ضرورت به‌روزرسانی رشته‌های مسابقات قرآن و هماهنگ‌سازی آن با نیاز‌های جامعه

در بیانیه هیئت داوران هفدهمین جشنواره قرآن و نماز وزارت نیرو تاکید شد

به گزارش خبرنگار ایکنا، مراسم اختتامیه هفدهمین جشنواره قرآن و نماز فرزندان دختر و پسر کارکنان وزارت نیرو روز ۳۰ شهریورماه با حضور احمد حیدری، معاون وزیر و رئیس شورای فرهنگی وزارت نیرو، حجت‌الاسلام والمسلمین مهاجری، مشاور وزیر و مسئول فرهنگی و دینی وزارت نیرو، مهدی قبادی، رئیس مرکز قرآن و عترت دفتر امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو و جمعی از معاونان و مدیران ارشد این وزارتخانه در سالن برق منطقه‌ای تهران برگزار شد.

در این مراسم بیانیه هیئت داوران این دوره از مسابقات قرآن توسط کریم دولتی، رئیس هیئت داوران در مراسم اختتامیه قرائت شد که متن آن به شرح زیر است.

«بسم الله الرحمن الرحیم
بیانیه هیئت داوران هفدهمین جشنواره سراسری قرآن و نماز فرزندان کارکنان وزارت نیرو – شهریور ۱۴۰۲

يا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جاءَتْكُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّكُمْ وَ شِفاءٌ لِما فِي الصُّدُورِ وَ هُدىً وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ(یونس/57)

حمد و سپاس فراوان، ربّ بی‌همتا که عزتش، حامی قرآن عزیز است؛ و سلام و صلوات برآورنده قرآن، رسول اعظم و بشیر نذیر، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و خاندان بافضیلتش، استوانه‌های هدایت و قرآن ناطق. خدای بزرگ را قدردانیم که امسال در ایام خجسته ربیع الاول، و در آستانه میلاد پرفروغ پیامبر عظیم‌الشأن اسلام و پیشوای ششم، حضرت امام جعفر صادق علیه السلام، دوره‌ای دیگر از رقابت نورانی خانواده پرتلاش وزارت نیرو برگزار شد.

شاید با گذشت نزدیک 10 ماه از برگزاری مسابقات نیرو‌های تلاشگر این وزارتخانه در آبان ۱۴۰۱ تاکنون، دست‌اندرکاران و متولیان این مجموعه عظیم نشان داده‌اند که توجه به قرآن کریم، در صدر فعالیت‌های فرهنگی قرار دارد.

حضور جدی و ملی در پاسداشت قرآن کریم، برگزاری محافل قرآنی باشکوه در نقاط مختلف کشور، تشویق نیرو‌ها و خانواده آنان در روی‌آوری بیشتر به کلام حیات‌بخش الهی، همه و همه، بخشی از این حرکت مبارک و بالنده است؛ و اینک، اهتمام در برگزاری جشنواره‌ای با این سطح توجه و حضور، برگ زرین دیگری به‌شمار می‌آید.

ادامه مسیر جهادگرانه و بی‌شائبه دولت خدمتگزار و بخصوص مجموعه وزارت نیرو در پایان دومین سال، نشان داد که مسیر خدمت به مردم و رفع موانع برای صعود قدرتمندانه ملت بزرگ و انقلابی ایران اسلامی، با الهام گرفتن از آموزه‌های قرآنی و سیره بزرگان دین، به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد؛ حرکتی که همواره مورد عنایت و سفارش امامین انقلاب و نیاز بالندگی جامعه بوده و هست.

داوران این دوره از مسابقات قرآن کریم، با تشکر از اهتمام مسئولان محترم، و به طور خاص مقام عالی وزارت و شورای فرهنگی وزارتخانه، و آرزوی توفیق روزافزون برای ایشان، دو نکته را برای پررونق شدن مسیر پیش رو به عرض می‌رساند:

۱- وزارت نیرو با داشتن خانواده‌ای بزرگ و استعداد‌های فراوان، استحقاق دستیابی به درجات بالا و روشن دینی و قرآنی را دارد. در این مسیر، به‌روزرسانی رشته‌های مسابقات خانواده‌ها و فرزندان، و هماهنگ‌سازی آن با نیاز‌های جامعه و اعتلای نگاه دینی میان ایشان ازجمله ضروریات است. قطعاً بهره‌مندی از تجارب سایر دستگاه‌ها در این امر قابل توصیه است.

۲- جدی گرفتن سایر برنامه‌های مذهبی و قرآنی و دخیل کردن استعداد‌های جوانان و نوجوانان از خانواده‌ها، ارائه آموزش‌های ضروری دینی و قرآنی و تهیه بسته‌های متناسب نیز نقش ارزنده‌ای را در این خصوص خواهد داشت.

از درگاه الهی برای شرکت‌کنندگان، خانواده محترم و مسئولان برگزاری مسابقات و تمامی عاشقان کلام نورانی الهی در وزارت نیرو، توفیق و سربلندی مسئلت داریم.

هیئت داوران هفدهمین جشنواره سراسری قرآن و نماز فرزندان کارکنان وزارت نیرو- شهریور ۱۴۰۲ تهران»

انتهای پیام

The post ضرورت به‌روزرسانی رشته‌های مسابقات قرآن و هماهنگ‌سازی آن با نیاز‌های جامعه Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment