دیدار امیرعبداللهیان با سیدحسن نصرالله در بیروت

دیدار امیرعبداللهیان با سید حسن نصرالله

به گزارش ایکنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان که به بیروت سفر کرده با سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

تحولات سیاسی لبنان و منطقه از جمله تحولات فلسطین، سوریه و وضعیت جبهه مقاومت و برخی تحولات مهم جهان اسلام در این دیدار مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت.

 

امیرعبداللهیان در این دیدار دبیرکل حزب‌الله لبنان را در جریان گفت‌وگوهای اخیر خود با مقامات عربستان سعودی نیز قرار داد.

 

امیرعبداللهیان ارزیابی خود را از گفت‌وگو با مقامات عربستان مثبت خواند و افزود: روند اجرای توافقات فیمابین، شاخصی بر نگرش دو کشور در صفحه جدید مناسبات تهران و ریاض خواهد بود.

 

وی همچنین با اشاره به مذاکرات خود با رئیس‌جمهور سوریه و مقامات ارشد این کشور تصریح کرد که در شرایط بازگشت روابط سوریه به حالت طبیعی با کشورهای عربی، تحرکات بیگانه در فعال ساختن تروریست‌ها در سوریه، نشانگر اهداف دشمنان و رژیم صهیونیستی علیه سوریه و امنیت منطقه است.

 

بنابراین گزارش در این دیدار آخرین وضعیت فلسطین و بحران‌های چندلایه امنیتی و اجتماعی در درون سرزمین‌های اشغالی مورد بحث قرار گرفت و دبیرکل حزب الله لبنان گفت: امروز مقاومت لبنان و فلسطین در قوی‌ترین وضعیت قرار دارد و اگر از صهیونیست‌ها رفتاری مبتنی بر  محاسبه خطا سرزند، با واکنش پشیمان‌کننده مقاومت مواجه خواهند شد.

 

سید حسن نصرالله با اشاره به نقش سازنده ایران در قبال منطقه و لبنان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت منطقه، لبنان و ایران، نقش سردار سلیمانی را در تثبیت امنیت منطقه در مقابله با صهیونیسم و تروریسم فراموش‌ناشدنی خواند.

گفتنی است امیرعبداللهیان قبل از سفر به بیروت، با حضور در سوریه با بشار اسد، رئیس جمهور و فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه، دیدار و گفت وگو کرده بود.

همچنین زیارت حرم مطهر حضرت زینب(س) برنامه دیگر سفر امیرعبداللهیان در سوریه بود.

 

انتهای پیام

The post دیدار امیرعبداللهیان با سیدحسن نصرالله در بیروت Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *