دومین دوره تربیت داور مسابقات از سوی دارالقرآن وزارت دفاع برگزار می‌شود

حسن فراهانی، مدیر دارالقرآن وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

حسن فراهانی، مدیر دارالقرآن وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با ایکنا ضمن بیان این مطلب گفت: دومین دوره تربیت داور قرآن کریم ویژه کارکنان شاغل و خانواده‌های آنها از سوی اداره نعیم این وزارتخانه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دوره تربیت داور در رشته‌های صحت حفظ، تجوید، وقف و ابتدا، صوت و لحن انجام می‌شود، اظهار کرد: بانوان و آقایان علاقه‌مند در صورت دارا بودن مدرک کارورزی تجوید سطح 2 ویژه متقاضیان رشته‌های قرائت و دارا بودن مدرک حفظ کل قرآن ویژه متقاضیان رشته صحت حفظ، می‌توانند در این دوره‌ها پیش‌ثبت‌نام کنند.

فراهانی اضافه کرد: دارا بودن حداقل یک رتبه اول تا پنجمی مسابقات سراسری ودجا، مدرک تحصیلی کارشناسی به بالا و دارا بودن حداقل 25 سال و حداکثر 50 سال از جمله شرایط پیش‌ثبت‌نام در این دوره است.

مدیر دارالقرآن وزارت دفاع اضافه کرد: واجدین شرایط تا 10 مهرماه فرصت دارند برای ثبت‌نام، مشخصات فردی شامل نام و نام‌خانوادگی، رشته و نام اداره خود را از طریق پیام‌رسان سروش به شماره 09193800317 ارسال کنند. آزمون ورودی، 20 مهرماه از متقاضیان اخذ خواهد شد، سپس قبول‌شدگان به دوره اصلی راه پیدا می‌کنند.

فراهانی تصریح کرد: آزمون ورودی به صورت کتبی براساس منبع جلد دوم کتاب حلیةالقرآن و مفاهیم جلد 1 تا 6 مسعود وکیل برای متقاضیان رشته‌های تجوید و وقف و ابتدا و 20 سؤال معنامحور چهارگزینه‌ای از کل قرآن برای متقاضیان رشته صحت حفظ و در کنار آن آزمون شفاهی از متقاضیان انجام می‌شود که مجموع این نمرات، شرط قبولی حضور در دوره اصلی است.

انتهای پیام

The post دومین دوره تربیت داور مسابقات از سوی دارالقرآن وزارت دفاع برگزار می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *