یکی از مشکلات جهان اسلام از بین رفتن ارزش‌های اخلاقی است

آیت الله محمد ابوالقاسم دولابی

به گزارش ایکنا به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، آیت‌الله محمد ابوالقاسم دولابی، نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت در وبینار سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی اظهار کرد: وحدت یکی از مهم‌ترین اصول قرآنی برای اقتدار امت اسلام است. امت اسلام برای اینکه به قدرت برسد و بتواند در برابر هجمه نظامی، فرهنگی و اقتصادی دشمنان مقاومت کند، نیازمند اتحاد است.
 
وی در ادامه به آیه «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» اشاره کرد و گفت: ما مسلمانان برای ایجاد وحدت نیازمند یکسری مسائل مشترکی هستیم که دغدغه همه اقشار و جریانات درون امت اسلامی به حساب بیاید، مسائلی که اختصاص به یک مذهب خاص ندارد، بلکه تمام امت اسلام را در معرض خطر جدی قرار دهد.
 
دولابی افزود: یکی از این مسائل، مسائل اخلاقی انسان است، انسانی که امروز به واسطه هجوم فرهنگ غربی در معرض تهدید جدی قرار گرفته است. فروپاشی کانون خانواده، از بین رفتن ارزش‌های اخلاقی حاکم بر جوامع اسلامی، از بین رفتن احترام متقابل انسان‌ها به یکدیگر و… از جمله این مسائل است.
 
وی تصریح کرد: امروز مشکلات مسلمانان مربوط به اعتقاداتشان نیست، مشکل امروز ما، مربوط به خانواده، فضای مجازی، از بین رفتن ارزش‌های اخلاقی است که چه شیعه و چه سنی از این مسائل رنج می‌برند. بنابراین این موضوع مشترک و این دغدغه مشترک می‌طلبد که امروز جهان اسلام بیش از پیش با یکدیگر متحد شوند.
  
نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت تاکید کرد: جهان اسلام از یک ذخیره گرانقدر و از یک میراث گران‌بها به نام قرآن بهره‌مند است. جهان اسلام از تعالیم نبی مکرم اسلام(ص) که توسط اهل بیت (ع) و صحابه گران‌قدر پیغمبر به آنها منتقل و بازگو شده برخوردار است.
 
دولابی تصریح کرد: جهان اسلام باید با کنار گذاشتن مسائل اختلافی و توجه به مسائل مشترک در حوزه‌های اخلاق و زندگی اجتماعی راه حل هایی را برای عبور امت اسلام از بحران اجتماعی طراحی کند و نسخه نجات بخش برای سایر انسان ها در سایر مذاهب و مکاتب به شمار رود.
 
نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت بیان کرد: امت اسلام می‎‌تواند با تکیه بر قرآن که بهترین نسخه برای زندگی بشریت است به سعادت برسد. 
 
 وی در پایان گفت: امیدواریم در سی و هفتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت که توسط مجمع تقریب برگزار می‌شود، راهکاری برای حل و فصل مسائل اخلاقی و ارزشی اندیشیده شود و بتوانیم کنار یکدیگر به سعادت دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

The post یکی از مشکلات جهان اسلام از بین رفتن ارزش‌های اخلاقی است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment