سرانه ایتام حمایتی کمیته امداد ۸۵۰ هزار تومان است

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ما در حال حاضر طرحی داریم که دوره تکاملش هم طی کرده و باید چند قدم دیگر در رابطه با آن برداریم، در این طرح خیران می‌توانند با ورود به نشانی اینترنتی ekram.emdad.ir برای حمایت از ایتام فرزند معنوی انتخاب کنند، در این طرح هر مبلغی که برای فرزند معنوی وازیر شود بلافاصله به تلفن همراه فرد خیر پیامک می‌شود.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه هر چه تعداد حامی بالا رود درآمد سرانه ایتام هم افزایش می‌یابد گفت: پس از برنامه‌های رسانه ملی برای جذب حامی در نیمه دوم ماه مبارک رمضان و ماه محرم درآمد سرانه ایتام از ۶۵۰ هزار تومان به ۸۵۰ هزار تومان رسید و اگر تعداد افراد حامی که هم اکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است به ۲ میلیون نفر برسد در آمد سرانه ایتام به یک میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

وی ضمن اشاره به اینکه ما سامانه امداد هوشمند را با عنوان «سها» راه‌اندازی کرده‌ایم، ادامه داد: دیگر نیاز نیست که نیازمندان به پایگاه‌های کمیته امداد مراجعه و برای تحت پوشش قرار گرفتن ثبت نام کنند؛ بلکه می‌توانند از طریق این سامانه با وارد کردن کد ملی، کد پستی و تلفن همراهشان اقدام کنند تا برای تحت پوشش قرار گرفتن بررسی شوند.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه با ۳۹ مجموعه ارتباط وب سرویسی داریم، افزود: یکی از این مجموعه‌ها سازمان ثبت احوال است. در گذشته اگر فردی از دنیا می‌رفت، ممکن بود تا چند ماه از آن با خبر نشویم، اما در حال حاضر به صورت اینترنتی با ثبت احوال ارتباط داریم و به محض اینکه فردی فوت کند و شنا‌سنامه‌اش باطل شود، باخبر می‌شویم.

بختیاری بیان کرد: ما به شفاف‌سازی بسیار اعتقاد داریم و اصرار داریم مردم خودشان کمک کنند، اطلاعات در کمیته امداد امام خمینی (ره) محرمانه نیست، اما برای رعایت تکریم افراد در اختیار هر کسی قرار نمی‌گیرد. اکنون مجموعه‌ای داریم که در آن حدود ۷۰۰ خیر به ۲۳۴ هزار نفر کمک‌رسانی و هر ماه به ما گزارش کتبی می‌دهند. ما میدان را باز گذاشتیم و تنها بر آن نظارت می‌کنیم.

انتهای پیام

The post سرانه ایتام حمایتی کمیته امداد ۸۵۰ هزار تومان است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *