ترس دشمنان از نفوذ قرآن در جوامع بشری + عکس

حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر، تولیت آستان حرم عبدالعظیم حسنی(ع)

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ارتش، حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر، تولیت آستان حرم عبدالعظیم حسنی(ع) در آیین افتتاحیه چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان پایور، وظیفه و دانشجویان نهاجا که صبح امروز، دوم آبان‌ماه در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد، گفت: علاقه‌مندی، عشق و انس به قرآن کریم در نیروهای مسلح مایه افتخار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اهمیت قرآن، افزود: این کتاب آسمانی معجزه پیامبر اکرم(ص) است و حاوی نکات ویژه‌ای بوده و می‌تواند سعادت بشریت را تضمین کند. قرآن، کتابی هدایتگر است که مخاطب آن همه مردم دنیا هستند. قرآن با گذشت بیش از هزار سال از تحریف مصون مانده و حتی یک حرف از این کتاب آسمانی و الهی کم و اضافه نشده است‌.

تولیت آستان حرم عبدالعظیم حسنی با بیان اینکه هدف اصلی و کلان الهی نجات بشریت و ارائه دادن یک الگو برای يک زندگی موفق است، تأکید کرد: مخاطب قرآن همه مردم دنیا هستند و می‌تواند نقش هدایتگری برای همه مردم دنیا داشته باشد. هر آنچه که بشر برای حیات خود نیاز دارد، در قرآن کریم مشاهده می‌کنيم؛ اصولی که برای حیات طیبه تعریف شده است، در قرآن وجود دارد و موجب رشد جامعه، معنویت و نشان دادن صراط مستقیم است.

قاضی‌عسکر با اشاره به جامعیت قرآن، افزود: قرآن در تمامی زمینه‌ها بیانگر حقایقی است که اگر بشر به آن‌ها عمل کند، سعادتمند و عاقبت بخیر خواهد شد. شما باید در فنون دفاعی و نظامی به اندازه‌ای رشد کنید که برترین قدرت دنیا باشید و این در چارچوب اسلام باشد تا دشمن طمع نکند و همچنین جلوی ظلم گرفته شود.

وی با بیان اينکه جهان امروز یک نظام جنگلی است، تأکید کرد: دشمنان اسلام به جان ضعیفان و مظلومان افتاده‌اند و همانطور که مطلع هستید، رژیم اشغالگر و شیطانی صهیونیستی به قتل عام کودکان و زنان مظلوم و بی‌دفاع غزه مبادرت می‌ورزد و رئیس جمهور آمریکا با حمایت از این جنایات دردناک، سلاح‌های به‌روز و پیشرفته در اختیار این رژیم کودک‌کش قرار می‌دهد تا به روند جنایات صهیونیست‌ها برای بمباران مراکز حساس از جمله بیمارستان‌ها کمک کند.

تولیت حرم عبدالعظیم حسنی به ترافیک رفت و آمد کشورهای حامی جنایات رژیم صهیونیستی به سرزمین‌های اشغالی اشاره کرد و افزود: اگر ما به درجه عالی در حوزه دفاعی و نظامی رسیدیم، هدف ما این است که این اقتدار، مانع سلطه‌گری سلطه‌گران شود و مقابل ظلم را بگیریم.

وی با بیان اينکه قرآن از گذشته و آینده خبر داده است، اظهار کرد: قرآن، کیفیت خلقت حضرت آدم(ع) را بیان و نحوه ورود و خروجش از بهشت و حوادث و جریاناتی که در طول تاریخ برای انبیاء الهی(ع) رخ داده را بیان کرده و اخبار درست آن را در قالب آیات بیان می‌کند.

قاضی‌عسکر با تأکید بر اینکه ۷۰۰ آیه در قرآن در رابطه با معاد وجود دارد، تصریح کرد: در قیامت نامه عمل انسان را به دست خودش می‌دهند و می‌گويند خودت بخوان و خودت قضاوت کن، این واقعیات در قرآن آمده و اتفاقاتی که در آینده قرار است برای ما بیفتد را برایمان بیان می‌کند.

وی با تأکید بر اينکه جوانان به قرآن دل دهند، افزود: قرآن، اقیانوس بیکران است و هر چقدر انسان به کلام الهی دل دهد، بیشتر بهره خواهد برد، اگر انسان‌ها زمینه داشته باشند، قرآن آنها را دگرگون و متحول می‌کند.

تولیت حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با بیان اينکه اگر انسان به متون، مفاهیم و معانی آن پی ببرد جانش دگرگون می‌شود، یادآور شد: بیش از هزار سال از نازل شدن قرآن می‌گذرد اما کلام الهی هیچ زمان کهنه‌شدنی نیست.

قاضی‌عسکر با اشاره به تأثیر قرآن در زندگی انسان‌ها، گفت: با وجود تفاسیر مختلف اما هنوز کسی به بطن و حقیقت آن پی نبرده است. قرآن با علم هیچ گونه تضاد و تعارضی ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ما باید برنامه و سبک زندگی خود را از قرآن بگیریم، افزود: خدا را شاکریم جهت فراگیری آموزش و مفاهیم قرآنی در کشور اساتید برجسته‌ای داریم. ارتباطات خود را با خدا، قرآن و دین گسترده کنید.

وی بیان کرد: فضاسازی‌های غلطی که در منطقه و دنیا علیه اسلام به وجود آمده به خاطر ترس دشمنان از نفوذ قرآن در جوامع بشری است.

قاضی‌عسکر در ادامه همچنین با اشاره به تحولات منطقه با بیان اينکه دشمنان با فتنه‌های مختلف تروریست‌های داعش را در منطقه به وجود آوردند، گفت: هدف دشمنان تسخیر عراق و سوریه و تجزیه این کشورها و سپس ایران بود اما با مجاهدت نیروهای مقاومت و در رأس آن شهید حاج قاسم سلیمانی، دشمنان در توطئه‌های خود ناکام ماندند و امروزه جبهه مقاومت مقتدرتر از همیشه شده است.

یادآور می‌شود، چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم کارکنان پایور، وظیفه و دانشجویان نهاجا امروز و فردا به میزبانی دانشگاه هوایی شهید ستاری درحال برگزاری است. 

انتهای پیام

The post ترس دشمنان از نفوذ قرآن در جوامع بشری + عکس Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment