اجرای نمایش «از سقیفه تا شام» کاری از کودکان و نوجوانان بیت‌القرآن

مرثیه نمایش «از سقیفه تا شام»

محمدرضا عابدی، مدیر مؤسسه بیت‌القرآن در گفت‌وگو با ایکنا ضمن بیان این مطلب گفت: مرثیه نمایش «از سقیفه تا شام» نخستین کار نمایشی از گروه پسران نوجوان و جوان مؤسسه بیت‌القرآن با عنوان «نور مشکات» است که در روزهای پایانی ماه صفر در سالن نمایش برج آزادی اکران شد.

وی با اشاره به اینکه کار فوق با همراهی قریب به 35 نفر پسران دهه هشتادی و نودی بیت‌القرآن منطقه 11 تهران به کارگردانی حسین میرزاییان ویژه عموم علاقه‌مندان به صورت رایگان به مدت 70 دقیقه نمایش داده می‌شود، اظهار کرد: گروه نور مشکات بیش از هفت سال است که در مؤسسه به اجرای سرود و تواشیح و همخوانی پرداخته است و کار فوق، اولین کار نمایشی این گروه است که با استقبال مخاطبان همراه بود.

عابدی بیان کرد: این نمایش با محوریت بیان جریان سقیفه و تعیین جانشینی رسول اکرم(ص)، گذری بر مصائبی که بر حضرت زهرا(س) در فقدان پدر آمد، غصب خلافت از حضرت علی(ع) و دلایل سکوت امیرمؤمنان(ع)، کربلا و مصائب بر حسین(ع)، کاروان اسرای شام و … به روی استیج می‌رود.

مدیر مؤسسه بیت‌القرآن سالن نمایش گفت: برج آزادی تهران، پذیرای 300 نفر از علاقه‌مندان در مقاطع مختلف سنی دختران و پسران است و فردا، 21 شهریورماه آخرین روز اکران این نمایش است.

علاقه‌مندان برای رزرو رایگان تماشای این نمایش می‌توانند با شماره 09121936775 تماس بگیرند و یا به تارنمای اقراء به نشانی www.eghraa.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام

The post اجرای نمایش «از سقیفه تا شام» کاری از کودکان و نوجوانان بیت‌القرآن Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment