«جشن ملی، مشارکت پرشور و آینده روشن»؛ شعار محوری دهه فجر 1402

حشمت‌الله قنبری، رئیس ستاد مرکزی دهه فجر

به گزارش خبرنگار ایکنا، حشمت‌الله قنبری، رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، صبح امروز، ۱۱ بهمن در نشست خبری تشریح برنامه‌های دهه فجر و مراسم یوم‌الله 12  و 22 بهمن که در محل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، با تبریک فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر گفت: امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی دو معنا و مفهوم جاوید هستند که بعد از ۴۵ سال هیچ یک از این دو کلمه مورد واکاوی دقیق قرار نگرفته‌اند. شخصیت امام راحل یک شخصیت واقعی است و بعد از ائمه عصمت و طهارت در تاریخ چنین شخصیتی که دارای بینش عمیق باشد وجود نداشته است‌. 

 

وی افزود: ایشان در سیاست دارای مواضع حسابگرانه و نگاه دوراندیشانه هستند. ایشان وقتی نهضت خود را آغاز کردند تنها بودند و وقتی‌که از تبعید بازگشتند مورد استقبال میلیون‌ها نفر واقع شدند. نهضت امام راحل به دستاوردی تبدیل شد؛ استقلال و آزادی از دستاوردهای نهضت امام هستند و همچنین امروز تقویت نهضت مقاومت و تحقیر رژیم صهیونسیتی و تحقیر نظام سلطه و محدود کردن اینها در عرصه بین‌الملل از دیگر دستاوردهای نهضت امام خمینی(ره) محسوب می‌شوند.

 

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه برای تکریم و بزرگداشت دهه فجر از مدت‌ها قبل کمیته‌های ۲۸ گانه فعال شدند، اظهار کرد: در ۳۱ استان این کمیته‌ها وارد عمل شدند و همه کسانی که به ایرانی بودن خود افتخار می‌کردند در این برنامه‌ها مشارکت داشتند. ما معتقدیم تمام خروجی‌های مرتبط با برنامه‌های دهه فجر در ۲۲ بهمن تبلور پیدا می‌کند. 

 

قنبری با اعلام شعار محوری دهه فجر امسال گغت: شعار محوری دهه فجر ۱۴۰۲ عبارت است از «جشن ملی، مشارکت پرشور و آینده روشن» است و برای روزهای این دهه عناوینی را هم برگزیدیم. 

 

وی بیان کرد: در روز ۱۲ بهمن که آغاز برنامه‌های ملی است برنامه‌ها همزمان با ورود امام راحل به میهن برگزار می‌شود و از مسیر فرودگاه تا بهشت زهرا رژه موتورسواران را خواهیم داشت و همچنین ناقوس کلیساها و سوت کشتی‌ها و زنگ انقلاب اسلامی در مدارس به صدا در خواهند آمد. همچنین محل جلوس امام راحل گلباران می‌شود. 

 

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه زمینه مشارکت ایرانیان خارج از کشور را با تشکیل کمیته بین‌الملل فراهم کرده‌ایم، افزود: همه ایرانیان مورد تکریم هستند و اینها سرمایه کشور محسوب می‌شوند. البته شاید برخی باشند که معاند باشند ولی همه ایرانیان عاشق کشورشان هستند. 

 

قنبری با اعلام اینکه سخنران مراسم روز دوازدهم بهمن در حرم امام راحل، آیت‌الله محسن اراکی هستند، گفت: در دوران پهلوی سرنوشت کشور در اختیار مردم نبود بلکه در اختیار جریان یهود و جریان سلطه و جریان بهاییت قرار داشت. واقعاً ملت ایران در یک شرایط استثنایی قرار داشتند که باید این شرایط تغییر پیدا می‌کرد؛ انقلاب اسلامی این شرایط را تغییر داد. شرایط امروز ایران با گذشته کاملاً متفاوت است البته شرایط می‌توانست بهتر باشد.

 

وی اضافه کرد: نامگذاری روزهای دهه فجر مبتنی بر شرایط و مناسبت‌های روز است و ما هم تلاش کردیم در مقام تقابل با فتنه‌ها نوآوری داشته باشیم. مثلاً امسال انتخابات را داریم و یا اینکه شاهد جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه هستیم و لذا همه اینها در نام‌گذاری روزهای دهه فجر اثرگذار بوده است.

 

رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه نظام سلطه به شدت تحقیر شده است، گفت: در روز ۲۲ بهمن هم مطابق سنوات گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان سخنرانی خواهند کرد.

 

قنبری گفت: دهه فجر انقلاب اسلامی پیش از آنکه جشن ملی باشد نوعی میراث تاریخی است که مظهر اتحاد و انسجام مردمی است. حضور باشکوه مردم سبب شده تا دشمن جرئت تعرض به خاک کشور را نداشته باشد و لذا باید در دهه فجر امسال هم انسجام ملی را به رخ دنیا بکشانیم. در شب ۲۲ بهمن در مساجد سراسر کشور مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کرمان را خواهیم داشت. ان‌شاءالله دهه فجر امسال مقدمه‌ای برای حضور پرشور مردم در انتخابات خواهد بود.

 

وی در پایان عناوین روزهای دهه فجر انقلاب اسلامی را به به شرح ذیل اعلام کرد: 

 

پنج‌شنبه، دوازدهم بهمن همزمان با بازگشت حضرت امام خمینی(ره) به میهن: انقلاب اسلامی؛ امام خمینی (ره) ولایت فقیه و رهبری

 

جمعه، ۱۳ بهمن: انقلاب اسلامی؛ زنان، تحکیم بنیان خانواده، نسل انقلابی

 

شنبه، چهاردهم بهمن همزمان با روز فناوری فضایی: انقلاب اسلامی؛ جوان، خودباوری، تولید دانش‌بنیان

 

یکشنبه، پانزدهم بهمن: انقلاب اسلامی؛ معنویت‌گرایی، کرامت انسانی

 

دوشنبه، شانزدهم بهمن: انقلاب اسلامی؛ مردم‌سالاری دینی، انسجام ملی

 

سه‌شنبه، هفدهم بهمن: انقلاب اسلامی؛  جهاد و مقاومت، عزت بین‌المللی

 

چهارشنبه، هجدهم بهمن: انقلاب اسلامی؛ نیروهای مسلح، امنیت و اقتدار ملی 

 

پنجشنبه، نوزدهم بهمن: انقلاب اسلامی؛ قرآن کریم، پیامبر مهربانی، ایثار و شهادت

 

جمعه، بیستم بهمن: انقلاب اسلامی؛ انتظار موعود، تمدن نوین اسلامی

 

شنبه، بیست‌ویکم بهمن: انقلاب اسلامی؛ ادیان و اقوام، همبستگی ملی، وحدت اسلامی 

 

یکشنبه، بیست‌ودوم بهمن: استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی 

انتهای پیام

The post «جشن ملی، مشارکت پرشور و آینده روشن»؛ شعار محوری دهه فجر 1402 Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment