«جایزه عماد افروغ» به آثار برتر در حوزه نقد اهدا می‌شود

در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی پژوهش فرهنگی؛

«جایزه عماد افروغ» به آثار برتر در حوزه نقد اهدا می‌شودبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ شانزدهمین جشنواره بین‌المللی پژوهش فرهنگی با هدف تجلیل از جایگاه علمی و تکریم تلاش‌های فکری زنده‌یاد عماد افروغ به‌عنوان متفکر و جامعه‌شناس متعهد و بومی و تقویت گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه پژوهش فرهنگی و تثبیت تحقیقات «نقد درون گفتمانی» با جهت‌گیری متعهدانه نسبت به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی برگزار می‌شود. همچنین اهتمام به تربیت و پرورش پژوهشگر بومی و دغدغه‌مند نسبت به مسائل خاص جامعه ایران و حمایت از پژوهش‌های حوزه آسیب‌شناسی فرهنگی جامعه ایران از دیگر اهداف این جایزه است.

پژوهشگران و نویسندگان می‌توانند آثار پژوهشی خود در حوزه نقد و سیاستگذاری فرهنگی را از طریق سایت شانزدهمین جشنواره بین‌المللی پژوهش فرهنگی فرهنگی(به نشانی IFCR.IR) به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و مهلت ارسال آثار نیز، نیمه مهر ۱۴۰۲ است.

یادآور می‌شود؛ زنده‌یاد «عماد افروغ» اگرچه دانش‌آموخته علوم اجتماعی مدرن بود، اما با تعالیم امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی هویت یافته بود و همه حیات علمی و سیاسی‌اش در رفت و برگشت نظری میان آرمان‌های «انقلاب اسلامی» و واقعیات «جمهوری اسلامی» گذشت. تلاش‌های فکری این دانشمند فرزانه و انقلابی موردتوجه و تجلیل رهبر معظم انقلاب قرار گرفت و آثار پرتعداد او در تحلیل جامعه شناختی انقلاب اسلامی و مسائل فرهنگی جمهوری اسلامی، از او چهره وی را به عنوان «جامعه‌شناس انقلاب اسلامی» تثبیت کرده بود.

براساس فراخوان جشنواره شانزدهم، آثاری که در یکی از محور‌های فراخوان و در فاصله فروردین ۱۳۹۸ تا شهریور ۱۴۰۲ (در بخش داخلی) و ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ (در بخش بین‌الملل) انجام شده‌اند، می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

آثار پژوهشی می‌توانند در قالب طرح‌پژوهشی، پایان‌نامه کارشناسی ارشد، رساله دکتری، کتاب (برگرفته از طرح پژوهشی)، مقاله علمی پژوهشی (پُراستناد) و گزارش سیاستی باشند. آثار آسیب‌شناسانه، کاربردی و شامل ارائه راهکار در اولویت هستند و آثار ترجمه‌ای در انتخاب پژوهش فرهنگی شرکت داده نمی‌شوند.

انتهای پیام

The post «جایزه عماد افروغ» به آثار برتر در حوزه نقد اهدا می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *