گسترش عملیات حفظ موضوعی با بهره‌مندی از هیئت‌های اندیشه‌ورز بانوان قرآنی

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان دارالقرآن الکریم، نشست سراسری هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی کشور با حضور رئیس و جمعی از مدیران سازمان دارالقرآن الکریم، اعضای هسته مرکزی این هیئت، رؤسای ادارات امور قرآنی و اعضای هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان‌ها و شهرستان‌های کشور در سازمان دارالقرآن الکریم برگزار شد.

در این نشست که رؤسای ادارات امور قرآنی کشور، روسا و اعضای هیئت‌ها‌ی اندیشه‌ورز بانوان قرآنی در سراسر کشور به صورت برخط حضور داشتند، حجت‌الاسلام تقی‌زاده، رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، ضمن تبریک فتوحات و آغاز حرکت بزرگ جنبش اسلامی فلسطین در برابر رژیم غاصب صهیونیستی، ابراز امیدواری کرد این حرکت بزرگ به فتح قدس برسد که جزء یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه به بیان نکاتی پیرامون اهمیت هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی، مأموریت‌ها و وظایف اصلی سازمان دارالقرآن الکریم و همچنین عملیات حفظ موضوعی قرآن کریم در سطح کشور پرداخت و افزود: در این شکی نیست که رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بحث هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی را بسیار جدی دنبال و پیوسته این اهمیت و اولویت را در جا‌های مختلف مطرح می‌کند و نظر خود ما هم همین است که هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی را باید تقویت کنیم که البته حضور افرادی، چون جناب آقای خواجه پیری، سرکار خانم افتخاری و بزرگان دیگر در این هیئت، این بستر را مهیا می‌کند.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم به وقفه‌های ایجاد شده در مدیریت سازمان دارالقرآن الکریم در سال‌های گذشه اشاره کرد و گفت: برایمان مهم بود طراحی مناسبی صورت بگیرد و هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی در آن جایگاهی که باید قرار گیرد.

وی ادامه داد: امروز با توجه به فضا و شرایط فرهنگی ایجاد شده حرکت باید حرکت جبهه‌ای باشد و غیر از حرکت جبهه‌ای که سنگر‌های اصلی تبدیل به سنگر‌های فکری، معرفتی و فرهنگی شده حرکت دیگری جوابگو نیست و بر این اساس فعالیت‌ها باید ماموریت محور و عملیات محور تعریف شود.

تقی‌زاده به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمود‌اند نیاز داریم مفاهیم پایه قرآن برای عموم آحاد جامعه تبدیل به اشتراکات ذهنی شود، به اضافه شدن دو ماموریت جدید به سازمان دارالقرآن الکریم یعنی تمرکز بر مباحث معانی معارف مفاهیم و تدبر در قرآن کریم و گفتمان‌سازی مفاهیم پایه‌ای و استفاده از ابزار هنر و رسانه که جز ماموریت‌های اصلی این سازمان است اشاره کرد و افزود: تجلی این دو ماموریت بحث حفظ موضوعی خواهد شد که این امر از منظر دید ما هم به فضای تدبر و مفاهیم قرآن کریم کمک خواهد کرد.

وی افزود: با این فرایند دغدغه تزریق معنا و مفاهیم را در جامعه دنبال می‌کنیم و از طرفی دیگر حفظ موضوعی قالب مناسبی برای ورود به رسانه و گفتمان‌سازی است، چرا که در بحث حفظ موضوعی می‌توان بسیاری از ایده‌ها و خلاقیت‌ها را نمایان کرد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم تصریح کرد: در زمینه حفظ موضوعی دو عملیات کوتاه و بلند مدت را دنبال خواهیم کرد. در عملیات کوتاه مدت، با این دغدغه که بتوانیم واقعیت میدان را ارزیابی کنیم بر آیات مربوط به حوادث اخیر کشور یعنی حجاب، عفاف، زن و خانواده است تمرکز خواهیم کرد و امیدواریم در گام دوم که در ماه‌های رجب و شعبان است حرکت را آغاز و در ماه مبارک رمضان که قله فعالیت‌های قرآنی است، جریان حفظ موضوعی را به صورت کاملاً جدی در سطح کشور تقویت کنیم.

وی گفت: در این عملیات نیاز به افرادی داریم که تلقی درستی از اهداف داشته باشند و بتوانند جریان‌سازی کنند و یکی از بهترین ظرفیت‌های میدان ما در سطح استان و شهرستان هیئت‌های اندیشه‌ورز بانوان قرآنی هستند.

انتهای پیام

The post گسترش عملیات حفظ موضوعی با بهره‌مندی از هیئت‌های اندیشه‌ورز بانوان قرآنی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment