پاسخگویی به ۷۹ هزار سؤال شرعی در حرم حضرت معصومه(س)

به گزارش ایکنا از قم، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، حجت‌الاسلام خلیل حسینی‌ثابت،  مسئول واحد خدمات فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت طی سخنانی اظهار کرد: بخش پاسخگویی به سؤالات شرعی و اعتقادی حرم مطهر بانوی کرامت با ۶ میز ثابت و ۶ میز سیار داریم روزانه پاسخگوی مراجعان است.

وی با بیان اینکه میز‌های پاسخگویی حرم مطهر ۱۰۰ ساعت در روز خدمت‌رسانی دارند، ابراز کرد: از مجموع این ۱۲ میز دو میز با ۲۰ ساعت در روز به بخش قرائت نماز، ۳ میز با ۲۰ ساعت در روز به پاسخ به سؤالات اعتقادی و ۷ میز با ۶۰ ساعت در روز به پاسخ‌گویی به سؤالات شرعی اختصاص دارد.

مسئول واحد خدمات فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت افزود: بیان مسائل شرعی بین الصلاتین نیز باتوجه‌به برپایی نماز جماعت در شبستان امام خمینی (ره) و مسجد اعظم در دو وعده ظهر و شب در مجموع ۱۲۰ مورد در ماه می‌شود که توسط کارشناسان بخش پاسخگویی حرم مطهر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش اعتقادی در ۷ ماه گذشته حدود ۱۹ هزار مراجعه‌کننده داشته که ۲ هزار مورد عرب‌زبان بودند، گفت: بخش تصحیح قرائت نماز نیز در ۷ ماه ابتدای سال ۱۴۰۲ حدود ۸ هزار و بخش پاسخ به سؤالات شرعی نیز در این مدت ۵۲ هزار مراجعه‌کننده داشته است.

حسینی‌ثابت با بیان اینکه روزانه ۲۰ کارشناس در بخش پاسخگویی فعالیت دارند، بیان کرد: بیشترین مراجعه‌کنندگان به میز‌های اعتقادی ما جوانان و افراد میان‌سال هستند که دررابطه‌با شبهات روز مسائلی را مطرح می‌کنند.

انتهای پیام

The post پاسخگویی به ۷۹ هزار سؤال شرعی در حرم حضرت معصومه(س) Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment