حجت‌الاسلام صدیقی؛ خطیب جمعه این هفته تهران

حجت‌الاسلام صدیقی؛ خطیب جمعه این هفته تهران

به گزارش ایکنا، براساس اعلام روابط عومی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، طبق روال، ساعت 10:30 صبح درب‌های مصلی تهران  به روی نمازگزاران گشوده می‌شود و برنامه از ساعت 11 آغاز خواهد شد. هم چنین امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران سخنران پیش از خطبه‌ها خواهد بود.

 

در بخش معرفی کتاب منتخب هفته نیز، با عنایت به ایام پایانی ماه صفر که در لسان مقام معظم رهبری به عنوان روزهای زینب کبری (سلام‌الله‌علیها) معرفی شده و از سوی دیگر به مناسبت اربعین سیّدالشهدا (علیه‌السلام)، که به تعبیر معظم له، آغاز دلربایی حسینی (علیه‌ السلام)، احیاء یاد کربلا و پایه‌گذاری یاد نهضت حسینی است، کتاب «جاذبه حسینی» معرفی می‌شود.

 

در این کتاب که به کوشش مؤسسه فرهنگی «لوح و قلم» در انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده، سعی شده است که مطالب مرتبط با هر دو موضوع زینب کبری سلام الله علیها و اربعین، تدوین و به زینت طبع آراسته گردد. ناگفته پیداست که بخش معظمی از محتوای این دو موضوع ارتباط مفهومی صریح و کاملی با یکدیگر دارند، بنابراین تجمیع و ارائه آن‌ها در یک مجموعه، حائز اولویت بوده است.

 

کتاب حاضر در سه فصل «زینب کبری (سلام‌الله‌علیها)»، «اربعین» و «شرح فرازهایی از زیارت اربعین» و به شیوه‌ سیر تاریخی تدوین شده است. 

 

نمازگزاران محترم می توانند کتاب جاذبه حسینی را با ۳۰ درصد تخفیف از غرفه کتاب آدینه واقع در محوطه شرقی شبستان مصلی تهیه کنند.

 

برنامه میزهای خدمت نماز جمعه این هفته نیز به شرح ذیل است:

 

• مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران 

• مدیر کل آموزش و پرورش استان تهران 

• مدیر کل بهزیستی استان تهران 

• مدیر کل راهداری حمل و نقل جاده ای استان تهران

• شهرداری تهران 

• کمیته امداد امام خمینی(ره) 

• قوه قضائیه

انتهای پیام

The post حجت‌الاسلام صدیقی؛ خطیب جمعه این هفته تهران Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *