ثبت نام ۶ نامزد خبرگان رهبری در خراسان‌شمالی

حسن ناهیدی، رئیس ستاد انتخابات خراسان‌شمالیبه گزارش ایکنا از خراسان‌شمالی، حسن ناهیدی، رئیس ستاد انتخابات خراسان‌شمالی امروز ۲۰ آبان ماه در نشست خبری ستاد انتخابات خراسان‌شمالی با اصحاب رسانه اظهار کرد:تاکنون شش نفر برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه مسائل سیاسی در تأیید یا عدم تأیید صلاحیت‌ها دخالت داده نمی‌شود و نتایج آن به سوابق نامزدها و پاسخ مراجع شش گانه مربوط است، افزود: در خراسان‌شمالی ۲۱۵ نفر ثبت نام نهایی خود را انجام داده بودند که هشت نفر از آن‌ها انصراف داده و تعداد نهایی ثبت نام کنندگان مجلس شورای اسلامی به ۲۰۷ نفر رسید.

وی افزود: در نهایت هیات‌های اجرایی، براساس استعلامات نهایی مراجع شش گانه، بررسی مدارک ‌و تحقیقات محلی، احراز صلاحیت نامزدها را انجام داد که بر اساس آن ۱۴۰ نفر توسط هیات‌های اجرایی تایید شده و ۴۱ نفر عدم احراز صلاحیت و ۲۶ نفر نیز عدم تایید صلاحیت شدند.

ناهیدی گفت: بر این اساس ۶۸ درصد از نامزدهای استان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت، ۲۰ درصد عدم احراز صلاحیت و ۱۲ درصد نیز عدم تایید صلاحیت دریافت کردند.

به گفته ناهیدی، تعداد تایید صلاحیت شدگان در انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خراسان‌شمالی معادل کل ثبت نام کنندگان دوره قبل است.

وی با اشاره به نتایج تایید صلاحیت‌ها در حوزه‌های انتخابیه استان، یادآور شد: در حوزه انتخابیه بجنورد، مانه، سملقان، رازوجرگلان، گرمه و جاجرم ۱۳۸ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۸۶ نفر تایید صلاحیت، ۲۰ نفر عدم تایید و ۲۶ نفر عدم احزار شدند که ۶ نفر نیز در این حوزه انصراف داده است.

ناهیدی افزود: در حوزه انتخابیه شیروان نیز ۴۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۷ نفر تایید صلاحیت، پنج نفر عدم تایید و ۱۲ نفر عدم احزار شدند که یک نفر نیز در این حوزه انصراف داده است.

رییس ستاد انتخابات خراسان‌شمالی ادامه داد: همچنین در حوزه انتخابیه اسفراین نیز از ۳۲ نفر ثبت نام قطعی، ۲۷ نفر تایید صلاحیت، یک نفر عدم تایید و سه نفر عدم احزار شدند که یک نفر نیز در این حوزه انصراف داده است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان‌شمالی اظهار کرد: بررسی‌ها در هیات‌های نظارت استان نیز به صورت دقیق‌تر انجام می‌شود و افرادی که عدم احراز یا عدم تایید صلاحیت شده‌اند می‌توانند از فردا به مدت چهار روز اعتراض خود را ثبت کنند تا در هیات‌های نظارت بررسی شود.

ناهیدی همچنین افزود: در صورت به دست آمدن اسناد یا مدارک جدید، امکان رد صلاحیت شدن افرادی که توسط هیات اجرایی تایید صلاحیت شده‌اند در هیأت نظارت وجود دارد.

انتهای پیام

The post ثبت نام ۶ نامزد خبرگان رهبری در خراسان‌شمالی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment