تصاویری از جشن ختم قرآن مسجد جامع لویزان + عکس

جشن ختم قرآن کریم مسجد جامع لویزانبه گزارش ایکنا، مراسم جشن ختم قرآن کریم مسجد جامع لویزان شامگاه گذشته، ۲۶ شهریورماه با حضور و دعوت اساتید و قاریان بین‌المللی و ممتاز چون احمد ابوالقاسمی، علی‌اکبر ملکشاهی، حسین رستمی، مصطفی یادگاری و حسین ربیعیان و قریب به 600 نفر از بانوان و آقایان و جمعی از قاریان و اساتید منطقه شمیران و لویزان چون استاد منصوری، علی مبارکی و محمد تمیزی و خانواده مرحوم علی اربابی و خانواده شهدا و جانبازان منطقه لویزان برگزار شد.

این برنامه که تحت نظارت حسن ربیعیان، قاری و داور بین‌المللی کشورمان انجام شد با مجری‌گری هادی ربیعی، همراه بود. سپس در طلیعه این برنامه علی مبارکی آیاتی از مصحف شریف را تلاوت کرد و سپس چند سوره پایانی جزء سی به صورت دسته‌جمعی را قرائت و مردم جمع‌خوانی کردند و به این ترتیب هفدمین دوره جلسه قرآن مسجد جامع لویزان پایان یافت.

در ادامه این برنامه، قاریان نوجوان، برادران نصیری آیاتی را همخوانی کردند و سپس مولودی‌خوانی به مناسبت ماه ربیع‌الاول توسط محسن شمس‌آبادی از مداحان منطقه شمیران انجام شد. در بخش دیگر این مراسم گروه سرود نوجوانان و جوانان ثقلین قطعه‌ای را پیرامون اهل‌بیت(ع) همخوانی کردند. خوش‌طینت، مدرس دانشگاه نیز به سخنرانی پیرامون اهمیت توجه به انس با قرآن و اهتمام به مفاهیم قرآن و بکارگیری آن در زندگی فردی و اجتماعی پرداخت.

بخش دیگر این مراسم تلاوت آیاتی از قرآن توسط احمد ابوالقاسمی، قاری بین‌المللی کشورمان بود و سپس سوره حمد به منظور افتتاح دوره هجدهم قرائت قرآن جمع‌خوانی شد.

در بخش دیگر این مراسم مسابقه کتبی برگزار شد و سپس به بیست نفر از بانوان و آقایانی که پاسخ صحیح دادند، هدایای نقدی اهدا شد.

اهدای هدیه عمومی به بیست نفر از بانوان و آقایان حاضر در جلسه به قید قرعه (به منظور تشویق حاضران) و امضای عهدنامه و میثاق‌نامه انس با قرآن توسط جوانان حاضر در این جلسه و نگهداری آن در منازل، تجلیل از 11 نفر از همراهان همیشگی جلسه قرآن با اهدای لوح تقدیر از دیگر بخش‌های این برنامه چندساعته بود.

بنابر گفته حسن ربیعیان، قاری و داور بین‌المللی کشورمان «این جشن قرآن با حمایت و همراهی هیئت امنا و پایگاه بسیج مسجد جامع لویزان و حجج اسلام علوی و قهاری از ائمه جماعت مسجد جامع، اداره اوقاف و امور خیریه شمال شرق تهران، معاون فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری منطقه ۴ تهران، معاونت قرآن و عترت ارشاد و مدیر و معاونان آستان مقدس امامزاده پنج تن لویزان، مشاوره و کمک‌های معنوی فرهنگسرای قرآن و جمعی از خیرین به ویژه خانواده مرحوم روضاتی برگزار شد».

وی با اشاره به اینکه از امشب نیز نخستین صفحه مصحف شریف به منظور آغاز دوره هجدهم این جلسه تلاوت می‌شود، ادامه داد: نگاه ما این است که قرآن را از حالت تخصصی و حرفه‌ای به متن و بطن جامعه بیاوریم، چرا که قائل به این هستیم که قاریان حرفه‌ای، پرورش یافته متن جامعه و خانواده‌ها هستند، لذا لازم است تا با برگزاری چنین جلسات استماع قرآن، شاهد جذب و پرورش قاریان نوجوان و جوان باشیم. تنها راه نجات از ضلالت و گمراهی مؤانست با کلام وحی است.  

یادآور می‌شود، مسجد جامع لویزان جنب آستان امامزاده پنج تن لویزان قرار دارد.

 

انتهای پیام

The post تصاویری از جشن ختم قرآن مسجد جامع لویزان + عکس Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *