بین مبارزه بر مبنای سنت الهی و درنظر گرفتن منافع ملی منافاتی وجود ندارد

محمدباقر قالیباف در مراسم 13آبان

به گزارش خبرنگار ایکنا، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در مراسم یوم‌الله 13 آبان؛ «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» که در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران برگزار شد، با گرامیداشت این روز مهم گفت: بدون شک تاریخ همه ملت‌ها، اقوام و ادیان پر از فرازونشیب است و ما هم در ایران اسلامی چنین تاریخی داریم.

وی افزود: در نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام(ره) که‌ مایه حیات مجدد اسلام و عزت و افتخار امت اسلامی شد، روزها و هفته‌های خاصی همچون یوم‌الله ۱۳ آبان داریم؛ امام(ره) در ۴ آبان ۱۳۴۳ که مسئله کاپیتولاسیون و اعطای حقوق ویژه به آمریکایی‌ها مطرح شد در یک سخنرانی تاریخی در قم که عظمت نگاه ‌تشخیص ایشان را نشان می‌داد، فرمودند: «رئیس جمهور آمریکا بداند ـ بداند این معنا را ـ که منفورترین افراد دنیاست پیش ملت ما. امروز منفورترین افراد بشر است پیش ملت ما… تمام گرفتاری‌های ما از آمریکا و اسرائیل است؛ اسرائیل هم‌ بدتر از آمریکا است.» این سخن برای حدود ۶۰ سال قبل است.

بدبختی‌های امروز دنیا ریشه در خوی حیوان صفتی آمریکا دارد 

رئیس مجلس تصریح کرد: ۱۳ آبان ادامه پیدا کرد و در سال ۱۳۵۷ دانش‌آموزان عزیز در مقابل دانشگاه تهران به خاک و خون کشیده شدند. پس از پیروزی انقلاب نیز در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ تسخیر لانه جاسوسی رخ داد که ایشان فرمودند؛ مهمتر از انقلاب اول بود، چون اسناد و مدارک نشان می‌داد آمریکایی‌ها می‌خواستند مجدداً اتفاقات ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ را تکرار کنند. همه اینها نشان از خوی استکباری آمریکا دارد. امام(ره) می‌فرمایند که آمریکا شیطان بزرگ است و همه بدبختی‌های امروز دنیا ریشه در خوی حیوان صفتی آمریکا دارد و تاریخ گذشته تا امروز این سخنان را ثابت می‌کند.


بیشتر بخوانید:


قالیباف با بیان اینکه از همان ابتدا روحیه مقاومت و مبارزه با ظلم در ذات انقلاب اسلامی بوده، اظهار کرد: مقاومت برای امروز نیست و از ابتدای نهضت مبتنی بر سنت‌های الهی و منطق قرآن کریم و سیره اهل‌بیت(ع) اساس و چارچوب بوده است.

وی با بیان اینکه حرکت ملت ایران و امت اسلامی براساس یک منطق کاملاً دینی و مبتنی بر سنت‌های الهی بوده و هست، یادآور شد: همیشه آمریکا و اذناب او از جمله اسرائیل و انگلیس خبیث به دنبال ظلم و جنایت و ستم بر این کشور بوده‌اند. 

رئیس قوه مقننه اضافه کرد: افتخار ما در انقلاب اسلامی این است که این مبانی مبارزه مبتنی بر سنت‌های الهی و حضور مردم شکل گرفته است.

قالیباف اظهار کرد: همیشه در تاریخ آمریکایی‌ها در هر شرایطی در برابر امنیت ملی، منافع ملی، پیشرفت و استقلال کشور ایستادند، کودتا کردند، جنایت کردند و جنگ به راه انداختند؛ تاریخ اینها را شهادت می‌دهد واین شهادت می‌دهد که ما براساس این باورها اینگونه مقابل آنها ایستادیم. آنها دنبال آن هستند که ما را از قدرت بازدارندگی و از قدرت پیشرفت در زمینه‌های مختنلف به ویژه اقتصادی باز بدارند. 

 

قالیباف تصریح کرد: باید به این نکته توجه کرد که هیچ منافاتی بین مبارزه بر مبنای سنت‌های الهی با توجه به واقعیت‌ها و در نظر گرفتن منافع ملی وجود ندارد. برخی افراد فکر می‌کنند اینها با هم تعارض دارند. مقاومت اهل هوشمندی، متانت، تدبیر، شجاعت، حساب و کتاب و البته و صد البته که ایمان و باورش به «وَمَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ ۚ وَمَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ» است؛ این باور ماست. خدا از آنجایی که در محاسبات من و شما و دشمنان هم نیست پیروزی را نصیب ما خواهد کرد.   

 

 

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آیا امروز کسانی که به طرفداری از فلسطین و غزه در دنیا به پا خاسته‌اند، به تعبیر خود غربی‌ها ایدئولوژی‌ به مانند ما و نگاه ما را دارند؟ خیر؛ اما آنها هم در مقابل ظلم می‌ایستند و در مقابل هر که خلاف انسانیت، اخلاق و عدالت حرکت کند می‌ایستند.

 

هزینه مقاومت مثل یک سرمایه‌گذاری است

 

وی تصریح کرد: شکی در این نیست که مقاومت حتماً هزینه دارد، ولی بدانیم تسلیم شدن و کرنش کردن هم هزینه دارد و چه بسا بیشتر. هزینه مقاومت مثل یک سرمایه‌گذاری است ولی هزینه تسلیم یعنی باج دادن، ربا گرفتن و ربا دادن؛ این هیچ نتیجه‌ای ندارد و همه چیز را از جمله شرافت، انسانیت، استقلال و آزادگی را از دست می‌دهد. انتهای مسیر سازش ورشکستگی و سرشکستگی است و انتهای مسیر مقاومت، پیروزی، سربلندی و عزت است.

قالیباف ابراز کرد: نمونه روشن و مشخص آن را امروز به عینه می‌بینیم و لازم نیست به ده‌ها سال گذشته برگردیم. به همین دو اتفاق یکسال اخیر نگاه کنید که نشان می‌دهد اگر با همین مبانی پیش برویم، آینده از آن ماست. این وعده خداست.

 

«طوفان الاقصی» تاریخ و مبانی طرح‌ریزی را جابجا کرد

 

وی بیان کرد: عملیات «طوفان الاقصی» یک نمونه عملی است که یک نمونه نظری هم خواهد بود و در این موضوع همه قلم خواهند زد. این عملیات یک نقطه عطف بود که تاریخ و مبانی طرح‌ریزی را جابجا کرد. همه صاحب‌نظران حرف از یک نظم نوین جهانی می‌زنند. بدون شک این حرکت طوفان الاقصی در فلسطین، معادلات این نظم جهانی و عناصر و عوامل محاسباتی آن را در سطح جهانی و منطقه‌ای جابجا کرد و هرگز رژیم صهیونیستی و آمریکا با هر اقدامی که انجام بدهند این به جای خودش برنخواهد گشت.

 

رئیس مجلس افزود: نگاه کنید از آغاز جنگ جهانی اول که انگلیسی‌ها تصمیم گرفتند این جرثومه فساد و ناامنی را در منطقه فلسطین پایه‌گذاری کنند؛ حرف از سال ۱۹۱۴ میلادی است. این مسیر طی شد تا سال ۱۹۴۸ میلادی که انگلیسی‌ها در شورای امنیت، رژیم صهیونیستی را به رسمیت شناختند و این شیطنت‌ها تا به امروز و با گذشت 75 سال ادامه دارد.

 

قالیباف ادامه داد: آنها نشان دادند که یک ارتش مقتدر، جامع و کامل هستند. آنها در دکترین نظامی خود نشان دادند که آن چنان بر اطلاعات سوار هستند که همه چیز را در منطقه، نه فقط در سرزمین فلسطین و کشورهای همسایه، در کنترل خود دارند و ارتش شکست‌ناپذیر دارند.

 

وی تأکید کرد: صهیونیست‌ها همیشه از حمایت خارجی برخوردار بودند. آنها همیشه می‌گفتند جنگ پیش‌دستانه انجام می‌دهیم. آنها همیشه نبرد را به خارج از سرزمین‌ها اشغالی بردند و می‌بردند. آنها دم از امنیت داخلی خود می‌زدند و همه را به سرزمین‌های اشغالی دوت می‌کردند. آنها به قدرت بازدارندگی خود افتخار می‌کردند و به گنبد آهنین خود می‌نازیدند. اینها همه نقاط قوتی بود که رژیم صهیونیستی در طول این 75 سال برای خود ترسیم کرده بود که شما دیدید که همه این ادعاها، پوشالی بود. سید حسن نصرالله شب گذشته اعلام کرد که دیگر فقط من نیستم که می‌گویم رژیم صهیونیستی یک خانه عنکبوتی است. امروز همه دنیا فهمید که اینها یک خانه عنکبوتی هستند.

 

رئیس مجلس اظهار کرد: امروز آنها چه کاری انجام می‌دهند؟ با بمب‌های آن چنانی کودکان و زنان را به شهادت می‌رسانند و خانه‌ها را تخریب می‌کنند. آیا این نشانه قدرت است؟ این اوج پستی، حیوان‌صفتی، رذالت و درماندگی است.

 

وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار بدانند که هر کاری در غزه انجام دهند، هرگز این نقطه عطف در معادلات تغییر پیدا نخواهند کرد و به تعبیر کلیدی، حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب «هرگز این شکست ترمیم‌پذیر نیست.»

 

قالیباف یادآور شد: نتانیاهو، این مرد خبیث و پلید، بداند که اولین قربانی این حادثه خواهد بود. در آینده نزدیک خواهیم دید که نتانیاهو چگونه به بدبختی و ذلت می‌افتد.                                 

 

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه ما مقصر اصلی این جنایات را به طور روشن و مشخص آمریکای جنایتکار می‌دانیم، گفت: آمریکا مسئول همه این جنایت‌ها است و همه به دستور و با حمایت او دست به چنین جنایت‌هایی می‌زنند. ما هرگز این حرف خبیثانه رئیس‌جمهور آمریکا فراموش نکردیم که گفت اگر تا امروز اسرائیل هم نمی‌بود ما امروز لازم داشتیم یک کشور اسرائیل اینجا ایجاد کنیم؛ این اوج پلیدی آمریکا است.

 

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) حدود 60 سال قبل در چنین روزی این حرف را برای آمریکا و اسرائیل زدند. امروز به آمریکا این نکته را می‌گوییم که آمریکای شیطان، شیطان‌پرست و شیطنت‌کن، بدان شیطنت نکن و دو مرتبه محاسبه غلط نکن. مقاومت و گروه‌های مقاومت موضوعی دولتی و دولت‌محور نیستند، بلکه امری برآمده از امت اسلامی و مبتنی بر ایمان و اراده مبارزه با ظلم، ستم و جنایت هستند و مطمئن باش که این گروه‌ها طعم تلخ شکست و انتقام را به جنایتکاران صهیونیست و شما نشان خواهند داد.؛ این باور و ایمان ما و وعده خداست. 

 

قالیباف اظهار کرد: از یاد ما نمی‌رود که در ۱۳ آبان سال گذشته همین رئیس جمهور آمریکا در یک سفر تبلیغاتی به ایالت کالیفرنیا در یک میتینگ سیاسی برای رقابت‌های انتخاباتی کنگره گفت که ما به دنبال این هستیم که ایران را آزاد کنیم و تا چند هفته دیگر ایران آزاد می‌شود. آنقدر دستگاه محاسباتی آنها غلط و سرمست قدرت هستند که اینگونه محاسبه کرده و این حرف را می‌زنند و روزشمار برای جمهوری اسلامی ایران می‌گذارند اما امروز 13 آبان و یکسال پس از این سخنان رئیس‌جمهور آمریکا است و جمع همه اشرار مانند آمریکا، انگلیس و حیوان‌صفتان تا خرخره گرفتار بزرگترین مسائل امنیتی داخلی و خارجی در فلسطین اشغالی و در صحنه بین‌المللی و منطقه‌ای هستند.

 

رئیس مجلس با بیان اینکه اینها نشانه عظمت انقلاب اسلامی و امت اسلامی و وعده الهی است، گفت: بیچاره آن کشورهایی که روی حمایت این رژیم پلید، ضعیف و رفتنی حساب باز کرده بودند و تشت رسوایی آنها وقتی که از بام افتاد همه چیز را روشن کرد. به خصوص زمانی که عکس یادگاری گرفتند و بر روی اسب بازنده شرط‌بندی کردند. آیا امروز این ترمیم‌پذیر است؟ هرگز. 

 

وی بیان کرد: ملت ایران همیشه ملتی آزادی‌خواه و بزرگ در طول تاریخ و دلداده به اسلام، انقلاب، اهل بیت(ع) و مکتب قرآن بوده و هست. بدانید امروز اگر با تحریم اقتصادی و جنگ ترکیبی و رسانه‌ای به خاطر انرژی هسته‌ای بر ملت ما فشار می‌آورند، بهانه است، آنها از قدرت و استقلال ما می‌ترسند.

 

قالیباف تأکید کرد: مگر امروز همین رژیم صهیونیستی جنایتکار، بیش از یکصد کلاهک هسته‌ای در اختیار ندارد؟ مگر برخی از کشورهای منطقه که با آنها رفتار مسالمت‌آمیز دارند، کلاهک هسته‌ای ندارند؟ ما بارها گفتیم نه سلاح هسته‌ای داریم، نه دنبالش هستیم و نه می‌رویم اما آنها این مسئله را بهانه کردند تا اجازه پیشرفت و استقلال را به این ملت بزرگ ندهند.

 

توجه به مشکلات اقتصادی مهم‌ترین مسئله روز

 

رئیس مجلس با بیان اینکه مهمترین موضوع امروز ما در مسائل داخلی، توجه به حل مشکلات اقتصادی است، گفت: مقاومت و تلاش برای گره‌گشایی در مسائل و مشکلات اقتصادی کشور، عین مبارزه با آمریکا است و امروز دولت، مجلس و مردم و شرکت‌ها و بخش خصوصی باید به آن به صورت یک مجاهدت نگاه کنند و آن را یک مبارزه مقدس بدانند و لحظه‌ای از آن غفلت نکنند. 

 

وی در پایان اظهار کرد: مطمئن هستیم که خدای تبارک و تعالی وعده داده که اگر در مسیر او گام برداریم و خالصانه پیش برویم و بتوانیم سختی‌ها را تحمل کنیم، بدون شک موفقیت، عزت دنیوی و اجر اخروی با کسانی است که از مجاهدین فی سبیل‌الله باشند و در مسیر خدا، شهدا، امام شهدا و در خدمت این مردم عزیز و در مسیر تحقق فرامین رهبر انقلاب قرار بگیرند.   

انتهای پیام

The post بین مبارزه بر مبنای سنت الهی و درنظر گرفتن منافع ملی منافاتی وجود ندارد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment