دانش‌آموزان مروج فرهنگ قرآنی شوند

آیت الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزدبه گزارش ایکنا از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد، 21 شهریورماه در دومین نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی با تأکید بر نقش وقف در این زمینه گفت: باید اعتماد عمومی نسبت به ترویج و توسعه وقف بویژه در حوزه قرآن جلب کنیم و مردم اثرات این فریضه را در جامعه مشاهده کنند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات خانگی قرآن کریم اظهار کرد: در گذشته جلسات آموزش قرآن در محلات مختلف و توسط مُلاها برگزار می‌شد و خانواده‌ها زمینه حضور فرزندان خود در این جلسات را فراهم می‌کردند اما اکنون تا حدودی این روش منسوخ شده و باید تدبیری اندیشیده شود تا شاهد برگزاری جلسات قرآنی در محلات مختلف باشیم و خانواده‌ها نسبت به این موضوع اهتمام جدی داشته باشند.

ناصری با اشاره به نقش آموزش و پرورش در راستای ترویج معارف قرآنی در جامعه بیان کرد: اگر آموزش‌های قرآنی برای دانش آموزان ارائه شود، آنها این فرهنگ و معارف را در خانواده ترویج و توسعه خواهند داد.

امام جمعه یزد با اشاره به گسترش فرهنگ قرآنی و ارائه آموزش‌های لازم در مهدکودک‌ها اضافه کرد: برنامه‌ریزی لازم صورت گیرد تا کودکان از همان ابتدا با قرآن انس گرفته و آموزش‌های قرآنی برای این دوران با جذابیت و نوآوری ارائه شود.

یادآور می‌شود دومین نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی با محوریت جلسات خانگی قرآن کریم با حضور مهران فاطمی، استاندار یزد و اعضای این نشست در دفتر آیت‌الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد برگزار شد. 

انتهای پیام

The post دانش‌آموزان مروج فرهنگ قرآنی شوند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *