حفظ حجاب؛ عزت و افتخار زن مسلمان

حجت الاسلام موحدی آزاد

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی آزاد، دادستان کل کشور، در مراسم گلباران مزار شهدای یوم‌الله ۱۷ شهریورکه با حضور اقشارمختلف مردم برگزار شد، با اشاره به آیه ۱۶۹ سوره آل عمران و شان و جایگاه شهیدان اظهار کرد: شهدای گرانقدر ۱۷ شهریور در دوران خفقان رژیم پهلوی ایستادند و جان خویش را در راه دین فدا کردند.

وی افزود: قیام ۱۷ شهریور، سدشکن بود و در مسیر مبارزه با رژیم پهلوی، تاریکی‌ها و موانع را از بین برد و پس از آن حادثه، طولی نکشید که همه ملت ایران به صحنه آمدند و انقلاب اسلامی پیروزی شد. بنابراین، خون پاک شهیدان ۱۷ شهریور، راه را برای پیروزی انقلاب و ارائه خدمت به مردمی که ده‌ها سال در محرومیت مانده بودند، هموار کرد.

پیشرفت‌های امروز کشور از برکت خون شهیدان است

دادستان کل کشور در ادامه با اشاره به دستاورد‌ها و خدمات عمرانی و رفاهی که پس از انقلاب اسلامی در مناطق محروم کشور صورت گرفت، افزود: بلافاصله پس از انقلاب خدمت‌رسانی به مناطق مختلف آغاز شد و بسیاری از روستا‌ها که از امکانات اولیه محروم بودند مورد توجه گروه‌های جهادی قرار گرفت و امروزه به برکت خون شهیدان بیش از ۹۰ درصد روستا‌ها از امکانات خوبی برخوردار شده‌اند.

موحدی‌آزاد با اشاره به کاهش آمار بی‌سوادی و افزایش تحصیلات عالیه در مراکز آموزشی کشور در سال‌های پس از انقلاب اظهار کرد: امروز قدرت دفاعی ایران به حدی رسیده که قدرت‌های بزرگ نظامی دنیا جرئت تعرض به کشور را ندارند.

دادستان کل کشور گفت: برخی از فرار مغز‌ها سخن می‌گویند، اگر این سخن درست است پس چه کسانی سایت‌های هسته‌ای ما را اداره می‌کنند؟ موشک‌های قدرتمند بومی ایرانی به دست چه کسانی ساخته می‌شود و پیشرفت‌ها و امکانات فنی، عمرانی و رفاهی که در کشور ایجاد شده، به دست چه کسانی حاصل شده است؟ تمام پیشرفت‌های کشور به دست همین جوانان تحصیلکرده و توانمند ایرانی به دست آمده و ادامه دارد.

نظام جمهوری اسلامی امانت شهیدان است

وی در ادامه با اشاره به مقام والای شهیدان و لزوم قدرشناسی و پاسداشت خون پاک شهدا گفت: در توصیف شهدا شاهد فراز‌های بلندی از آیات قران کریم و تعابیر زیبای امام راحل و مقام معظم رهبری هستیم. امام خمینی(ره) فرمودند: «از هر قطره خون شهید ما که به زمین می‌ریزد، انسان‌های مصمم‌تر و مبارزی به وجود می‌آیند» مقام معظم رهبری نیز می‌فرمایند: «مروز خستگی محکوم است» ایشان همچنین فرمودند: «شهیدان مظهر هدف و تلاش و تداوم‌اند. خون شهیدان تضمین کننده استقلال ملت و سربلندی اسلام است.»

موحدی‌آزاد تأکید کرد: امروز همه تکلیف و مسئولیت سنگینی داریم و باید دین خود را به شهدا ادا کنیم و در بیانات و فرمایشات بزرگان درباره شهدا تأمل و تفکر کنیم.

وی یادآور شد: بعد از رحلت پیامبر مکرم اسلام(ص) مسلمانان با تحمل سختی‌ها و مشکلات، ایستادگی کردند و با رشادت‌ها و شهادت آنان، امروز شاهد گسترش اسلام در دنیا هستیم که به سمت وسوی قله‌های عزتمندی پیش می‌روند.

موحدی‌آزاد گفت: شهدای ما از شهدای کربلا الهام گرفتند و می‌خواهند پیام کربلا را به دنیا برسانند و اهداف امام حسین(ع) که همان مبارزه با ظلم و ستم و باتقوا و پاک زیستن بود را در جامعه بشری زنده نگه دارند.

عزت، افتخار و دینداری زن مسلمان، حفظ حجاب است

وی با بیان این که عزت، افتخار و دینداری زن مسلمان، حفظ حجاب است، اظهار کرد: امروز زنان محجبه در اجتماع بزرگ اربعین می‌خواهند، پیام حضرت زهرای اطهر(سلام‌الله علیها) را به دنیا برسانند زیرا معتقدند جامعه‌ای می‌تواند پاک زندگی کند که بانوان آن حجاب را رعایت کنند.

موحدی‌آزاد با اشاره به قانون یکسان‌سازی البسه در زمان رضا خان گفت: در آن زمان که چادر را از سر زنان مسلمان می‌کشیدند بسیاری از مردم تهران به نجف و کربلا کوچ کردند، به این دلیل که بتوانند حجاب همسران و دختران خود را حفظ کنند و نام و یاد امام حسین(ع) فراموش نشود.

وی گفت: امروز صدام و داعش از بین رفته‌اند و نابود شده‌اند و قدرت آمریکا نیز در منطقه تضعیف شده بنابراین میلیون‌ها زائر ایرانی با آزادی و در امنیت کامل از مرز‌ها عبور کرده و به زیارت کربلا رفته‌اند و بنده به سهم خود از مسئولان عراق و ایران تشکر می‌کنم که این امنیت و امکانات را برای زوار اربعین فراهم کردند.

دادستان کل کشور گفت: نظام جمهوری اسلامی امروز امانت شهیدان است؛ این امانت را پاس بداریم و امانت داری خوبی باشیم. قطعاً شهدا در حق ما دعا خواهند کرد و دغدغه شهدا نیز حفظ نظام اسلامی است.

وی در پایان با اشاره به سخنی از شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: به فرموده شهید حاج قاسم سلیمانی، اینجا حرم است. اگر این حرم آسیب ببیند، همه حرم‌ها و ارزش‌های ما آسیب خواهد دید.

انتهای پیام

The post حفظ حجاب؛ عزت و افتخار زن مسلمان Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *