اعتماد شرکت نفت به جهاددانشگاهی و ساخت لوله مغزی سیار

اعتماد شرکت نفت به جهاددانشگاهی و ساخت لوله مغزی سیاربه گزارش خبرنگار ایکنا، قرارداد همکاری ساخت لوله مغزی سیار امروز دوشنبه 27 شهریور ماه بین جهاددانشگاهی تهران و شرکت سپنتا منعقد شد.

در مراسم انعقاد این قرارداد، سید عزیز آشنا، مدیر پروژه لوله مغزی سیار با اشاره به اینکه امضای این قرارداد فصل جدیدی از کار جهاددانشگاهی در زمینه ساخت تجهیزات مورد نیاز شرکت نفت ایران به ویژه ساخت لوله مغزی سیار است، گفت: این محصول به عنوان یکی از محصولات استراتژیک صنعت نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این محصول را فقط کشورهای غربی می‌سازند و چون بازار آن مختص کشورهای نفت‌خیز است تمایلی ندارند که بازار از آنها گرفته و رقیبی برای آنها ایجاد شود، گفت: به همین دلیل هیچ یک از این شرکت‌ها تمایل ندارند که این محصول در ایران ساخته شود.

آشنا تصریح کرد: ساخت لوله مغزی سیار به همت جمعی و کار جهادی نیاز دارد که در کشور انجام و وابستگی به واردات این محصول قطع شود. مسئولان شرکت ملی نفت ایران حمایت خوبی از ساخت این محصول در داخل کشور کرده‌اند و تلاش جهاددانشگاهی این است که به این اعتماد پاسخ مناسب دهد.

اعتماد شرکت نفت به جهاددانشگاهی و ساخت لوله مغزی سیار

حسن مسلمی‌نائینی، رئیس جهاددانشگاهی نیز در این مراسم گفت: جهاددانشگاهی در طول سال‌های گذشته همکاری‌ گسترده‌ای  با شرکت نفت انجام داده است که برخی شگفت‌انگیز است و اگرچه مشکلاتی بوده اما طرح‌ها همه موفقیت‌آمیز بوده‌اند. جنبه‌های علمی ساخت این محصول باید بیشتر بررسی شود و اقداماتی صورت گیرد که پروژه به موقع و بدون تأخیر تحویل داده شود.

برزو قنبری، مدیر پشتیبانی ساخت و تأمین کالای شرکت ملی نفت ایران نیز گفت: لوله مغزی سیار جزو اقلام راهبردی ماست و با توجه به کاربرد آن در صنایع حفاری و میزان ارزبری، ساخت آن در داخل کشور در دستور کار قرار گرفت و جهاددانشگاهی با توجه به تجاربی که در ساخت دکل‌ها و لوه‌های حفاری دارد و با توجه به اعتماد شرکت ملی نفت به جهاددانشگاهی، ساخت آن به این مجموعه واگذار شد.

فرشیدفر، مدیرعامل شرکت صنعتی سپنتا نیز با اشاره به اینکه مجموعه صنعتی سپنتا سه ماه است با جهاددانشگاهی در حال بررسی و امکان‌سنجی ساخت این محصول است، گفت: اولین‌ بار نیست که پروژه‌ای را برای نخستین بار در کشور انجام می‌دهیم و مطمئن هستیم که به خوبی اجرا خواهدشد.

جمال رحیمیان، سرپرست سازمان جهاددانشگاهی تهران نیز اظهار امیدواری کرد این محصول به موقع ساخته و تحویل داده شود و زمینه همکاری‌های بیشتر در آینده را فراهم کند.

در پایان این جلسه نیز تفاهم‌نامه ساخت لوله مغزی سیار (Coiled Tubing)به امضای طرفین رسید.

انتهای پیام

The post اعتماد شرکت نفت به جهاددانشگاهی و ساخت لوله مغزی سیار Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment