خانه امن رژیم صهیونیستی از خانه عنکبوت هم ضعیف‌تر است

ولایتی در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر امور خارجه سوریه:

تماس ولایتی با فیصل مقداد

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی علی‌اکبر ولایتی، مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در گفت‌وگوی تلفنی با فیصل مقداد، وزیر امور خارجه سوریه، حادثه دلخراش تروریستی دانشگاه نظامی حمص سوریه را که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها تن از نظامیان و غیر نظامیان منجر شد، محکوم و ضمن ابراز همدردی با بازماندگان، به دولت و ملت بزرگ سوریه تسلیت گفت و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در کنار سوریه خواهد ماند.

ولایتی در ادامه اظهار کرد: این اقدام وحشیانه نشان داد که دشمنی با مسلمانان مبارز منطقه و جبهه مقاومت کماکان ادامه دارد و اشغالگران هیچ منطق الهی و اخلاق ندارند و بی‌تردید پاسخ این‌گونه اقدامات همان است که با محوریت مقاومت فلسطین بار دیگر اثبات کرد آنچه استعمار غرب به عنوان خانه امن برای صهیونیست‌ها ساخته از خانه عنکبوت هم ضعیف‌تر است.

ولایتی در ادامه گفت: تهاجم وحشیانه اسرائیل از یک سو و دفاع جانانه فلسطینیان از سوی دیگر نشان داد که جبهه مقاومت امری مهم و تنها راه ایستادگی و پیروزی در برابر صهیونیست‌ها و حامیان آن‌ها می‌باشد و همراهی جوانمردانه فلسطینیان با سوریه و ورود مردانه حزب‌الله به این مجموعه دفاعی و آمادگی کشور‌های اسلامی بیش از هر زمان دیگر نمایانگر رشد و اقتدار فزاینده محور مقاومت در معادلات منطقه‌ای است و مقاومت همچنان تنها راه رسیدن به پیروزی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از این مکالمه تلفنی تصریح کرد: آنهایی که گمان می‌کنند با به اصطلاح عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها و انقطاع ارتباط خود با ملت‌های مسلمان منطقه می‌توانند مشکلات خود را حل کنند باید از این وقایع پند گیرند و بدانند که با طراحی‌های بی‌پایه و ساده‌لوحانه از قبیل تشکیل گذرگاه‌ها در منطقه حساس خاورمیانه به صورت جدی امنیت منطقه و ملت‌های مبارز را در خطر می‌اندازند.

مشاور مقام معظم رهبری تأکید کرد: ما به برخی دولت‌های منطقه هشدار می‌دهیم که از سرنوشت کشور‌هایی که راه آنها را رفته‌اند و اکنون نمی‌توانند پاسخ جبهه مقاومت را بدهند، پند گیرند.

وزیر امور خارجه سوریه نیز ضمن تشکر و قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و مردم سوریه تأکید کرد: تروریسم در همه دنیا محکوم است و همان کسانی که انسان‌های بی‌گناه را در حمص به شهادت رساندند همان کسانی هستند که امروز در فلسطین دست به کشتار و جنایت می‌زنند.

فیصل مقداد تأکید کرد: ما هم متقابلا از جمهوری اسلامی ایران بابت حمایت‌های همیشگی و نقش مثبت در ایجاد صلح و ثبات در منطقه تشکر می‌کنیم و قدردان شما هستیم که همواره از دولت و ملت سوریه و شخص دکتر بشار اسد حمایت کرده‌اید و اطمینان داریم مجموعه مقاومت کاملا نسبت به مصالح و منافع کشور‌های مسلمان حساس هستند و در مواقع لازم از یکدیگر دفاع خواهند کرد.       

انتهای پیام

The post خانه امن رژیم صهیونیستی از خانه عنکبوت هم ضعیف‌تر است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment