ارائه آموزش‌های قرآنی رایگان ویژه جامعه کارگری

به گزارش ایکنا، پیرو مصوبه شورای آموزش دارالقرآن خانه کارگر ثبت‌نام دوره‌های آموزش کوتاه‌مدت علوم قرآنی ویژه کارگران سراسر کشور برای اجرا در آذر ماه سال ۱۴۰۲ آغاز شد.

حسین فلاح خوش‌مشرب، معاون اجرایی دارالقرآن خانه کارگر در این خصوص گفت: با توجه به اینکه فعالیت دارالقرآن خانه کارگر در حوزه خدمات‌دهی از نوع آموزشی و فرهنگی به جامعه کارگری است، لذا این جامعه زحمتکش می‌توانند به شکل رایگان از آموزه‌های دینی ارائه شده استفاده کنند.

وی افزود: در تلاش هستیم دوره‌های کارگاهی به صورت تک جلسه با استفاده از اساتید و چهره‌های برتر قرآنی به شکل حضوری و مجازی برگزار کنیم، تا جامعه کارگری در سریع‌ترین زمان ممکن از این آموزش‌های قرآنی بهره‌مند شود.

معاون اجرایی دارالقرآن خانه کارگر در ادامه به دوره‌های در حال برگزاری این دارالقرآن اشاره و اظهار کرد: دوره مهارت‌های زندگی مانند «آئین همسرداری براساس آموزه‌های دینی»، «زبان قرآن»، «تفسیر موضوعی»، «تربیت مربی بخش علوم قرآنی»، «روخوانی قرآن کریم»، «حفظ قرآن به صورت تخصصی»، «مفاهیم و ترجمه قرآن»، «تدبر در قرآن»، «مشاوره حفظ»، «فرهنگ کار از دیدگاه اسلام و … از جمله دوره‌های در حالی برگزاری دارالقرآن خانه کارگر است.

فلاح خوش‌خوش‌مشرب تصریح کرد: همانطور که در بحث آموزش قرآن کریم پیامبر اسلام(ص) فرمودند: «خیرﮐُﻢ ﻣَﻦ ﺗَﻌَﻠَّﻢَ ﺍﻟﻘُﺮﺁﻥَ ﻭَ ﻋَﻠَّﻤَﻪ»، بهترین ﺷﻤﺎ ﮐﺴﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ ﯾﺎﺩ ﺑﮕﯿﺮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﯾﺎﺩ ﺑﺪﻫﺪ، این آموزش‌ها به صورت رایگان برگزار می‌شود و کارگران به همراه خانواده‌های خود می‌توانند تا ۲۰ آبان جهت ثبت نام، عنوان شهرستان خود را به سامانه ۱۰۰۰۰۱۰۰۱۰۰ پیامک کنند یا از طریق سایت دارالقرآن خانه کارگر به نشانی www.ketabequran.ir اقدام کنند.

انتهای پیام

The post ارائه آموزش‌های قرآنی رایگان ویژه جامعه کارگری Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment