اصلاح ضوابط تأسیس دانشکده‌های علوم پزشکی

اصلاح ضوابط تأسیس دانشکده‌های علوم پزشکیبه گزارش ایکنا به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 193 ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه روز سه‌شنبه، 10 بهمن‌ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

برزویی، دبیر ستاد علم، فناوری و نوآوری شورای عالی انقلاب فرهنگی، پس از این جلسه، در مورد سند راهبردی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران گفت: پیش‌تر در جلسه شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور پیش‌نویس سند راهبردی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران مطرح  و به اتفاق آراء کلیات آن تصویب و مقرر شده بود که جزئیات سند مذکور در جلسات آتی شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: در ابتدای این جلسه اصول و مبانی ارزشی با تأکید بر اهمیت کرامت انسانی در تمام ابعاد علمی و فناوری در حوزه هوش مصنوعی و جهان‌بینی توحیدی اسلام، مردم‌سالاری دینی، عدالت‌محوری و ثروت‌آفرینی در زیست‌بوم هوش مصنوعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. سپس برخی بندهای چشم‌انداز، اهداف کلان و شاخص‌های ارزیابی با عنایت به لزوم تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز برای سازوکارلازم در این حوزه مطرح شدند.

دبیر شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: پس از بحث و تبادل نظر اعضای جلسه؛ به اتفاق آراء اصول و مبانی ارزشی و بندهای مطروحه از چشم‌انداز، اهداف کلان و شاخص‌های ارزیابی با انجام برخی اصلاحات جزیی تصویب شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی همچنین، در مورد موضوع ضوابط تأسیس دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات درمانی و اصلاح مصوبه سیاست‌ها و ضوابط اجرایی آمایش آموزش عالی در عرصه سلامت در جمهوری اسلامی ایران گفت: بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأسیس دانشکده‌های علوم پزشکی و خدمات درمانی در منطقه‌ای با مجموع جمعیت 500 هزار نفر که شهرستان محل استقرار دانشکده حداقل حدود 200 هزار نفر جمعیت داشته باشد، بعد از تصویب در شورای گسترش دانشگاه‌های آموزش پزشکی و تأیید در شورای ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، موافقت شد.

انتهای پیام

The post اصلاح ضوابط تأسیس دانشکده‌های علوم پزشکی Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment