حضور هیئت ایرانی در موکب فعالان حوزه فلسطین و بیمارستان صحرایی

تجلیل از خادمان حسینی موکب‌های اربعینبه گزارش ایکنا به نقل از کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین، اعضای کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین همچون سال‌های گذشته با حضور در تعدادی از موکب‌های مستقر پیاده‌روی اربعین و اهدای بسته‌های فرهنگی و متبرک به تجلیل از موکبداران پرداختند.

این مراسم بخشی از مراسم تجلیل از هزار موکب اربعین است و شب گذشته هیئت ایرانی به سرپرستی حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین ضمن حضور در چند موکب از جمله موکب «ندا الاقصی» با خادمان حسینی این موکب و جمعی از علمای اهل سنت فعال در حوزه فلسطین از کشورهای مختلف دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت الاسلام احمدی در این دیدار گفت: قلب ملت ایران و مسلمانان با ملت فلسطین است و به امید خدا روزی این اجتماع را در مسجدالاقصی برگزار خواهیم‌کرد.

وی ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به مردم فلسطین، گفت: خوشحالیم که در آستانه اربعین حسینی به خدمت علمای ملت فلسطین برای تشکر و قدردانی از موکب‌داران ندای‌الاقصی رسیدیم.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین اظهار کرد: اربعین منشأ وحدت، همدلی و انسجام مسلمانان شده است. اربعین حسینی تمامی امت مسلمان را دور هم زیر پرچم امام حسین(ع) گرد هم جمع کرده است.

تجلیل از خادمان حسینی موکب‌های اربعین

هیئت ایرانی همچنین با کارکنان «بیمارستان احسان» دیدار و از بیماران این بیمارستان عیادت کردند.

حجت‌الاسلام احمدی در این دیدار نیز گفت: نشاط بسیار خوبی که در میان پزشکان و همکارانشان است غیر قابل وصف است. آنها برای خدمت به بیماران بسیار با شور و نشاط دارند. امیدواریم این گروه از پزشکان سال‌های سال در کار خدمت به بیماران فعالیت کنند.

وی با اشاره به بی‌احترامی به ساحت قرآن گفت: با توجه به بی‌احترامی به ساحت قرآن، یکی از مسائلی که به آن توجه شد قرآن بود. امسال هشت قاری از ملیت‌های متفاوت در مراسم پیاده‌روی اربعین به قرائت قرآن پرداختند که قاریان کشورهای لبنان، هند، پاکستان، ایران و افغانستان از جمله این کشورها هستند. همچنین هشت قاری خانم هم اجرای قرائت قرآن داشتند.

تجلیل از خادمان حسینی موکب‌های اربعین

حجت‌الاسلام احمدی در پایان با شیخ جلال‌الدین صغیر، امام جماعت مسجد براثا در بغداد دیدار و در حاشیه بازدید از یادبود «شهدای سرایا انصار» اظهار کرد: شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت نقش مهم و بی‌بدیلی در استقلال کشور عراق و برقراری امنیت زائران اربعین داشته‌اند.

در پایان هر یک از این دیدارها یک جلد قرآن کریم و بسته هدیه فرهنگی به موکب‌داران اهدا‌شد.

انتهای پیام

The post حضور هیئت ایرانی در موکب فعالان حوزه فلسطین و بیمارستان صحرایی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment