آمادگی ایران برای اعزام ناظر به مرز‌های ارمنستان و آذربایجان

سرلشکر باقری

به گزارش ایکنا به نقل از سپاه‌نیوز، آرمن گریگوریان، دبیر شورای امنیت ارمنستان که به دعوت همتای خود به ایران سفر کرده، با سرلشکر پاسدار محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرلشکر محمد باقری با تأکید بر اینکه تحولات و روند‌های امنیتی در قفقاز جنوبی بر امنیت منطقه تأثیرگذار است، اظهار کرد: تداوم تنش در این منطقه به نفع دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان و سایر کشور‌های منطقه نیست و باید تلاش‌ها بر رفع این اختلافات و تنش‌ها متمرکز شود و جمهوری اسلامی ایران آمادگی کمک به رفع این تنش‌ها را دارد.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح ضمن آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای اعزام ناظر به مرز‌های دوکشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان گفت: ارتقاء توان دفاعی و توانمندی‌های نظامی هر کشوری نباید با اهداف و نیات تهاجمی همراه باشد.

وی افزود: صلح و آرامش در منطقه به نفع همه کشور‌ها است و امنیت در منطقه باید از سوی کشور‌های منطقه تأمین شود و حضور نیرو‌های فرامنطقه‌ای مغایر با آرامش منطقه است.

سرلشکر باقری با بیان اینکه هیچ دلیلی برای ایجاد بحران در منطقه وجود ندارد، تأکید کرد: تفرقه و ناآرامی سیاست‌های بیگانگان است و کشور‌های منطقه باید با گفت‌گو مسائل و مشکلات خود را حل کنند.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در مورد برگزاری رزمایش اخیر آمریکا در خاک ارمنستان، تصریح کرد: حضور بازیگران جدید و خارج از منطقه به پیچیدگی و عدم ثبات می‌افزاید.

در این دیدار، دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان گزارشی پیرامون تحولات قفقاز ارائه کرد.

انتهای پیام

The post آمادگی ایران برای اعزام ناظر به مرز‌های ارمنستان و آذربایجان Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment