تکلیف مهم مسئولان در قبال مردم از نگاه رئیس‌جمهور

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه امروز چهارشنبه هیئت دولت با تأکید بر اهمیت حساسیت مسئولان نسبت به حق مردم تصریح کرد: مسئولان به اعتبار جایگاهی که مردم به آنها سپرده‌اند، تکالیفی بر عهده دارند که رسیدگی به خواست‌های به حق آنها، از مهم‌ترین این تکالیف است.

رئیس جمهور افزود: همانطور که در زمان فعالیت در قوه قضائیه نیز همواره تأکید داشتم که نباید اجازه دهیم داد و درخواست مردم برای قضات عادی شود، هم اکنون در دولت هم به مسئولان تأکید می‌کنم که اجازه ندهید صدا و درخواست مردم برای شما عادی شود.

حجت‌الاسلام رئیسی همچنین با تأکید بر اینکه دولتمردان باید نسبت به هرگونه ناهنجاری اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حساس بوده و برای رسیدگی و رفع این ناهنجاری‌ها پیش‌قدم شوند، به برگزاری جلسات دوره‌ای بدون واسطه با استانداران کشور اشاره کرد و گفت: در این جلسات نظرات، درخواست‌ها و حتی گلایه‌های استانداران به‌عنوان نمایندگان اجرایی مردم استان طرح و دستورات لازم برای تأمین نیازها و رفع مشکلات صادر می‌شود.

تسریع در تأمین مالی طرح‌های نهضت ملی مسکن به‌عنوان یکی از برنامه‌های مهم دولت و صنعت پیشران اقتصاد از دیگر تاکیدات رئیس جمهور در جلسه امروز بود.

در جلسه امروز هیئت دولت همچنین وزیر نفت در گزارشی از اقدامات این وزارتخانه در دو سال گذشته، به مواردی از جمله کشف معادل 2.6 میلیارد بشکه نفت و گاز قابل استحصال،کشف 4 میدان نفتی و گازی جدید در استان‌های خراسان رضوی، گلستان و بوشهر و همچنین نتایج مقدماتی اکتشاف یک میدان گازی جدید در استان فارس که از حجم تخمینی 22 تریلیون فوت مکعب گاز خبر می‌دهد، اشاره کرد و گفت: اعلام خبر این اکتشاف مخزن شاهینی را به‌عنوان یکی از بزرگترین میادین گازی خشکی کشور معرفی خواهد کرد.

وزیر نفت تأکید کرد که بر این اساس امروز جمهوری اسلامی ایران در مقایسه با کشورهای منطقه جایگاه برتر را در زمینه اکتشاف در اختیار دارد.

در ادامه این جلسه محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز اعلام کرد که وزارتخانه متبوع وی، با در پیش گرفتن سیاست‌های ابلاغی رئیس دولت مردمی مبنی بر سیاست انعطاف و گسترش فرهنگ و هنر در مقابل سیاست انسداد و انقباض دشمن، به موفقیت‌هایی دست یافته است که افزایش قابل توجه ساخت آثار ارزشی در حوزه فیلم سینمایی و رشد 50 درصدی سالن‌های سینمایی کشور از آن جمله است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود تا پایان دولت مردمی نیز حداقل 250 سالن سینمای دیگر در سراسر کشور افتتاح شده و افزایش 100 درصدی سالن‌های سینمای کشور را شاهد باشیم، گفت: در دولت مردمی همچنین شاهد رکوردزنی در تعداد مخاطبان تئاتر و سینما بودیم. در حالی که تا پیش از این دولت بالاترین رقم فروش یک فیلم 50 میلیارد تومان بود، پارسال این رقم به 77 و امسال به 260 میلیارد تومان رسیده است و در عرصه موسیقی و سرود و نمایش نیز همه آمار از رشد تولیدات حکایت دارد.

رئیس‌جمهور ضمن قدردانی از همه تلاش‌ها و زحمات صورت گرفته در دستگاه‌های اجرایی، بر اطلاع‌رسانی موثر این اقدامات به افکارعمومی تأکید کرد.

انتهای پیام

The post تکلیف مهم مسئولان در قبال مردم از نگاه رئیس‌جمهور Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment