برگزیدگان دوره‌های ارتقای قاریان و دعاخوانان معرفی شدند

به گزارش ایکنا، به نقل از ارتباطات شورای عالی قرآن، برگزاری دوره‌های آموزش و ارتقا از جمله اقدامات و تجربیات موفق شورای عالی قرآن در حوزه آموزش‌های تخصصی است که سال‌ها است ویژه قاریان و دعاخوانان ممتاز برگزار می‌شود.

در سال‌های اخیر، بهره‌گیری از بستر فضای مجازی، امکان استفاده از این دوره‌ها را برای تعداد بیشتری از ممتازین عرصه قرائت و دعا در استان‌های مختلف کشور فراهم کرده است. ضمناً ورود و پشتیبانی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریّه، موجب توسعه کمّی و کیفی این دوره‌ها شده است.

در سال جاری پس از فراخوان ثبت‌نام از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری، بیش‌از ۶۰۰ نفر از قاریان و دعاخوانان با ثبت نام در سایت شورای عالی قرآن و سایت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، درخواست حضور در این دوره‌ها را ثبت کردند که پس از بررسی و ارزیابی آثار، ۱۸۰ قاری و ۴۰ دعاخوان، نصاب لازم را جهت عضویت در پانزدهمین دوره ارتقای قاریان و هفتمین دوره ارتقاء دعاخوانان کسب کردند.

در این دوره، سعید رحمانی، سیدعباس انجام، رضا محمدپور، نصرت‌الله حسینی، مسعود نوری، سعید بیژنی، علی قاسم‌آبادی، حسن مختاری، علی‌اکبر کاظمی و رضا روانبخش به عنوان مدرس و کارشناس حضور دارند.

برهمین اساس در چهارمین جلسه این دوره که در روز‌های گذشته برگزار شد، هادی حافظ آبادی و محسن شجاع الدینی از کرمان، ابوالفضل قدرتی از خراسان شمالی، بابک اشرافی از آذربایجان غربی، صادق طویرسیاری از مازندران، سیدیوسف حسینی از سمنان، علی حزبیان از خوزستان، رضا صادقی از گیلان، زین العابدین مظفری از ایلام و علیرضا امانی از تهران به عنوان قاریان برگزیده و مهدی محمدزاده از آذربایجان شرقی، مهدی ضیافتی از یزد و مجید عنان‌پور از تهران به‌عنوان دعاخوانان برگزیده در مردادماه ۱۴۰۲ تعیین شدند.

یادآور می‌شود جلسات ارتقاء قاریان و دعاخوانان، یک نوبت در ماه، به‌صورت غیرحضوری و مجازی، در قالب ۱۳ کلاس تشکیل می‌شود.

فوری/ ارسالی//برگزیدگان دوره‌های ارتقاء قاریان و دعاخوانان در مردادماه ۱۴۰۲ معرفی شدند

انتهای پیام

The post برگزیدگان دوره‌های ارتقای قاریان و دعاخوانان معرفی شدند Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *