رقابت ۸۰۰ نفر از فردا در مسابقات سراسری قرآن خانواده‌های نیرو‌های مسلح

سرتیپ دوم پاسدار محمد بهرامی، معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی – سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو ایکنا، با اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خانواده‌های کارکنان نیرو‌های مسلح و چهاردهمین دوره مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل نیرو‌های مسلح گفت: این مسابقات از صبح فردا دوشنبه ۲۷ شهریور لغایت ۲۹ شهریورماه سال جاری به میزبانی سازمان عقیدتی – سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آغاز خواهند شد.

وی افزود: چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم خانواده‌های کارکنان نیرو‌های مسلح شامل همسران، فرزندان دختر و پسر بالا و پائین ۱۶ سال است و با حضور بیش از ۸۰۰ نفر از نخبگان و ممتازین قرآنی نیرو‌های مسلح در بخش خانواده‌ها و بانوان شاغل در دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی‌(ع) برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی – سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این مسابقات از فردا راس ساعت ۷:۳0 در ۱۱ رشته شامل حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، ۱۵ جزء، ۱۰ جزء، ۵ جزء، ۳ جزء همچنین قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان، و درک مفاهیم سطح ۱ و ۲ شروع می‌شود.

بهرامی با بیان اینکه در این دوره از مسابقات منتخبانی از ستاد کل نیرو‌های مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران حضور دارند، گفت: تقریبا در هر رشته ۱۶۸ نخبه از مجموعه نیرو‌های مسلح در این مسابقات شرکت می‌کنند و منتخبان حاضر در این دوره از میان بیش از ۱۵۰ هزار نفر نخبه قرآنی شرکت کننده در مراحل مقدماتی و نیمه‌نهایی هستند.

وی بیان کرد: مراسم اختتامیه و تجلیل از نفرات برتر نیز با حضور فرماندهان و مسئولان لشگری و کشوری چهارشنبه ۲۹ شهریور ساعت ۱۴ در سالن اجتماعات غدیر دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی(ع) برگزار خواهد شد و ۱۶۸ نفر از این منتخبان معرفی می‌شوند.

معاون تبلیغات و روابط عمومی عقیدتی – سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: بیش از ۳۰ نفر از داوران و اساتید بین‌المللی قرآن کریم کشورمان این دوره از مسابقات را داوری خواهند کرد. این مسابقات مقدمه‌ای است تا ضمن معرفی نفرات برتر و نفرات اول هر رشته، سهمیه حضور در مسابقات اوقاف را پیدا کنند.

انتهای پیام

The post رقابت ۸۰۰ نفر از فردا در مسابقات سراسری قرآن خانواده‌های نیرو‌های مسلح Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *