خدمات آیت‌الله اختری به انقلاب در قالب کتاب منتشر شود

حجت الاسلام مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان

به گزارش ایکنا از سمنان، حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی، نماینده ولی فقیه در استان، ظهر امروز، 20 آبان در نشست هماهنگی آیین نکوداشت مرحوم آیت‌الله عباسعلی اختری با بیان اینکه بزرگداشت مفاخر استان، ادای احترام به ساحت علم و دیانت است، گفت: این مرحوم نقشی برجسته در دوران مبارزه با رژیم طاغوت داشت.

وی بر لزوم بزرگداشت مفاخر علمی، دینی و فرهنگی استان سمنان تأکید کرد و افزود: بزرگداشت شخصیت‌هایی مانند آیت‌الله شاهچراغی و یا مرحوم آیت‌الله اختری موضوعی مربوط به یک فرد یا شخص نیست بلکه ادای احترام به دین و علم و نوعی سرمایه‌گذاری فرهنگی است.

حجت‌الاسلام مطیعی افزود: مرحوم آیت‌الله اختری در خانواده‌ای متدین و مذهبی به دنیا آمده بود و در طول زندگی خود، همراه با پدر و برادر بزرگوارش نقش برجسته‌ای در مبارزات پیش از انقلاب اسلامی ایفا کرد.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به حضور مرحوم اختری در سنگرهای مختلف دفاع از انقلاب در دهه‌های گذشته متذکر شد: ادوار مختلف زندگی ایشان باید به صورت مکتوب تنظیم شود و در اختیار عموم قرار گیرد.

وی ادامه داد: نشر و ترویج اندیشه‌های شخصیت‌هایی مانند مرحوم اختری اقدامی ارزشمند است که باید نسبت به آن اهتمام بیشتری صورت گیرد و در این راستا باید به سمتی حرکت کرد که چهره‌های شاخص استان در زمان حیات مورد تکریم قرار بگیرند.

یادآور می‌شود، آیین نکوداشت مرحوم آیت‌الله عباسعلی اختری روز پنجشنبه ۲۵ آبان‌ در سالن اجتماعات دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام

The post خدمات آیت‌الله اختری به انقلاب در قالب کتاب منتشر شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment