اعزام 8 هزار دانش‌آموز قمی به اردوی راهیان نور

امیر جعفری، معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان قمبه گزارش ایکنا از قم، امیر جعفری، معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان قم در نشست خبری ستاد راهیان نور پیش از ظهر امروز، ۱۴ آبان‌ماه در خصوص نحوه برگزاری اردوی راهیان نور گفت: همان‌طور که می‌دانید در هر استانی، رئیس ستاد راهیان نور و پشتیبانی از آن با استانداری آن استان است و اجرای راهیان نور ویژه اقشار مختلف، بر عهده سپاه است.

وی افزود: طی جلسه‌ای که با استانداری قم تشکیل شد، آقامیری، استاندار استان دستور پشتیبانی از محل اعتبارات استانداری و شهرداری شورای شهر راهیان نور را دادند و امیدواریم با اعتباری که پرداخت می‌شود، شاهد افزایش ظرفیت مطلوب باشیم.

جعفری در خصوص نحوه برگزاری راهیان نور دانش‌آموزی اظهار کرد: راهیان نور دانش‌آموزی در دو بخش دختران و پسران برگزار خواهد شد، در مرحله اول دختران از ۱۵ آبان تا ۱۰ آذرماه سال جاری اعزام می‌شوند و سپس اعزام پسران از ۱۰ تا پایان آذرماه سال جاری انجام می‌شود؛ بعد از دی‌ماه نیز اردوی راهیان نور دانشجویی انجام می‌شود و سپس هم اعزام بسیج محلات را خواهیم داشت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان قم با اشاره به تعداد شرکت‌کنندگان گفت: در سال گذشته به علت عدم تحقق منابع پشتیبانی توانستیم فقط دو هزار نفر ظرفیت داشته باشیم، اما امسال طبق دستوری که استاندار جهت تأمین اعتبار دادند، برنامه‌ریزی ما برای هشت هزار دانش‌آموز خواهد بود که البته این تعداد، جدای از تعداد دانشجویان و طلاب است.

وی افزود: در حال حاضر اعزام راهیان نور را در ۱۵ آبان با یک هزار نفر نفر شروع کردیم که ان‌شاءالله با افزایش اعتباری که صورت گرفته سعی داریم این ظرفیت را به مرور افزایش دهیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان قم با بیان برنامه‌های فرهنگی راهیان نور تشریح کرد: فضاسازی فرهنگی با همکاری روابط عمومی شهرداری، اداره ارشاد جهت چاپ پوستر، بنر، دفترچه انجام خواهد شد و بحث راوی‌گری و سیر اعزام یادمان منطقه را هم کمیته محتوایی سپاه استان برنامه‌ریزی کرده است.

جعفری در پایان با اشاره به هدف راهیان نور گفت: فلسفه جهاد و شهادت برای مبارزه با استکباری است که می‌خواهد به مملکت اسلامی ضربه بزند، شهدای ما هم برای مبارزه با مستکبر ایستادند تا از نظام اسلامی و انقلاب دفاع کنند، هدف از راهیان نور تقویت روحیه استکبارستیزی در دانش‌آموزان است، چراکه زمانی که دانش‌آموزان روحیه سلحشوری رزمندگان را می‌بینند روحیه مجاهدت در آن‌ها تقویت خواهد شد.

انتهای پیام

The post اعزام 8 هزار دانش‌آموز قمی به اردوی راهیان نور Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment