فراخوان تولید آثار مدیحه‌سرایی به زبان‌های مختلف

فراخوان تولید آثار مدیحه‌سرایی به زبان‌های مختلف برای اجرا در مسابقات بین‌المللی قرآن

به گزارش ایکنا، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه براساس برنامه‌ریزی‌ که طی سال‌های اخیر انجام داده است، اجرای تواشیح و همخوانی در حاشیه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را به فراخوان گذاشته تا فرصت یکسانی به تمامی گروه‌های فعال در کشور برای اجرا در صحن این رویداد بین‌المللی داده شود.

بر همین اساس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، اطلاعیه فراخوان تولید آثار همسرایی و همخوانی ویژه چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را اعلام کرده است.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است؛ «مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه جهت ویژه‌برنامه‌های چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، در راستای اهداف خود، از گروه‌های همسرایی و همخوانی کشور دعوت می‌کند، آثار فاخری در موضوعات مشخص شده به زبان‌های مختلف با ضوابط زیر، تهیه و تولید کند».

در این اطلاعیه استفاده از ظرفیت هنر همسرایی و همخوانی در انتقال پیام‌های مذهبی و انقلابی، گسترش آثار فاخر همسرایی و همخوانی در موضوعات روزِ جهان اسلام و مرتبط با اهداف مسابقات بین‌المللی و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر همسرایی و همخوانی و کمک به معرفی و انتشار این آثار به عنوان اهداف این فراخوان اعلام شده است.

همچنین از متقاضیان درخواست شده است تا آثار خود را مرتبط با موضوعاتی چون «پیامبر اسلام؛ منادی حیات طیبه»، «قرآن؛ کتابی برای کل بشریت»، «اسلام و تکامل ادیان»، «امام خمینی(ره)، محور وحدت جوامع اسلامی و انقلاب اسلامی، زمینه‌ساز ظهور منجی موعود (عج)» «امام خامنه‌ای و نقش ایران در تمدن نوین جهانی» و «امام حسین(ع)؛ اسوه مبارزه با ظلم و دعوت به گفتگو» «مهدویت و احیای جوامع بشری»، «حاج قاسم و نقش محوری در ایجاد فرهنگ مقاومت»، «نقش نظام جمهوری اسلامی در ترویج فرهنگ ناب قرآن و اهل‌بیت(ع)» به این مرکز ارسال کنند.

ضوابط مرحله اول این فراخوان

 1. مدت زمان اثر، بین ۵ تا ۹ دقیقه است.
 2.  در مرحله اول فایل شعر و ملودی برای ارزیابی اولیه برای دبیر خانه ارسال و از بین آنها گروه‌های منتخب برای تولید نهایی و اجرا در صحن مسابقات انتخاب می‌شوند و باید فایل نهایی را تا تاریخ مقرر با کیفیت مطلوب ارسال کنند.
 3.  استفاده از وُکال‌های صوتی و آوایی و سازهای موسیقایی ایرانی اسلامی در آثار بلامانع است.
 4. اجرا به صورت PLAY BACK است.
 5.  آثار فردی مورد پذیرش نبوده و حداقل افراد گروه به منظور اجرای برنامه هفت نفر است. (تلفیق گروه‌های منتخب استانی در این بخش تا 16نفر بلامانع است اما در صورت ارسال آثار متعدد از یک استان، یک اثر منتخب جهت اجرا برگزیده می‌شود).
 6.  آثار ارسالی توسط چند نفر از اساتید همسرایی و همخوانی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
 7.  آثار شامل زبان‌های فارسی و عربی حتما باید یکی از زبان‌های انگلیسی، ترکی استانبولی، اردو و فرانسوی را شامل باشد.
 8.  هر گروه مجاز است صرفاً در دو موضوع از موضوعات اعلام شده، اثر ارسال کند. در صورت تأیید دو اثر از یک گروه، تعیین موضوع نهایی اجرا، بر عهده ستاد برگزاری مسابقات است.
 9. ارسال اثر در فراخوان به منزله اجرای قطعی گروه نبوده و گروه‌های برتر بعد از ارزیابی معرفی خواهند شد.
 10.  آثار اجرا شده در سال‌های گذشته، پذیرفته نمی‌شود.
 11.  آخرین مهلت برای ارسال نمونه ملودی و شعر به دبیرخانه، ۲۰ آبان است و تا 10 آذرماه اسامی آثار منتخب، یک و نیم برابر ظرفیت مورد نیاز اعلام می‌شود.
 12.  گروه‌های برگزیده دور اول موظف هستند تا ۲۰ دی‌ماه فایل نهایی را همراه با اسامی نفرات به دبیرخانه ارسال کنند.

یادآور می‌شود، اسامی گروه‌های منتخب نهایی تا ۳۰ دی اعلام می‌شود و گروه‌های متقاضی می‌توانند متن و ملودی اثر خود را از طریق پیام رسان ایتا به شماره 09107785851 ارسال کنند.

چهلمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران همزمان با ایام مبعث پیامبر اکرم(ص) به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

The post فراخوان تولید آثار مدیحه‌سرایی به زبان‌های مختلف Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment