ابراز امیدواری چمران برای الحاق هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای ششم، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع حرم، با اشاره به حماسه‌آفرینی مردم در بزرگترین گردهمایی امام رضایی‌ها در سالروز شهادت علی ابن موسی‌الرضا(ع) که برای اولین بار در مشهد مقدس گفت: این حضور میلیونی بسیار بی‌نظیر بود و این حماسه یک برگ جدید را در تاریخ تشیع و تاریخ ایران و به خصوص شهر مشهد‌الرضا گشوده شد از این رو با آرزوی قبولی عزاداری‌ها و توسل‌ها امیدواریم که ما با این سرمشق بتوانیم عبرت‌های عاشورا را بیاموزیم و از این اتفاق درس بگیریم و راه همه ائمه اطهار(ع) بخصوص منش و طریق حضرت امام حسین(ع) را بتوانیم به‌خوبی بپیماییم.

وی با بیان اینکه این حضور حماسی علاوه بر مشهد مقدس در تمام شهر‌ها برگزار شد و در همه اقصی نقاط ایران این گستردگی عاشقان به اهل‌بیت(ع) محسوس و کم‌نظیر بود افزود: حضور آحاد مردم با این شور و شوق مردم در این روزها یک امر بزرگی است و کسانی که فکر و برداشت می‌کنند که قدرت، اعتقادات و صلابت دین در بین مردم ضعیف شده است. این اجتماع بیانگر شکست این تفکرات است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: شاکریم که با وجود همه تبلیغات سوء دشمنانمان خداوند متعال این نیت پاک را در نهاد ملت ما به ودیعت نهاده تا سدی برای همه حربه‌ها شود؛ مضافاً بر اینکه ما دیدیم در سال گذشته حوادث اسف‌باری را به وجود آوردند، اما دیدیم مردم با دیدگاه‌های مذهبی و مکتبی به پیشواز این روز و ایام رفتند و حماسه‌ای بزرگ معنوی را خلق کردند.

چمران در ادامه با تبریک فرارسیدن حلول ماه ربیع‌الاول این روز را به همه مسلمانان جهان تبریک گفت و آرزو کرد تا منویات این ماه مبارک، در زندگی همه انسان‌ها جاری و ساری شود.

وی با یادآوری روز 27 شهریورماه که به عنوان روز شعر و ادب پارسی و بزرگداشت استاد شهریار مزین شده، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر این شاعر بزرگ، این شخصیت ادبی برجسته را یکی از محبوب‌ترین شعرای معاصر برشمرد و گفت: شعرهای فارسی این شاعر در کنار اشعاری که به زبان آذری سروده شده به ویژه ابیاتی که در مقام مولای متقیان و ائمه اطهار(ع) به رشته تحریر درآمده، زبانزد خاص و عام است.

رئیس شورای شهر تهران یادآور شد که یکی از بزرگترین سرمایه‌های ملی ما همین موضوع شعر و ادب پارسی است، چرا که کمتر کشور و مردمی را می‌توان یافت که دارای چنین ادبیات غنی و قوی باشند. از این رو همه ما به چنین تاریخی به ویژه مقطعی که شعر و ادب پارسی توانست با معنویات اسلامی آمیخته شود و زیباترین اشعار فارسی و هنر پارسی را نشان داد؛ می‌بالیم و آن را ارج می‌نهیم.

گزارش ماهانه شهرداری از حمل‌ونقل

مهدی چمران در حاشیه یکصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز شهردار تهران در صحن شورا گزارشی از وضعیت حمل و نقل ارائه خواهد داد؛ اظهار کرد: قرار بر این بود هرماه گزارشی از فعالیت‌های حمل و نقل ارائه شود و با توجه به تغییر معاونت، شهردار در شورا حاضر می‌شود و هم به پرسش خانم سلیمانی پاسخ خواهد داد و هم‌ گزارش شش‌ماهه ابتدایی را ارائه می‌دهد و امیدواریم اخبار خوبی بشنویم.

وی با بیان اینکه واگذاری املاک از سوی شهرداری به بخش‌های مختلف نیز در جلسه امروز ارائه می‌شود؛ خاطرنشان کرد: اگر فرصتی باشد گزارش حسابرسی نیز بررسی خواهد شد.

امیدواری برای اضافه شدن هزار دستگاه اتوبوس

چمران با تأکید بر اینکه در طول این چند ماه اتوبوس‌های چندانی به تهران اضافه نشده چون عملیاتی نبوده است؛ گفت: امیدواریم یک هزار دستگاه اتوبوس در ایام آتی اضافه شود. علاوه بر این یکصد دستگاه پس از ایام اربعین اضافه خواهد شد. به طور کلی در شش ماه نخست تعداد زیادی وارد نشد و با توجه به نیاز شهر تهران، این تعداد کافی نبود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص برگزاری نمایشگاه‌ها در نمایشگاه بین‌المللی همزمان با آغاز سال تحصیلی، تصریح کرد: قرار شد نامه‌ای به رئیس‌جمهور ارسال کنیم و با وزیر صمت نیز در این خصوص تماس بگیریم. نمی‌توان در مورد نمایشگاه‌هایی که پیش‌بینی شده کاری کرد. اما امیدواریم با فشارهایی که از سوی دادستانی و نامه‌نگاری‌ها وارد خواهیم کرد؛ روند تغییر یابد.

وی تأکید کرد: ابزارهایی در اختیار داریم اما با شهردار تهران و وزیر صمت صحبت کردیم و قرار شد هماهنگی‌هایی صورت بگیرد تا کار به استفاده از ابزارهای برخوردی نرسد.

انتهای پیام

The post ابراز امیدواری چمران برای الحاق هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *