جزایر سه‌گانه جزء لاینفک جمهوری اسلامی ایران است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز، پنجشنبه 12 بهمن، در ادامه برنامه‌های دومین سفر دولت مردمی به استان هرمزگان، با تبریک آغاز دهه مبارک فجر و ابراز خرسندی از حضور در جمع مردم این استان، تصریح کرد: استان هرمزگان از مردمانی پرتلاش، متدین و دلداده به انقلاب برخوردار است که تاریخ پرافتخاری در زمینه ایستادگی در مقابل متجاوزان و نقش‌آفرینی موثر در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد.

رئیس جمهور با قدردانی از تلاش‌ها و مجاهدت‌های نیروهای مسلح مقتدر کشورمان که برای منطقه خلیج فارس و همه کشورهای حاشیه آن امنیت‌آفرینی می‌کنند، افزود: نیروهای مسلح ایران هر کجا که باشند امنیت‌آفرین هستند و حضور نیروهای بیگانه در هر منطقه‌ای فقط باعث تهدید و اخلال در امنیت است.

رئیسی با تاکید بر سابقه همزیستی مسالمت‌آمیز جمهوری اسلامی ایران با همه همسایگان و کشورهای منطقه اظهار کرد: جزایر سه‌گانه جزء لاینفک جمهوری اسلامی ایران هستند و همواره بر این مسئله تاکید داشته و داریم. هر کس در هر کجا سخن دیگری بر زبان یا قلم جاری کرده باید آن را جبران کند، چرا که اسناد قطعی و قابل استناد و سوابق موجود همواره حاکمیت ایران بر این جزایر را تایید و مورد تاکید قرار داده و می‌دهند.

رئیس جمهور در بخش بعدی سخنانش با بیان اینکه به برکت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی در چهل و چند سال گذشته کارهای بسیاری در ایران اسلامی و این استان صورت گرفته و وضعیت شهر و روستاها در هرمزگان متفاوت شده است، گفت: باید قدردان همه کارها و همه کسانی باشیم که برای پیشرفت استان تلاش کرده‌اند.

رئیسی با بیان اینکه البته هرمزگان به دلیل محرومیت‌های تاریخی همچنان نیازمند کارهای بیشتری است، بیان کرد: در سفر اول دولت مردمی به استان مسائل ضروری هرمزگان در زمینه آب، سلامت، گردشگری، صنعت، معدن،‌ کشاورزی و دریا را بررسی و برای رفع آنها تصمیم‌گیری کردیم.

رئیس جمهور گفت: با استفاده از ظرفیت‌های استان گام‌های خوبی در زمینه ایجاد اشتغال در استان برداشته شده است و امروز بیکاری به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است. همچنین در مجموع برای بیش از هزار طرح و پروژه‌ای که در دهه مبارک فجر در استان افتتاح خواهند شد، بیش از 105 هزار میلیارد تومان هزینه شده که طرح‌های سلامت بخش مهمی از این پروژه‌های را شامل می‌شوند و در زمینه بهداشت و درمان گام‌های خوبی برداشته شده است.

رئیسی همچنین با اشاره به اینکه گام‌های خوبی برای رفع تنش آبی در مناطق درگیر مشکل کم‌آبی در استان هرمزگان برداشته شده و البته این اقدامات تا رفع کامل مشکلات آبی استان ادامه خواهد یافت، افزود: مشکل بیکاری استان نیز تا حدود زیادی برطرف شده و تاکید بنده به مدیران استان این است که حتما بومی‌گزینی و استفاده از نیروهای کارآزموده و مجرب استان را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام

The post جزایر سه‌گانه جزء لاینفک جمهوری اسلامی ایران است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment