برگزاری دوره جدید جلسات تخصصی قرائت ویژه قاریان نخبه و بین‌المللی + عکس

به گزارش ایکنا، به نقل از حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، جلسه هم‌اندیشی با حضور تعدادی از قاریان ممتاز و بین‌المللی، روز گذشته چهارشنبه ۵ مهرماه، پس از نماز مغرب به مدت سه ساعت برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، حمید شاکرنژاد و وحید خزائی، آیاتی از قرآن کریم را به زیبایی تلاوت کردند و در ادامه، محمدتقی میرزاجانی، معاون آموزش، پژوهش و ارتباطات شورای عالی قرآن، با اشاره به سابقه طولانی جلسات ارتقا در سطوح مختلف طی سه دهه گذشته، از برگزاری دوره جدید جلسات تخصصی قرائت ویژه قاریان نخبه و بین المللی کشور به صورت ماهانه خبر داد و گفت: جلسه امروز با هدف هم‌اندیشی درخصوص کیفیت و محتوای برگزاری این جلسات تشکیل شده تا دوستان، نظرات و دیدگاه‌های خودشان را بیان نمایند.

وی افزود: در این جمع نخبگانی، میزبان قاریان خوش‌خوانی که در صحنه مسابقات ملی و بین‌المللی درخشش داشته‌اند و سن ایشان در حدود ٣۵ تا ۴۵ سال است خواهیم بود. بسته محتوای پیشنهادی ما برای این جلسات شامل تلاوت، دانش‌افزایی در حوزه‌های قرائتی به ویژه مفاهیم با حضور اساتید مدعو، ارائه مباحث معرفت‌افزا و نیز هم‌اندیشی در موضوعات ضروری و مبتلابه جامعه قرآنی است.

معاون آموزش، پژوهش و ارتباطات شورای عالی قرآن با اشاره به مشارکت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در برگزاری این جلسات، اظهار امیدواری کرد که شرایط حضور قاریان برجسته غیر تهرانی هم در این برنامه ماهانه به صورت متناوب فراهم شود.

در ادامه جلسه، حاضران ضمن استقبال و تشکر از این اقدام، به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند که اجمالی از آن به این شرح است:

  • صمیمیت در این جلسات بسیار ارزشمند است.
  • هم تلاوت‌گر و هم مستمع تلاوت‌ها از قاریان برجسته باشند که ویژگی منحصر به فرد این جلسات است.
  • در کنار جلسات، دوره‌های کوتاه‌مدتی در تهران و خارج از تهران طراحی شود تا مجال موسع‌تری برای اجرای برنامه‌های محتوایی و تفریحی فراهم شود.
  • زمان بیشتری از جلسات به تلاوت اختصاص یابد.
  • در کنار مسائل فنی، با حضور اهل تخصص به مسائل مورد نیاز زندگی فردی و اجتماعی از قبیل، آداب تربیت فرزند، همسرداری، اخلاق حرفه‌ای و… پرداخته شود.
  • در اداره این جلسات از ظرفیت اعضای حاضر استفاده شود.
  • اگر بنا شد که تلاوت‌ها نقد و تحلیل شود، این کار با رویکرد مثبت و با غلبه بیان نقاط قوت انجام شود که تأثیر بیشتری به همراه خواهد داشت.
  • در فضای دوستانه و در عین حال کارشناسانه‌ای که در این جلسات شکل می‌گیرد، می‌بایست وجه همت ما این باشد که همه با هم رشد کنیم که این رشد می‌تواند هم شامل ابعاد فنی تلاوت و هم مسائل معنوی باشد.
  • با توجه به موانع مختلفی که در مسیر پیشرفت قاریان در ارائه تلاوت‌های کم نقص و اساساً دور شدن آنان از اضطراب‌های مختلف پیرامون‌شان وجود دارد، قراء باید با مدیریت مناسب، آسیب‌های این التهابات اجتناب‌ناپذیر را به حداقل برسانند. این جلسات که جمع زیادی از قاریان ممتاز در کنار هم قرار می‌گیرند، می‌تواند به فضاسازی مثبت کمک کند.

یادآور می‌شود، پیش از این و در فصل جدید فعالیت‌ها در سال جاری، دوره آموزش عالی قاریان ممتاز جوان، همچنین دوره مجازی ارتقای قاریان و دعاخوانان ممتاز سراسر کشور، به همت شورای عالی قرآن و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز به کار کرده بود.

انتهای پیام

The post برگزاری دوره جدید جلسات تخصصی قرائت ویژه قاریان نخبه و بین‌المللی + عکس Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment