اربعین جلوه‌ای از اتحاد و مقاومت امت اسلامی است

اربعین جلوه‌ای از اتحاد و مقاومت امت اسلامی است

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور، در گفت‌وگوی تلفنی با محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، با تشکر صمیمانه از دولت و ملت این کشور بابت برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی و میزبانی کریمانه از زائرین ایرانی، این رویداد بی‌نظیر متبرک به نام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را جلوه‌ای از اتحاد و مقاومت امت اسلامی دانست.

وی همچنین نقش‌آفرینی رهبری معظم انقلاب اسلامی و مرجعیت معظم عراق در شکل‌گیری رویداد عظیم اربعین را به عنوان زمینه‌ای برای شکل‌گیری تمدن بزرگ اسلامی ستود.

رئیس جمهور در ادامه ضمن ابراز خرسندی از آغاز به‌کار عملیات احداث راه‌آهن بصره ـ شلمچه، از اهتمام دولت عراق برای اجرای این طرح که منتج به تسهیل و جهش تبادلات تجاری و همچنین امنیت تردد زائران دو کشور می‌شود، قدردانی کرد.

وی در این گفت‌وگو ضمن مرور همکاری‌های امنیتی دو کشور برای ایجاد صلح پایدار، هرگونه تحرک گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب را به‌عنوان اقدامی ضدامنیت منطقه، غیرقابل تحمل دانست و بر تقویت همکاری‌ها دراین زمینه تأکید کرد.

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق نیز در این گفت‌وگوی تلفنی، حضور میلیونی زائران ایرانی در مراسم اربعین حسینی (ع) و پذیرایی خالصانه ملت عراق از زوار امام حسین (ع) را نشانه عمق باورهای مشترک و پیوندهای دو ملت توصیف کرد و خدمت به زائران حسینی را افتخاری برای دولت و ملت عراق دانست.

نخست وزیر عراق در ادامه آغاز به‌کار پروژه احداث راه‌آهن بصره ـ شلمچه را نشان‌دهنده عزم جدی دولت عراق برای تقویت و توسعه روابط در همه عرصه‌ها با جمهوری اسلامی ایران عنوان و ابراز امیدواری کرد که ابتکارهای جدید همکاری اقتصادی و تجاری میان ایران و عراق موجب افزایش بیش از پیش رفاه دو ملت شود.

محمد شیاع السودانی همچنین با تأکید بر اینکه دولت عراق امنیت ایران را امنیت عراق می‌داند، گفت: دولت و ملت عراق به مبارزه کامل با عوامل و عناصر تهدیدکننده امنیت پایدارمنطقه پایبند و متهعد هستند.

انتهای پیام

The post اربعین جلوه‌ای از اتحاد و مقاومت امت اسلامی است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *