ضرورت ابتکار عمل و استفاده از ایده‌های نو در برگزاری مراسم ۱۳ آبان

اولین جلسه  ستاد مرکزی برگزاری مراسم ۱۳ آبان

به گزارش خبرنگار ایکنا، اولین جلسه ستاد مرکزی برگزاری مراسم ۱۳ آبان صبح امروز، 20 شهریور در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با حضور سردار محمدرضا نقدی؛ معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس این ستاد، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی عرب‌انصاری؛ معاون حقوقی، امورمجلس و هماهنگی استان‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نمایندگان ارگان‌ها و سازمان‌ها و نیز اعضای استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی عرب‌انصاری؛ معاون حقوقی، امورمجلس و هماهنگی استان‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ابتدای این نشست حضور باشکوه مردم در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی و جاماندگان اربعین را تحسین‌برانگیز خواند و گفت: حضور مردم در این راهپیمایی بزرگ موجب خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان و تفرقه‌افکنان علیه مسلمان شد و نشان داد که آرمان‌های اهل بیت‌(ع) برای مردم ایران از جایگاه و اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تمرکز بر برگزاری مراسم 13 آبان اظهار کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی از همان روز‌های پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا را شیطان بزرگ و محور شرارت نامیدند و مقام معظم رهبری هم بر همین باور هستند. ۱۳ آبان یکی از روز‌های بزرگ و مهم تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می‌شود چون در این روز دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز در مقابله با استکبار نفش مهمی را ایفا کردند.

مراسم 13 آبان؛ حماسه‌ای به یادماندنی

وی با بیان اینکه امروز ما بیش از گذشته در معرض هجمه استکبار قرار داریم و لذا باید مراسم ۱۳ آبان امسال باشکوه‌تر از گذشته برگزار شود، افزود: من مطمئن هستم برنامه‌های حول این محور بهتر از قبل پیش خواهد رفت. مراسم 13 آبان سال گذشته تبدیل به حماسه شد و آنقدر جمعیت آمد که موجب ذوق ما و موجب حیرت و تعجب دشمن شد و حتماً امسال اتفاقات بهتر و باشکو‌ه‌تری رقم خواهد خورد.

معاون حقوقی، امورمجلس و هماهنگی استان‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تأکید بر این موضوع که هنوز در مورد شعار محوری 13 آبان 1402 به جمع‌بندی دست پیدا نکرده‌ایم، افزود: در مورد شعار محوری این مراسم دوستان پیشنهادات خود را ارائه دهند تا به یک جمع‌بندی واحد دست پیدا کنیم و سپس اعلام عمومی شود.

وی حضور باشکوه مردم در مراسم 13 آبان سال جاری را انتظار علما، مسئولان، رهبر معظم انقلاب و تمام دلسوزان نظام و ملت ایران عنوان و تأکید کرد: ما انتظار داریم جمعیت انبوه‌تری نسبت به سال گذشته در مراسم 13 آبان شرکت کنند و به همین دلیل باید تلاش شود از ظرفیت نوجوانان و دانش‌آموزان بهره برد و با اقناع‌سازی آنها را مجاب به حضور در این مراسم کرد. سال گذشته به خاطر اینکه ۱۳ آبان در روز جمعه بود حضور کمرنگی را از سازمان‌ها شاهد بودیم ولی امسال این مناسبت با روز شنبه مقارن شده و انتظار می‌رود حضور پررنگ سازمان‌ها هم رقم بخورد.

ضرورت استفاده بیشتر از نمادها در مراسم 13 آبان امسال

عرب‌انصاری در ادامه سخنان خود استفاده از نماد‌ها در مراسم ۱۳ آبان را یک ضرورت انکارناپذیر توصیف کرد و در این رابطه گفت: امسال هر سازمان و نهادی که می‌تواند از نماد‌هایی مانند شعار، پرچم و دست‌نوشته‌ها و سرود‌ها بیشتر استفاده کند تا ضمن انعکاس معانی و پیام‌های بیشتر، به جذب فزاینده مخاطب هم منجر شود.

اولین جلسه  ستاد مرکزی برگزاری مراسم ۱۳ آبان

معاون حقوقی، امورمجلس و هماهنگی استان‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نقش آموزش و پرورش را در برگزاری باشکوه این مراسم مؤثر دانست و اظهار کرد: سال گذشته آموزش و پرورش واقعاً همکاری خوبی با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی داشت و تمام ظرفیت خود به ویژه ظرفیت شبکه شاد را در اختیار ما قرار داد و امیدواریم امسال هم این همکاری ادامه‌دار باشد.

سردار نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنران بعدی این نشست بود که در ابتدای سخنان خود فرا رسیدن سالروز شهادت آیت‌الله مدنی، فوت آیت‌الله طالقانی، رحلت رسول مکرم اسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا(ع) را تسلیت گفت.

مقاومت ملت ایران؛ الگوی مبارزه با استکبار جهانی

وی در ادامه سخنان خود به تضعیف جبهه استکبار اشاره کرد و با اشاره به نقش محور مقاومت در تضعیف این جبهه افزود: محور مقاومت در منطقه مانع زیاده‌خواهی استکبار شده و به الگویی برای ملت‌های دیگر در اقصی‌نقاط جهان تبدیل شده است و اگر امروز قبح و هیبت پوشالی آمریکا شکسته به خاطر ایستادگی ملت ایران است و این مقاومت ملت ایران مسیر را برای مقابله با استکبار جهانی تسهیل کرده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ۱۳ آبان ویژگی‌های بسیاری دارد که یکی از آن ویژگی‌ها مردمی‌بودن آن است، اضافه کرد: مردم ایران نقش محوری را در مقابله با استکبار جهانی داشتند و دارند و این ویژگی موجب بیداری مردم دنیا به منظور دستیبابی به پیروزی و حضور مستمر در میدان شده است؛ لذا باید مردمی بودن این حرکت در مراسم ۱۳ آبان امسال به نمایش درآید و نشان داده شود که در آمریکای لاتین و غرب آسیا مقاومت ملت‌ها سبب شده روند افول و سقوط آمریکا قطعی و تسریع شود.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم ۱۳ آبان تأکید کرد: باید ماهیت استکبار برای مردم تشریح شود و امام راحل برروی این موضوع تصریح کرده‌اند مثلاً ایشان از آمریکا با صفاتی چون خون‌خوار و جنایتکار یاد می‌کردند و کارکرد جهاد تبیین این است که به درستی جنایت‌های استکبار تشریح و تبیین شود. جنایت‌هایی که آمریکا در ویتنام، یمن، سوریه، لبنان و افغانستان و حتی در ایران انجام داده باید برای مردم شرح داده شود؛ جنایت‌هایی که به صورت سلسله‌وار رژیم پهلوی انجام می‌داد همه این‌ها با حمایت آمریکا همراه بوده است.

وی با بیان اینکه باید تلاش شود ۱۳ آبان امسال حرکت جدیدی محسوب شود تا بتوان آن را در تاریخ ثبت کرد و صرفاً جنبه حمایتی نداشته باشد، گفت: دستگاه‌های مربوطه باید در این زمینه با هم منسجم باشند و منسجم عمل کنند تا این مهم محقق شود.

منحنی افول آمریکا حالت عمودی به خود گرفته است

به گفته سردار نقدی، منحنی افول رژیم جنایتکار آمریکا حالت عمودی به خود گرفته و ان‌شاءالله به زودی شاهد افول آمریکا خواهیم بود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: جوانان، دانشجویان و دانش‌آموزان محور برگزاری این مراسم باشند و ابتکار عمل را در دست بگیرند و همچنین لازم است ابتکار و ایده‌های نو مورد استفاده قرار بگیرند و از کار‌های تکراری پرهیز شود.

رئیس ستاد مرکزی برگزاری مراسم ۱۳ آبان در پایان تأکید کرد: سازمان‌های مختلف ظرفیت‌های رسانه‌ای‌شان را برای تشریح جنایت‌های آمریکا و شرایط کنونی‌اش به کار بگیرند و همچنین لازم است دیگر رسانه‌ها هم در این عرصه حضور پررنگ داشته باشند.

انتهای پیام

The post ضرورت ابتکار عمل و استفاده از ایده‌های نو در برگزاری مراسم ۱۳ آبان Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *