تشکر نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور و فعالان برپایی راهپیمایی اربعین

به گزارش ایکنا، بیانیه بیش از 200 نماینده مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری راهپیمایی عظیم و باشکوه اربعین حسینی در پایان جلسه علنی امروز، سه‌شنبه 21 شهریور، خانه ملت از سوی سیدمحسن دهنوی از اعضای هیئت رئیسه قرائت شد.  

متن بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به فضل و توفیق الهی مراسم راهپیمایی اربعین امسال پرشورتر و باشکوهتر از همیشه برگزار شد.

مراسمی مردمی و برخاسته از حرارت محبت حسینی(ع) در دل های عاشقان، لذا ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی در درجه اول قدردان تلاش‌های خالصانه مردمی هم در ایران و هم از میزبانان کریم عراقی هستیم.

در کنار این حمیت و مجاهده عظیم مردمی، تلاش‌های دولت محترم و سایر سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی در ساماندهی و تسهیل زیارت اربعین نقش مهم و برجسته‌ای داشته و دارد و به ویژه امسال با تلاش بخش‌های مختلف زیارت اربعین به کام زائران عزیز شیرین‌تر شد.

– تکمیل راه‌های مواصلاتی به سمت مرزهای شش گانه

– تسهیل در صدور و دریافت گذرنامه اربعین

– تسهیل در دریافت ارز اربعین به صورت کامل محترمانه در شرایطی که برخی سال‌ها این کار به صورت نامناسب و خلاف عزت زائران انجام می‌شد.

– تسریع عبور زائران از مرزها و جلوگیری از معطلی آنها

– افزایش ظرفیت خدمات سلامت

– پارکینگ و اسکان موقت در مرزها

– بسیج سراسری شبکه حمل و نقل برای جابجایی زائران

اینها نمونه‌هایی از خدمات برجسته به زائران اربعین حسینی بود، از این رو ما نمایندگان ملت بر خود لازم می‌دانیم از تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و حاکمیتی به ویژه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه‌های دارای مسئولیت مستقیم اعم از وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌ها و شخص رئیس جمهور که به صورت مجدّانه پیگیر بسترسازی برای برگزاری باشکوه راهپیمای عظیم اربعین و تسهیل زیارت و تکریم زائران بودند، تشکر و قدردانی نماییم.

همچنین مجدّانه ضروری می‌دانیم از ملت شریف عراق به سبب میزبانی شایسته و کریمانه از زوار سیدالشهدا (ع) و از دولت عراق به دلیل همکاری با جمهوری اسلامی به منظور تسهیل ورود و خروج و انتقال زائران اربعین حسینی قدردانی کنیم.

انتهای پیام

The post تشکر نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور و فعالان برپایی راهپیمایی اربعین Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *