رژیم صهیونیستی مجمعی از دزدان و قاتلان است

به گزارش ایکنا به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در نشستی به ابتکار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با سفرای کشورهای اسلامی، دبیران و رؤسای سازمان‌های بین‌المللی مستقر در تهران که عصر امروز دوشنبه، اول آبان، در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه باعث افتخار است که در این موقعیت حساس و در روزهایی که امت اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیازمند اتحاد، همفکری و عمل مشترک است، شما را ملاقت می کنم، گفت: روزهایی که در آن به سر می بریم روزهایی بسیار مهم و حساس برای همه جهان، خصوصا دنیای اسلام است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) زمانی فرمودند مسئله فلسطین، مسئله اول جهان اسلام است، عنوان کرد: امروز می توانیم بگوییم مسئله فلسطین، مسئله اول همه جهان است. همه جهان اکنون به منطقه 260 کیلومتر مربعی نواز غزه نگاه می‌‌کند و من تردید دارم کسی در جهان باشد که اخبار و تصاویر آنچه این روزها در آن منطقه می‌گذرد را ببیند و بخواند، اما بتواند از کنار آن بی تفاوت بگذرد؛ چنین چیزی ممکن نیست. انسانیت، در مرحله یک آزمون تاریخی است و متاسفم بگویم که تا این لحظه در این آزمون موفق نبوده است.

وی در ادامه با بیان اینکه اتفاقات نوار غزه صحنه‌هایی بی‌سابقه در تاریخ رقم زده است و مردمانی که در آن سرزمین زندگی می‌کنند، در کنار دیگر برادران و خواهران خود در کرانه باختری و سرزمین های 1948، طی چند سال گذشت رنج هایی بی سابقه را تحمل کرده اند که حتی در تاریخ 75 ساله اشغال فلسطین نیز بی سابقه است، یادآور شد: در این مدت، صهیونیست ها اقداماتی در سرزمین های اشغالی مرتکب شده اند که شما نظیر آن را در تاریخ جنایت های چنگیز و مغول در شرق یا فاشیست ها و نازی ها در غرب هم نمی توانید پیدا کنید.

رژیم صهیونیستی مسجدالاقصی را مانع پروژه‌های اهریمنی خود می‌داند

قالیباف ادامه داد: ما نباید از یاد ببریم که فلسطینیان قبل از عملیات طوفان الاقصی در چه وضعیتی بودند و این عملیات بزرگ و قهرمانانه واکنش به چه وضعیتی بود. در چند سال گذشته رفتار غیرانسانی و وحشی گری های صهیونیست ها به اوج خود رسیده و حداقل های زندگی انسانی را برای فلسطینیان غیرممکن کرده بود. من از شما و همه امت اسلامی و همه مردم جهان می خواهم بیانیه آغاز جنگ از سوی برادر قهرمانم ابوخالد محمد ضیف را بخوانید.

رئیس قوه مقننه در این نشست عنوان کرد: او در آن بیانیه به خوبی شرح داده است که قبل از آغاز عملیات طوفان الاقصی چه بر سر مردم مظلوم فلسطین آمده است. فلسطینی ها در وضعیتی زندگی می کردند که شرح آن برای هیچ کس قابل باور نیست. چه کسی باور می کند ما در زمانه ای زندگی می کنیم که مسجد الاقصی به عنوان یکی از مقدس ترین مکان های بیش از یک میلیارد مسلمان در حال تخریب است فقط به این دلیل که افرادی با خوی شیطانی از برپا بودن نماز در این مسجد نگرانند و آن را مانع پروژه های اهریمنی خود می دانند؟

وی در ادامه با بیان اینکه چه کسی باور می کند فلسطینی ها در وضعی به سر می برند که زن و مرد فلسطینی در خیابان به دست شهرک نشین صهیونیست کشته می شود و جنازه اش ساعت ها روی زمین می ماند فقط به این دلیل که آن شهرک نشین به او مشکوک شده و رفتارش را نپسندیده است؟ گفت: چه کسی باور می کند فلسطینی ها در دو سال گذشته در وضعی زندگی کرده اند که به عنوان مثال، یک روز عصر که به خانه برگشته اند دیده اند همسایه یهودی آنها خانه شان را غصب کرده و وقتی به او اعتراض کرده اند تنها پاسخی که شنیدند این بوده که اگر من این خانه را غصب نکنم یک نفر دیگر این کار را خواهد کرد!

قالیباف در ادامه با اشاره به اینکه فلسطینی ها مدت هاست مقابل درب خانه های خود بیش از آنکه مهمان یا مردمِ عادی را ببینند، بولدوزرهایی را دیده اند که آمده است تا خانه های آنها را خراب کند و این اتفاق هزاران بار رخ داده است، یادآور شد: واقعاً آیا قابل تصور است که در میانه قرن بیست و یکم در رژیمی که کشورهای غربی صد درصد از آن حمایت می کنند چنین صحنه هایی هر روز رخ بدهد و صدایی از کسی در جهان درنیاید؟

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با یادآوری این مطلب که فلسطینی ها در روز 7 اکتبر به چنین شرایطی واکنش نشان دادند و در واقع آن روز تصمیم گرفتند به جای اینکه هر روز بمیرند، یک بار با عزت و شرف بمیرند، اظهار داشت: حمله قهرمانانه ای که آن روز به مواضع صهیونیست ها صورت گرفته پاسخی به سال ها ظلم و رنج و وحشی گری بی سابقه بود.

وی ادامه داد: اساساً توقع اینکه یک ملت رشید و قهرمان این حجم از ددمنشی را ببیند و در مقابل آن تسلیم شود یا سکوت کند، بی معناست. این حقیقتی است که از مردم جهان پنهان شده بود اما اکنون، واقعیت از پرده بیرون افتاده و همگان می توانند حقانیت آن را مشاهده کنند.

قالیباف همچنین با بیان اینکه دولت امروز رژیم صهیونیستی مجمعی از دزدان و قاتلان است که هیچ خط قرمز اخلاقی و انسانی را به رسمیت نمی شناسد، گفت: اگر این نظر، زمانی باور قلبی ما یا ادعای حامیان مظلومیت فلسطین بود، اکنون، حقیقتی است که همه مردم جهان می توانند ابعاد آن را در تلفن همراه و صفحات تلویزیون خود مشاهده کنند. جهان امروز، باید درک کند که این رژیم یک تهدید برای همه بشریت است از بین بردن آن قبل از آنکه یک مسئله سیاسی یا نظامی باشد، یک وظیفه انسانی و الزام اخلاقی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه امروز همه جهان با یک تهدید بی سابقه مواجه است که باید آن را درک کند و به آن واکنش نشان بدهد، ابراز داشت: صهیونیست ها این روزها در حال قتل دسته جمعی کودکان هستند. تصاویری که این روزها از مظلومیت کودکان فلسطینی منتشر می شود در تاریخ جهان بی سابقه است. این لکه ننگ، از دامن غربی ها و هر دولتِ دیگری در هر کجای جهان که این صحنه ها را ببیند و دم بر نیاورد هرگز پاک نخواهد شد.

اسرائیل در حال تخریب یک سرزمین بی دفاع با حداکثر خشونت است

وی همچنین با بیان اینکه اسرائیل در حال تخریب یک سرزمین بی دفاع با حداکثر خشونت است و همه نیروی خود را به میدان آورده تا مرزهای جنایت را به مرتبه ای که تاریخ به یاد نمی آورد، ارتقا بدهد، عنوان کرد: به حرف های این روزهای مقام های اسراییلی و آمریکایی نگاه کنید. رئیس جمهور آمریکا در صفحه تلویزیون می گوید مهم نیست که چه کسی در غزه هزینه می دهد! نتانیاهو به ویدئوی تخریب خانه ها نگاه می کند و دستور می دهد که همینطور یک به یک خانه ها را هدف بگیرند و تخریب کنند.

قالیباف در این بخش از سخنان خود با بیان اینکه وزیر جنگ رژیم صهیونستی می گوید آنها که در غزه زندگی می کنند، اساساً انسان نیستند، گفت: نخست وزیر سابق این رژیم هم می گوید گریه مادران فلسطینی را می بیند و از آن لذت می برد. این حرف ها جلوی چشم ما زده می شود و در حد حرف هم باقی نمی ماند. رژیم صهیونیستی در حال بی رحمانه ترین کشتار تاریخ است و غربی ها پس از دهه ها ادعای حقوق بشر و آزادی انسان، ایستاده اند و برای آن کف می زنند.

با قطعیت می گویم این وضع در فلسطین ادامه نخواهد یافت

رئیس مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه وضع به شکل فعلی ادامه پیدا نخواهد کرد و من به شما اطمینان می دهم که انسانیت نمرده و عزت و شرف همچنان با قدرت وجود دارد، ابراز داشت: امکان ندارد خیل مقاومت کنندگان و آزادگان جهان چنین صحنه هایی را نگاه کنند و بی تحرک بمانند.

وی افزود: این روزها نمی توان درباره هیچ چیز با قطعیت صحبت کرد اما من اجازه می خواهم به شما بگویم که یک چیز قطعی است؛ این وضع ادامه نخواهد یافت و گروه‌های فلسطینی و مردمی جهان اسلام و عرب نمی‌توانند اجازه دهند این وضع ادامه پیدا کند.

رژیم صهیونیستی با شهید کردن مردم غزه نمی تواند بر شکست تاریخی سرپوش بگذارد

قالیباف با اشاره به چند نکته روشن درباره تحولات پیش رو، گفت: نکته اول اینکه رژیم صهیونیستی هر قدر از مردم مظلوم غزه شهید کند، نمی‌تواند سرپوشی بگذارد بر شکست تاریخی که در عملیات طوفان الاقصی خورد. ساکنان سرزمین‌های اشغالی فهمیدند که ظلم‌های چندساله‌ای که بر مردم فلسطین روا داشته‌اند چنان اراده و توان مقاومت را افزایش داده است که دیگر امنیتی برای آنها متصور نیست.

رئیس قوه مقننه همچنین با بیان اینکه امروز توهم امنیت برای ساکنان سرزمین‌های اشغالی به ترس پایدار تبدیل شده است و همه خوب می‌دانند که نبود امنیت به معنی آغاز چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است گفت: ما قطعاً شاهد مهاجرت گسترده از سرزمین‌های اشغالی، فرار سرمایه‌ و بروزِ شکاف‌های سیاسی و اجتماعی خواهیم بود. شکست این رژیم در طوفان الاقصی به هیچ وجه برای این رژیم ترمیم‌پذیر نخواهد بود و هرقدر جنایت این رژیم بیشتر شود، تنها عمق شکست‌اش را بیشتر و بیشتر می‌کند.

مسئولیت ادامه جنایت‌های غزه بر دوش دولت آمریکا است

وی افزود: نکته دوم علاوه بر اطلاعات و شواهد متعدد، حمایت‌های علنی و رسمی ایالات متحده آمریکا مانند کمک‌های تسلیحاتی، مالی و سیاسی جای هیچ شک و شبهه باقی نگذاشته است که رژیم صهیونیستی بدون پشتیبانی این دولت امکان تداوم جنایت‌های خویش را ندارد. بنابراین ما بر این باوریم که مسؤولیت ادامه جنایت‌های غزه بر دوش دولت آمریکا است و باید در قبال آن پاسخگو باشد.

قالیباف همچنین یادآور شد: نکته سوم برای مردان و زنانی که سال های طولانی است آرزو دارند در جنگ با رژیم صهیونیستی به شهادت برسند واکنش نشان ندادن غیرممکن است. این موضوعی نیست که کسی آن را برنامه‌ریزی یا مهندسی کند. همین حالا هم می‌بینید که شعله‌های آتش در نقاط مختلف منطقه در حال زبانه کشیدن است و به زودی ممکن است از کنترل خارج شود.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به چهارمین نکته بیان کرد: امت اسلامی اکنون باید به مسئولیت خود عمل کند. جهان همانطور که به غزه نگاه می کند به من و شما هم نگاه می کند. رژیم صهیونیستی در صورتی که بتواند اهداف شیطانی خود در این جنگ را محقق کند به هیچ فردی در جهان اسلام رحم نخواهد کرد. قرآن به ما آموخته است که آنها از ما راضی نخواهند شد تا وقتی که به آیین آنها دربیاییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جهان اسلام باید به مسئولیت خود عمل کند و مهمترین آن این است که اولاً با صدای بلند این جنایت را محکوم کند و از این کار خسته نشود، خاطرنشان کرد: جهان اسلام همچنین باید همه امکانات خود را برای سیلی زدن به اسراییل و آمریکا به کار بگیرد و از همه مهم تر اینکه انرژی های مردمی آزاد شده علیه صهیونیست ها را که اکنون در حال ایجاد یک سیل بزرگ است به سمت آن سرزمین مقدس روانه کند. ما از کشورهای اسلامی به صراحت می‌خواهیم در اجابت به مطالبه ملت‌هایشان پایان پروژه عادی سازی روابط با رژیم کودک‌کش صهیونیستی را برای همیشه اعلام کنند.

انتهای پیام

The post رژیم صهیونیستی مجمعی از دزدان و قاتلان است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment