۲۵۰ مقاله از ۱۸ کشور دریافت کرده‌ایم

دبیر بین‌الملل کنگره اندیشه قرآنی رهبر انقلاب:

محمد یعقوب بشوی، دبیر کمیته بین‌الملل همایش بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی مقام معظم رهبری

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد یعقوب بشوی، دبیر کمیته بین‌الملل همایش بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی مقام معظم رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، گفت: امیرالمؤمنین امام علی(ع) می‌فرمایند؛ «مَنْ نَامَ عَنْ نُصْرَةِ وَلِیِّهِ انْتَبَهَ بِوَطْأَةِ، عَدُوِّهِ»، شناخت وظیفه و حضور در صحنه، خیلی مهم است، همین حضور و عدم حضور سرنوشت بسیاری را رقم می‌زند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: ما در بحث ترویج معارف حق اهل‌بیت(ع) و آموزه‌های دینی چقدر از قافله عقب هستیم خدا می‌داند، چقدر به کار‌های کوچک و کم نتیجه بها دادیم و کار‌های مهم و اصلی را از اولویت خارج کردیم، ما امروز نسبت به دیگران چقدر توانسته‌ایم معارف دین و شخصیت‌های بزرگ اسلامی را به دنیا معرفی کنیم؟

وی ادامه داد: در دنیا ۷۰۰۰ هزار زبان وجود دارد و انجیل تحریف شده به ۴۲۰۰ زبان ترجمه و قرآن کریم به عنوان بزرگترین معجزه حضرت ختمی مرتبت محمدمصطفی(ص) که از ۱۴۰۰ سال پیش بدون تحریف به دست بشر امروز رسیده، فقط به ۱۲۰ زبان ترجمه شده است.

دبیر کمیته بین‌الملل همایش بین‌المللی اندیشه‌های قرآنی مقام معظم رهبری که از سوی مجتمع قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه در پایان سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد، ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع قرآن و همچنین اندیشه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب پینشهاد راه اندازی کمیته مستقل و دائمی کنگره را به ریاست جامعه المصطفی العالمیه داده‌ام تا نمایندگی‌های المصطفی در اقصی نقاط دنیا در کشور‌های محل مأموریت خود این همایش را برگزار کنند و حتی اقدام به ترجمه قرآن کریم به زبان‌های بومی منطقه خود، زیر نظر کارشناسان و صاحب نظران این عرصه داشته باشند. در بخش بین‌الملل همایش تاکنون موفق به دریافت ۲۵۰ مقاله از ۱۸ کشور به ۲۱ زبان شده‌ایم.

حجت‌الاسلام بشوی تصریح کرد: همه ما امروز مکلف به انجام فرامین الهی و تبلیغ، ترویج و گسترش معارف دینی با محوریت قرآن و عترت هستیم، لذا در این عرصه از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.

انتهای پیام

The post ۲۵۰ مقاله از ۱۸ کشور دریافت کرده‌ایم Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment