نیروی پدافند هوایی ارتش در بالاترین سطح خودکفایی و آمادگی و قدرت رزمی قرار دارد

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش

به گزارش ایکنا، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز 10 شهریور، در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته تهران، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت به بیان مشخصات و ویژگی های نیروی پدافند هوایی در تراز انقلاب پرداخت و گفت: رهبر معظم انقلاب بیش از 600 مرتبه در بیاناتشان به اهمیت و اولویت پدافند هوایی به عنوان خط مقدم دفاعی کشور در حوزه هوا فضا اشاره فرموده‌اند.

وی افزود: آمریکا از هیچ جنایتی علیه ملت ایران و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران فروگذار نبوده و جنگ تحمیلی، دخالت مستقیم نظامی در خلیج فارس، سرنگونی هواپیمای مسافری ایران، اعمال تحریم‌های همه‌جانبه، تلاش برای ایجاد اجماع جهانی علیه ایران، حمایت از آشوب‌ها و اغتشاشات و تلاش برای نفوذ و تهاجم فرهنگی بخشی از نمونه‌های جنگ ترکیبی آمریکا و مزدورانش است که آرزوی موفقیت را به گور خواهند برد.

صباحی فرد اظهار کرد: رزمندگان پدافند هوایی در صیانت از هوافضای کشور تلاش می‌کنند و می‌خواهند پرچم عزیز ایران بر قله‌ها به اهتزار درآید. ملت ایران ثابت کرده هر چقدر فشارها بیشتر شود انگیزه پیشرفت و تقویت مؤلفه‌های قدرت ملی افزایش می‌یابد و با تبدیل تهدیدها به فرصت دشمنان را غافلگیر می‌کنیم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تأکید کرد: به دشمنان انقلاب، کشور و نظام اسلامی یادآور می‌شوم که ما را تحت شدیدترین تحریم‌های همه جانبه قرار دادید، اما نیروی پدافند هوایی ارتش و سپاه در خط مقدم دفاعی در بالاترین سطح خودکفایی و آمادگی و قدرت رزمی هستند و هر دو نیرو به مانند یک ید واحده عمل می‌کنند.

وی بیان کرد: ما با کار جهادی در طراحی و تولید انواع سامانه‌های موشکی و رادارها و پهپادها، سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات و تجهیزات جنگ الکترونیک و سایبر با بالاترین فناوری به خودکفایی رسیده‌ایم و مناسب با تهدیدها عمل می‌کنیم.

صباحی فرد اظهار کرد: این توانمندی‌ها ما را قادر کرده هرگونه پرنده رادارگریز دشمن را از فرسنگ‌ها دورتر کشف و رصد کنیم و امروز دشمن بداند روزنه‌ای برای نفوذ به آسمان کشور وجود ندارد و این را در رزمایش‌های متعدد و رصد و  پایش مستمر آسمان کشور ثابت کرده‌ایم.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ابراز کرد: ما برای تأمین نیازمندی‌های دفاعی خود در همه بخش‌ها به هیچ کشوری وابسته نیستیم و در طراحی تولید سامانه‌های درگیری به خودکفای دست یافته‌ایم که شاخص‌ترین آن، سامانه موشکی برد بلند «باور 373» است.

وی اظهار کرد: قابلیت های سامانه های پدافندی تولید داخل همتراز با سامانه های پیشرفته دنیا است و در برخی ویژگی ها حتی بالاتر از آنها است و ایران جزو معدود کشورهای دنیا در داشتن سامانه پدافند هوایی کاملا بومی است.

صباحی‌فرد اظهار کرد: با اطمینان کامل اعلام می‌کنم نیروی قدرتمند پدافند هوایی ارتش و هوافضای سپاه با انجام ماموریت‌های دائمی و ۲۴ ساعته، برگزاری انواع تمرینات و رزمایش‌ها در مقیاس‌های مختلف در طول سال و با تعمیر نگهداری، بهینه‌سازی و نوسازی مستمر تجهیزات و با ایمان راسخ، توان خستگی ناپذیر و امید فراوان به آینده پیش رو جزو آماده‌ترین نیرو‌های مسلح از لحاظ سرمایه انسانی و سامانه هستند.

وی تأکید کرد: واقعیت این است که نیروی پدافند هوایی یک قدرت آزموده شده است و دشمن درک کرده که اگر از خط قرمز‌های ما عبور کند با پاسخ سخت و دندان شکن ما روبرو خواهد شد. لذا به دشمنان هشدار می‌دهم دچار توهم و خطای محاسباتی نشوند و آزموده را مجددا امتحان نکنند چرا که با قدرت بالاتر و سخت‌تر پاسخ محکم‌تری دریافت خواهند کرد.

وی یآدآور شد: البته این تهدید نیست بلکه یک واقعیت انکارناپذیر است، چون تعدی و تجاوز به حریم کشور خط قرمز ما است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ابراز کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران باید این تجربه را درک کرده باشند که تقابل بیشتر با ملت ایران، آنها را قوی‌تر و مصمم‌تر از گذشته برای مواجهه با هر بی‌عدالتی و زیاده خواهی خواهد کرد. ما رزمندگان مدافع آسمان کشور نیز در سالروز تشکیل نیروی پدافند هوایی در پیشگاه خداوند متعال و شما ملت شریف ایران با، ولی امر مسلمین پیمان می‌بندیم تا برای دفاع از حریم کشور، عزت و آزادی و حفظ دستاورد‌های نظام با حفظ و ارتقای مستمر آمادگی و توان رزمی جان خود را فدای ملت و کشور نماییم.

انتهای پیام

The post نیروی پدافند هوایی ارتش در بالاترین سطح خودکفایی و آمادگی و قدرت رزمی قرار دارد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *