برگزاری بی‌رمق انتخابات راهبرد دشمن است/ اهانت بی‌حجاب‌ها به دین و متدینین

سیداحمد خاتمی

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری امروز 19 آبان، در خطبه اول نماز جمعه تهران با دعوت نمازگزاران به در پیش گرفتن تقوای الهی اظهار کرد: مولا علی(ع) فرمودند «دائم به یاد خدا باشید که این بهترین ذکر است و وعده‌ای که خداوند به متقین داده به این وعده دل ببندید که جای دل بستن دارد».

وی با بیان اینکه می‌توان به وعده‌های خداوند دل بست، گفت: یکی از وعده‌های خداوند این است که اگر با او آشتی کنیم برکاتش بر ما نازل خواهد شد، ولی اگر با او قهر کنیم باید منتظر خشمش بود. اگر اجتماعات، خداباور باشند و برای خدا حریم نگاه دارند از آسمان و زمین برکات مادی و معنوی بر اجتماعات نازل می‌شود.

خطیب جمعه تهران بیان کرد: اگر می‌خواهید زندگی‌تان با برکت همراه باشد یکی از شروط مهمش خداباوری و نگاه داشتن حریم برای خداست و این هم در عرصه فردی و هم در عرصه اجتماعی اهمیت دارد. آن کسی که با خداوند انس برقرار می‌کند آرامش دارد و آرامش بالاترین و بهترین سرمایه است. با یاد خداست که آرامش داریم؛ خدایی که همه چیز هستی در اختیار اوست و اراده، اراده اوست و اقتدار، اقتدار اوست. اما آنهایی که با خداوند دوست نیستند و با نماز و قرآن قهر هستند از نگاه قرآن زندگی اینها جهنم می‌شود و در این دنیا و آن دنیا بیچاره خواهند بود.

قهر با خدا؛ از بین‌برنده برکت

خاتمی ادامه داد: این مسئله در عرصه اجتماعی خیلی مهم است و عیب‌هایی که در اجتماع وجود دارند به خاطر نوع رفتارهای ماست و نباید اسلام را متهم کرد و آنهایی که با خدا قهر می‌کنند انتظار برکت نداشته باشند.

وی اضافه کرد: گناه اقتصادی، گناه سیاسی، گناه اجتماعی و گناه اخلاقی و دیگر گناهان از مصادیق و نتایج قهر با خداوند است و البته تردیدی هم نیست که بی‌حجابی گناه است و خوف این را دارم اگر نگویم بی‌حجابی گناه است، کم‌کم فراموش شود که واقعاً بی‌حجابی یک نوع معصیت محسوب می‌شود. به صراحت می‌گویم بی‌حجاب‌ها هم به دین اهانت می‌کنند و هم به متدینین! بی‌حجابی دهن‌کجی به خانواده شهدا و متدینین است و دود این فتنه فقط به چشم گنهکاران نخواهد رفت بلکه همه متضرر می‌شوند. بعضی‌ها در فضای مجازی به ما فحش می‌دهند که چرا اینها را می‌گویید ولی بدن ما نسبت به این فحش‌ها ملس شده! آنهایی که با گناه فاصله خود را با خداوند زیاد کرده‌اند با توبه این فاصله را از بین ببرند.

به گزارش ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین خاتمی در خطبه دوم گفت: ازلی نیستیم اما ابدی هستیم، خودمان را برای ابدیت آماده کنیم و توشه این ابدیت تقوا و حریم نگاه داشتن برای خداوند است.

نباید با کتاب بیگانه بود

خاتمی ادامه داد: 24 آبان سالروز وفات علامه طباطبایی است؛ فرد بزرگی که با تربیت شاگردان برجسته خدمت بزرگی به اسلام کرد و به همین مناسبت این هفته به هفته کتاب و کتابخوانی نام‌گذاری شده است. امتی که اولین آیاتش «الذی علم بالقلم» نباید با کتاب بیگانه باشد و باید در خط مقدم کتابخوانی قرار گیرد و اگر قرار است آمار بدهند بگویند بیشترین کتابخوانی در ایران اسلامی است.

وی با اشاره سالگرد شهادت سردار شهید طهرانی‌مقدم گفت: 20 آبان سالگرد شهادت حاج حسن طهرانی‌مقدم پدر موشکی ایران است که در عرصه اقتدار نظام اسلامی خدمت بزرگی به ایران و اسلام کرد.

امام جمعه موقت تهران با تقدیر و تشکر از دانش‌آموزان به خاطر حضور پرشور و با بصیرت خود در راهپیمایی 13 آبان گفت: حضور دانش‌آموزان در این راهپیمایی، استکبارستیز و دشمن‌شکن بود.

وی در پایان این بخش از سخنان خود تصریح کرد: به رئیس جمهور محترم خسته‌نباشید و خداقوت می‌گویم که از سفر اخیر خود با دستانی پر بازگشته‌اند.

خاتمی در ادامه با اشاره به تحولات غزه اظهار کرد: بیش از یک ماه هست که از فاجعه غزه می‌گذرد؛ فاجعه بسیار غم‌بار و اندازه چند بمب اتم، بمب بر سر مردم مظلوم غزه ریخته‌اند و کیست که اطفال مظلوم غزه را ببیند و برای آنها اشک نریزد! بیش از یک ماه هست که جهان چنین صحنه‌هایی را مشاهده می‌کند. بیش از 10 هزار و 500 نفر شهید شده‌اند و از این تعداد 5 هزار و 104 نفر کودک و 2 هزار و 823 زن هستند و همچنین 74 مدرسه، 43 مسجد و سه کلیسا تخریب شده‌اند و همه اینها از وحشی‌گری محض رژیم صهیونیستی خبر می‌دهد و اگر هنرمندان می‌خواهند وحشی‌گری را ترسیم کنند بهتر است ینها را ترسیم کنند.

چیزی از آبروی رژیم جلاد صهیونیستی باقی نمانده است

وی ادامه داد: اگر امروز فلسطینی‌ها آسیب می‌بینند طرف صهیونیستی هم ضربه مهلک جبران‌ناپذیری را متحمل شده و 500 هزار صهیونیست شهرک‌نشین شهرک‌ها را ترک کرده‌اند و گفته‌اند دیگر بازنخواهیم گشت و این مناطق جای زندگی نیست. همچنین دولت صیهونیستی در داخل و در جهان منفور شده و همه سیمای وحشی‌گری او را دیده‌اند و جنایاتشان آنقدر وحشیانه است که به بیمارستان هم رحم نمی‌کنند، امروز جهان علیه این رژیم به پا خاسته ولی متأسفانه رئیس جمهور منفور آمریکا می‌گوید تخریب بیمارستان‌ها کار صهیونیست‌ها نبوده و این سخن آنقدر مسخره است که زن جوان‌مرده را هم به خنده وا داشته است. چیزی از آبرو برای رژیم جلاد صهیونیستی باقی نمانده و شعار مرگ بر اسرائیل شعار تمام جهان است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه وعده قرآن این است که این رژیم سرانجامی جز ذلت و سقوط نخواهد داشت، دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد، گفت: قرار است که اینها زمین‌گیر و ذلیل شوند و قطعاً خون شهدا اینها را زمین‌گیر می‌کند.

خاتمی اضافه کرد: مولا علی(ع) فرموده‌اند هرکه ستم کند ستمش او را نابود خواهد کرد. تحلیل مقام معظم رهبری واقعاً تحلیل خدایی است و ایشان خدایی سخن می‌گویند؛ اینکه آینده فلسطین به زودی ازآن فلسطینیان خواهد بود کاملاً سخن خدایی است.

وی بیان کرد: در راه حق نباید خسته و سست شد و مردم فلسطین بدانند که آینده ازآن آنهاست. در خط مقدم جنایات رژیم سفاک صهیونیستی کشورهای غربی به ویژه آمریکا قرار دارند و تقصیر این کشورها کمتر از رژیم صهیونیستی نیست. دست آمریکا در خون مردم فلسطین آلوده است و همانطور کشورهای ظالم و شروری مانند انگلیس، فرانسه و آلمان و بهتر است بدانند که خون مظلومان گردن آنها را خواهد گرفت و به تعبیر مقام معظم رهبری اگر کمک‌های اینها نبود رژیم صهیونیستی تا الان از بین رفته بود.

ضرورت قطع رابطه کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تظاهرات جهانی علیه رژیم صهیونیستی گفت: دولت‌های غربی و برخی دولت‌های منطقه برخلاف خواست مردمانشان عمل می‌کنند به ویژه اینکه برخی دولت‌های عربی در برقراری رابطه با رژیم آدم‌کش صهیونیستی مسابقه گذاشته‌اند، تا چه زمانی می‌خواهید به رابطه خود با این رژیم ادامه دهید؟ اینها انسان هستند و همانند شما عرب ولی چرا خفه‌خون گرفته‌اید و تقاضای قطع بمباران‌ها را نمی‌کنید؟! مردم مظلوم غزه به ظاهر زنده هستند و کشورهای مسلمان به ویژه کشورهای عرب باید قطع رابطه سیاسی و اقتصادی با اسرائیل را در پیش بگیرند.

خاتمی تأکید کرد: اینکه مقامات آمریکایی و غربی خودشان را پی در پی به رژیم صهیونیستی می‌رسانند به خاطر این است که می‌بینند رژیم صهیونیستی در حال نابودی است ولی نمی‌دانند نابودی این رژیم وعده الهی است. نفس این آمد و رفت‌ها نشانه این است ضربه‌ای که این رژیم سفاک خورده ضربه محکم و تعیین‌کننده‌ای است.

لزوم رعایت اخلاق انتخاباتی

وی درباره انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری گفت: فضای کشور با نام‌نویسی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری وارد فضای انتخاباتی شده است. بیش از 24 هزار نفر برای انتخابات مجلس و تاکنون هم بیش از 250 نفر برای مجلس خبرگان نام‌نویسی کرده‌اند و از علمای اسلام می‌خواهم اگر خودشان را واجد شرایط می‌دانند تا فردا ساعت 18 برای نام‌نویسی فرصت باقی است.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه این نظام امانت الهی است و همه باید به وظیفه خود عمل کنند، تأکید کرد: هر کسی وظیفه‌ای نسبت به انتخابات دارد و همه باید به وظیفه خود عمل کنند. مجلس شورای اسلامی 290 نماینده می‌خواهد و مجلس خبرگان هم 88 نماینده و قطعاً همه به این دو راه پیدا نمی‌کنند ولی حرف من این است آنهایی که واجد شرایط شناخته نمی‌شوند حق دارند اعتراض کنند ولی حق نظام هم هست که از آنها بخواهد طبق قانون عمل کنند. کاندیداها در شأن فرهیختگان عمل کنند و نظام را زیر سؤال نبرند. آبروی این نظام را آبروی خودشان بدانند و ناامید نشوند و مردم را ناامید نکنند و در همه جای دنیا شیوه انتخاب همین است.

خاتمی گفت: راهبرد دشمن در همه انتخابات برگزاری بی‌رمق انتخابات است ولی وفاداران به شهدا انتخابات باشکوه و حداکثری را می‌خواهند و حزب‌اللهی‌ها باید با تمام وجود برای پرشکوه برقرار کردن انتخابات در صحنه حضور پیدا کنند.

انتهای پیام

The post برگزاری بی‌رمق انتخابات راهبرد دشمن است/ اهانت بی‌حجاب‌ها به دین و متدینین Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment