اجرای طرح «همراه با حکیمان» برای اساتید علوم پزشکی

حضور 10 درصدی اساتید در طرح همراه با حکیمان

جواد باقری‌بیلندی، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به برگزاری طرح همراه با حکیمان از سوی این مرکز گفت: معاونت فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت، برای دومین سال پیاپی و به جهت استفاده بهتر از فرصت تابستان طرح همراه با حکیمان را اجرا کرده است.

وی افزود: این طرح در راستای دوره‌های دانش‌افزایی و معرفت‌افزایی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و با عنوان «طرح آموزشی – فرهنگی همراه با حکیمان» از سال قبل برنامه‌ریزی شده است.

باقری‌بیلندی تصریح کرد: دومین دوره اجرای این طرح همزمان با فصل تابستان و از اول تیر تا پایان شهریورماه برنامه‌ریزی شد، در این دوره حدود دو هزار نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همراه با خانواده‌های خود در قالب یک برنامه سه روزه در شهر مقدس مشهد حضور یافتند.

وی با اشاره به اینکه اجرای بیستمین و آخرین کاروان این دوره در روزهای هجدهم، نوزدهم و بیستم مهرماه، در مجتمع آموزشی – فرهنگی صندوق رفاه دانشجویان در شهر ساری در جریان است، گفت: در این دوره اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان خراسان رضوی حضور دارند.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به سرفصل موضوعات و محتواهایی که در این دوره ارائه می‌شود بیان کرد: این دوره با محوریت برنامه‌های زیارتی، آموزشی و فرهنگی و در چهار بسته موضوعی شامل بسته اعتقادی، اجتماعی – سیاسی، مهارتی و خانواده اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه در این دوره، 16 ساعت دوره‌های دانش‌افزایی و معرفت‌افزایی برای اساتید و اعضای هیئت علمی ارائه می‌شود، اظهار کرد: این دوره‌ها با حضور مدرسان مجرب و توانمند کشوری برگزار می‌شود.

باقری‌بیلندی در مورد نحوه انتخاب مخاطبان این دوره گفت: در این طرح برای هر دانشگاه بر اساس تعداد اعضای هیئت علمی سهمیه‌ای در نظر گرفته شد، که معاونت‌های فرهنگی – دانشجویی دانشگاه‌ها با توجه به این سهمیه، از متقاضیان علاقه‌مند به شرکت در این طرح ثبت‌نام کرده و آنها را به ما معرفی کردند. این اساتید در قالب 20 کاروان 100 نفره و بر اساس یک برنامه زمانی اعلام شده در دوره حضور یافتند.

باقری‌بیلندی در مورد میزان استقبال اساتید از این طرح، به حضور بیش از 10 درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اشاره و بیان کرد: در سال اول اجرای طرح حدود 900 نفر از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در این دوره شرکت کردند، امسال با توجه به اینکه تجربه دوم بود، استقبال بیشتر بود و آمار شرکت‌کنندگان به حدود دو هزار استاد رسید.

وی همچنین در مورد امتیازاتی که برای حاضران در این دوره‌ها برنامه‌ریزی شده است، گفت: در کنار اینکه شرکت‌کنندگان از فرصت بسیار معنوی زیارت امام رضا(ع) و برنامه‌های فرهنگی و آموزشی بهره‌مند می‌شوند، امتیاز فرهنگی برای اعضای هیئت علمی هم محاسبه می‌شود.

باقری‌بیلندی درباره بازخوردهای دریافت شده از دو دوره برگزاری طرح همراه با حکیمان گفت: در پایان هر دوره ارزیابی‌های لازم از حاضران در آن دوره در مورد مدرسان، محتوای ارائه شده و … به عمل می‌آوریم. امسال نیز این ارزیابی صورت گرفته و بازخوردهای مثبت اساتید شرکت‌کننده دریافت شده است. نکته مهم در این ارزیابی‌ها این بود که مطالبه بخش اعظمی از اساتید، تداوم این دوره‌ها در فضای دانشگاهی به صورت متمرکز و غیر متمرکز بود.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت به تداوم این دوره در سال‌های آینده اشاره کرد و گفت: معاونت فرهنگی – دانشجویی وزارت بهداشت با توجه به بازخوردهایی که از اعضای هیئت علمی دریافت کرده، و با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته این دوره آموزشی را ادامه خواهد داد و امیدواریم بتوانیم سال بعد سومین دوره همراه با حکیمان را برگزار کنیم.

باقری‌بیلندی در پایان به برنامه‌های وزارت بهداشت برای حضور اساتید و اعضای هیئت علمی در برنا‌مه‌های قرآنی اشاره و بیان کرد: وزارت بهداشت بیست و هفت دوره از جشنواره قرآنی خود که بزرگ‌ترین رویداد قرآنی دانشگاهی است در سه حوزه اساتید، کارکنان و دانشجویان برگزار کرده است. همواره یکی از بخش‌های مهم و فعال این جشنواره بخش استادان بوده است. این برنامه‌ها در بخش اساتید گسترش خواهد یافت، چرا که برگزاری چنین برنامه‌هایی باعث ترویج بیشتر و بهتر این رویدادها در فضای دانشگاه خواهد شد.

انتهای پیام

The post اجرای طرح «همراه با حکیمان» برای اساتید علوم پزشکی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment