تدوین اطلس قرآنی و احداث دروازه قرآن در اسلامشهر + عکس

در شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان اسلامشهر مصوب شد

امین رحیمی، مدیر دارالقرآن آستان مقدس امام‌زاده عقیل اسلامشهر، در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به برگزاری جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان اسلامشهر و جزئیات آن گفت: این جلسه روز گذشته ۱۸ مهرماه ۱۴۰۲ به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر برقراری، امام‌جمعه شهرستان اسلامشهر و با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و اعضای حقیقی این شورا در دفتر امام جمعه برگزار شد؛ که بنده نیز به عنوان نماینده اداره اوقاف و امور خیریه در این جلسه حضور داشتم و مصوبات قرآنی جدیدی در این جلسه به تصویب رسید.

وی افزود: نکات ارزشمند و مهمی در این جلسه مورد تاکید و تصویب اعضا قرار گرفت که برخی از مهمترین آن‌ها ایجاد یک سامانه جامع جهت تهیه اطلس قرآنی به منظور شناخت ظرفیت‌های قرآنی موجود در شهرستان اسلامشهر بود. همچنین انعقاد تفاهم‌نامه فی مابین شورای توسعه فرهنگ قرآنی و اداره آموزش و پرورش شهرستان به منظور شناسایی، کشف و آموزش استعداد‌های قرآنی یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

مدیر دارالقرآن آستان مقدس امام‌زاده عقیل اسلامشهر ادامه داد: تمهید مقدمات جهت برگزاری دوره‌های تخصصی اقراء با حضور اساتید ممتاز کشور جهت ۱۰ نفر از اساتید شاخص شهرستان و تشکیل جلسات کمیته ارزیابی و اعتبارسنجی مدارج قرآنی جهت تایید نهایی شیوه‌نامه‌ها و آیین‌نامه محتوایی از دیگر موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه بود.

رحیمی بیان کرد: همچنین در این جلسه مقرر شد تا کمیته ارزیابی و اعتبارسنجی مدارج قرآنی در راستای تجلیل از قهرمانان قرآنی ایجاد شود. در این ساختار، ابتدا عیار فعالیت‌ها و توانمندی‌های هر داوطلب در کمیته‌ای با عنوان کمیته اعتبارسنجی مدارج قرآنیان مورد بررسی قرار می‌گیرد تا مشخص شود ایشان در چه سطحی قرار دارد، سپس برای هر یک از مدارج، با پشتیبانی شورای توسعه فرهنگ قرآنی و ارگان‌های معین که بودجه و امکانات لازم را به میدان خواهند آورد، تسهیلات، امتیازات و هدایایی تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این جلسه مصوبات جلسات گذشته نیز مورد بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: ساخت یک دروازه قرآن وزین در ورودی شهر و نیز اهتمام مسئولان به دیوارنویسی قرآنی شهر و نیز دیوارنویسی مدارس ازجمله مطالبات امام جمعه شهرستان از مدیران شهری بود تا عطر و بوی قرآن در شهر نمود بیشتری پیدا کند.
تدوین اطلس قرآنی و احداث دروازه قرآن در اسلامشهر + عکس
رحیمی ادامه داد: یکی دیگر از نکاتی که حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر برقراری، امام جمعه شهرستان اسلامشهر بر آن تاکید داشتند تامین معلم در مدارس اسلامشهر با به کارگیری اساتید، چهره‌ها و فعالان قرآنی شهرستان بود، چراکه این روز‌ها خبر‌ها حاکی از این است که تعدادی زیادی از مدارس در اسلامشهر معلم ندارند و لذا با توجه به احتیاج مبرم معلم در مدارس، مقرر شد با افراد قرآنی که تمایل به فعالیت در آموزش و پرورش دارند، همکاری صورت گیرد.

انتهای پیام

The post تدوین اطلس قرآنی و احداث دروازه قرآن در اسلامشهر + عکس Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment