راهپیمایی اربعین باطل‌السحر اسلام‌هراسی و قرآن‌سوزی است

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز

حجت‌الاسلام و المسلمین حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، در گفت‌وگو با ایکنا درباره نقش قدرت‌آفرین راهپیمایی اربعین در مقابله با امواج اسلام‌هراسی و قرآن‌سوزی گفت: راهپیمایی اربعین حرکتی است که قبلاً به طور محدود در عراق و قبائل شیعه انجام می‌شد اما وسعت و گسترش این حرکت پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه در دوران رهبری مقام معظم رهبری بی‌سابقه است و این حرکت آنقدر سازنده و جذاب بوده که حتی اهل سنت را نیز وارد آن کرد و آن‌ها نیز به تشکیل موکب و پذیرایی از زائران پرداختند. در حقیقت این گستردگی جمعیت در یک حرکت اسلامی در طول تاریخ بی‌نظیر است و به نوعی با انقلاب اسلامی قابل مقایسه است.

وی افزود:‌ همانطور که انقلاب اسلامی در صحنه جهان، دشمنان اسلام و نظام سلطه را به وحشت انداخت امروز نیز راهپیمایی اربعین همان ترس و وحشت را در روحیه مستکبران گذاشته و آن‌ها را به نوعی در یک انزوا قرار داده و همه نقشه‌های آنان را برای توهین به قرآن و مقدسات اسلامی بی‌اثر کرده است.

ظرفیت راهپیمایی اربعین در ایجاد وحدت اسلامی و انسانی

حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه همه این هتک حرمت‌ها به مقدسات اسلامی با این هدف انجام شد که اسلام‌هراسی ایجاد کرده و گرایش به اسلام در جهان کاهش پیدا کند، گفت: در مقابل راهپیمایی اربعین یک وحدت، برادری و انسجام بی‌نظیر را بین امت اسلامی ایجاد کرده و ابهت و جذابیت اسلام را پیش چشم جهانیان به نمایش می‌گذارد، به نحوی که پیروان سایر ادیان الهی و حتی افراد بی‌اعتقاد به خدا نیز برای فهم آنچه در این مراسم و راهپیمایی می‌گذرد، کنجکاو شده و در آن حضور پیدا می‌کنند و به همین دلیل در کنار وحدت اسلامی، شاهد یک وحدت انسانی بین پیروان ادیان الهی و موحدان و آزادگان عالم هستیم و همین امر راهپیمایی اربعین را به باطل‌السحر این قرآن‌سوزی‌ها و اسلام‌هراسی تبدیل کرده است.   

وی افزود: به جرأت می‌توان گفت در دنیا هیچ دین و گرایشی نمی‌تواند چنین حرکت عظیمی را ایجاد کند و این تنها به واسطه برکت و آثار خون حضرت سیدالشهدا (ع) و تبلور عبارت زیبای «الاسلام محمدی الحدوث و حسینی البقا» است که اسلام به واسطه مجاهدت پیامبر اکرم(ص) جان گرفت و گسترش پیدا کرد اما تداوم، استمرار و بقای آن با خون مطهر امام حسین(ع) و یارانش تضمین شد لذا اربعین کمال نهضت امام حسین(ع) و ظهور امام زمان(عج) اوج کمال قیام سیدالشهدا(ع) است.

دشمن پیام قدرت‌آفرین اربعین را دریافت کرده 

عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به نقش مهم راهپیمایی اربعین در خنثی کردن نقشه دشمنان برای ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و عرب و فارس، گفت: برادران اهل سنت و شیعه عراقی در ایام این راهپیمایی با کمال عشق و علاقه از فارس‌ها، ترک‌ها، پاکستانی‌ها، هندی‌ها، آفریقایی‌ها و حتی اروپایی‌ها پذیرایی می‌کنند و این نه تنها نشانه عمق وحدت اسلامی است بلکه یک وحدت انسانی حول محور مؤمنان و آزادگان جهان را به نمایش گذاشته است.

وی تأکید کرد: دشمن هم به خوبی پیام این حضور عظیم چند ده میلیونی را دریافت کرده و به همین خاطر هر سال در آستانه راهپیمایی اربعین به دنبال یک توطئه و فتنه جدید مذهبی و قومیتی است اما باز تا به موسم اربعین و حضور سیل عظیم مردم در این مراسم می‌رسیم، همه این طرح‌ها با معجزه خون پاک امام حسین(ع) نقش بر آب می‌شود و وحدت نشأت گرفته از این راهپیمایی میان اقشار مردم از مذاهب و ادیان و ملیت‌های گوناگون خط بطلانی بر این فتنه‌گری‌ها می‌کشد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی یادآور شد: در حقیقت امروز آمریکا و رژیم صهیونیستی تنها از ایران نمی‌ترسند بلکه نگرانی این شیاطین از آن است که کل منطقه و حتی برخی نیروهای بیرون از منطقه در کنار هم جبهه مقاومت را هر روز گسترده‌تر از قبل کنند که بخشی از دلایل افول آمریکا و نزدیک شدن رژیم صهیونیستی به مرز فروپاشی را باید در همین راهپیمایی‌های اربعین جستجو کرد که توانسته برای امت اسلامی تولید قدرت کند.  

مخاطبان جهانی امام حسین(ع)

وی، فطرت‌های پاک از هر دین و قومیت را مخاطب نهضت امام حسین(ع) و اربعین دانست و گفت: گستردگی و تنوع انسان‌های حاضر در راهپیمایی اربعین نشان می‌دهد امام حسین(ع) هیچ حد و مرزی ندارد و خون پاک و هدف او همه انسان‌های دارای وجدان و آزاده را از هر دین و مسلکی در برمی‌گیرد و آن‌ها را به یک فرد مستعد برای اهداف این نهضت تبدیل می‌کند و حتی افراد بی‌اعتقاد به دین نیز جذب روحیه آزادگی و حریت سیدالشهدا(ع) می‌شوند و این بزرگ‌ترین تهدید برای مستکبران است.

عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان ابراز کرد: امروز فرمایش امام(ره) و رهبر معظم انقلاب کاملاً محقق شده است. امام راحل فرمودند هر چه داریم از محرم و صفر است و این راهپیمایی اثبات صحت و درستی این سخن امام(ره) است. تأکید مقام معظم رهبری نیز بر اینکه مسئله اربعین را باید پاس داشت و حفظ کرد، دلالت بر دستاوردهای عظیم آن دارد و استمرار آن به پیروزی اسلام و انقلاب در جهان و وحدت میان مسلمانان و آزادی انسان‌های مستضعف از مستکبرین می‌انجامد. 

 

انتهای پیام

The post راهپیمایی اربعین باطل‌السحر اسلام‌هراسی و قرآن‌سوزی است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *