راهپیمایی سراسری یوم‌ا‌لله 13 آبان فردا برگزار می‌شود

به گزارش ایکنا، مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان؛ «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی»؛ صبح روز شنبه به‌صورت سراسری در تهران و تمامی استان‌های کشور و بیش از ۱۲۰۰ شهر، با شعار محوری «نظم نو جهانی با نسل آرمانی»، برگزار خواهد شد و ملت استکبارستیز ایران بار دیگر با نمایش وحدت و عظمت خود، به دشمن پاسخی کوبنده و قاطع خواهد داد.

در تهران مراسم ساعت ۹ از محل‌های شروع راهپیمایی از جمله مبدأ اصلی؛ یعنی میدان فلسطین آغاز می‌شود و بعد از تجمع شرکت‌کنندگان در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران، مراسم از ساعت 9:30 به طور رسمی آغاز می شود.

سخنرانی اصلی مراسم تهران، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی است و اجرای سرودهای ضد استکباری، مداحی حماسی میثم مطیعی و ابوذر روحی و قرائت قطعنامه از سوی فرزند شهید صدرزاده از دیگر برنامه‌های مراسم است.


بیشتر بخوانید:


بنابر اعلام سردار نقدی؛ رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت ۱۳ آبان، در مسیر راهپیمایی غرفه‌هایی به منظور نمایش جنایت‌های آمریکا راه‌اندازی شده و همچنین پویش دانش‌آموزی در شبکه شاد به راه افتاده و آثار دانش‌آموزان پیرامون ۱۳ آبان دریافت خواهد شد. از سوی دیگر در این غرفه‌ها عروسک‌ها و نقاشی‌هایی را برای دانش‌آموزان و کودکان به نمایش گذاشته می‌شود.

اتفاق ویژه مراسم امسال، ثبت شکایت ملت ایران از نقش آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد است؛ بر این اساس متنی که از سوی جمعی از حقوقدانان آماده شده‌، در مسیر راهپیمایی در محل‌ها مشخص قرار داده می شود و مردم می‌توانند شکایت خود را از دولت آمریکا ثبت کنند. 

با عنایت به جنایات رژیم کودکش صهیونیستی در غزه بعد از عملیات غرورآفرین طوفان الاقصی از سوی مقاومت اسلامی فلسطین، راهپیمایی یوم‌الله 13 آبان، فرصتی بزرگ برای محکومیت این جنایات ضد بشری و اعلام حمایتی دوباره از مقاومت مردم این سرزمین است که قطعاً شاهد حضور پررنگ مردم و رقم خوردن حماسه دیگری خواهیم بود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز پیش از این در اطلاعیه‌ای، ضمن محکومیت جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی با همدستی آمریکای جنایتکار از ملت استکبارستیز ایران اسلامی خواسته تا با حضور حماسی و شکوهمند در مراسم یوم الله ۱۳ آبان در تهران و سراسر کشور، حمایت خود را از آرمان‌های انقلاب اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی اعلام و همراهی و همدردی خویش با ملت مقاوم و مظلوم غزه را اعلام نمایند.

انتهای پیام

The post راهپیمایی سراسری یوم‌ا‌لله 13 آبان فردا برگزار می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment