اعلام مصوبات کارگروه توسعه فناوری کمیسیون آموزش عمومی قرآن

اعلام مصوبات

به گزارش ایکنا، جلسه کارگروه پشتیبانی و توسعه فناوری(منابع مالی، فضا، تجهیزات، رسانه و فضای مجازی) کمیسیون آموزش عمومی قرآن کشور امروز، 19 مهرماه در دفتر جلسات معاونت پشتیبانی و توسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش تشکیل شد.

این جلسه با حضور بیشتر اعضا و پس از تلاوت آیاتی از قرآن رسمیت یافت. سپس میکائیل باقری، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارتخانه با توجه به دستور جلسات این کارگروه پیشنهاد داد تا جلسات كارگروه، دوشنبه پايان هر ماه ساعت 7:30 تشكيل شود.

وی درباره ايجاد و انتقال سامانه جامع حفظ قرآن كريم، گفت: با توجه به جمعيت 16 ميليونی دانش آموزان و همچنين خانواد‌ه‌های آنان در جلسات ستاد راهبری حفظ مقرر شد اين سامانه در وزارت آموزش و پرورش ايجاد شود. اعتبار مربوطه نيز براساس برآوردهای انجام شده، حدود يک ميليارد و 400 ميليون تومان پيش‌بينی شده است كه مبلغ 986 ميليون تومان آن از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور تأمين و مابقی از محل اعتبارات معاونت پرورشی و اداره‌کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش تأمين خواهد شد.

سپس محمدحسین فریدونی، نماینده شواری هماهنگی توسعه فرهنگ قرآنی گفت: با توجه به سوابق گذشته ايجاد و جابجايی سامانه‌های حفظ، ضرورت دارد و امیدواریم در اسرع وقت، در این زمینه تصميم‌گيری شود.

در ادامه علی فرهادی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع و رئیس کارگروه پشتیبانی و توسعه فناوری کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن کشور به بیان نکاتی پرداخت و گفت: وزارت آموزش و پرورش ظرفيت بی‌نظيری در راستای نشر فرهنگ قرآنی در كشور داشته و حوزه معاونت برنامه‌ريزی و توسعه منابع، آمادگی خود را برای گسترش اين فرهنگ غنی اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: همچنين اين معاونت با اعتقاد به اهميت و جايگاه معلمان، آمادگی خود را برای برگزاری دوره‌های توانمندسازی ويژه تمامی معلمان به ویژه معلمان ماده 28 اعلام می‌کند.

فرهادی درباره بررسی راهكارهای تسهيل امكان استفاده از ظرفیت مؤسسات مردمی ـ قرآنی از فضاها و امكانات در اختيار آموزش و پرورش، بیان کرد: با توجه به تأكيد سند تحول بنيادين مبنی بر مدرسه كانون تحول محله، ضرورت دارد پس از تنظيم پيش‌نويس و پيشنهاد اوليه آن، ‌به سرعت موارد و موانع حقوقی و … آن بررسی و پيگيری‌های لازم در اين زمينه انجام شود.

سخنران دیگر این مراسم محمد انجم‌شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت بود. وی افزود: يكی از شروط جذب در آزمون‌های استخدامی می‌تواند دارا بودن گواهی و مدرک از مؤسسات قرآنی باشد.

حسين سليمانی، مدیرکل دبیرخانه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی و قرآنی از دیگر حاضران این جلسه بود. وی از آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تنظيم تفاهم‌نامه مشترک با وزارت آموزش و پرورش در راستای استفاده از ظرفيت‌های اين وزارتخانه به ویژه اعزام مدرسان قرآنی به كانون‌ها و مراكز قرآنی كشور خبر داد.

یادآور می‌شود، در سی و چهارمین جلسه ستاد راهبری حفظ قرآن مصوب شد که مسئولیت سامانه جامع حفظ قرآن کریم با وزارت آموزش و پرورش باشد که طی جلسه امروز این کمیته مقرر شد تا مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرروش جلسه‌ای با مسئولان مربوطه داشته باشد تا این موضوع را به سرانجام برسانند.

مصوبات جلسه

  • تشكيل كميته مشترک به منظور انتقال سامانه جامع حفظ قرآن كريم كشور
  • تهيه پيش‌نويس اوليه با موضوع تسهيل در امكان استفاده مؤسسات مردمی ـ قرآنی از فضاها و امكانات در اختيار آموزش و پرورش و برگزاری جلسات با هماهنگی حوزه‌های مربوطه
  • برگزاری جلسات كارگروه در دوشنبه‌های پايان هر ماه و پيگيری مصوبات مربوطه

علی فرهادی، رئیس کارگروه پشتیبانی و توسعه فناوری کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن کشور و عباس علی‌ هاشمی‌آشتیانی، دبیری این کارگروه را برعهده دارند. 

انتهای پیام

The post اعلام مصوبات کارگروه توسعه فناوری کمیسیون آموزش عمومی قرآن Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment