نظم ترافیکی در مراسم جاماندگان اربعین در بالاترین سطح محقق شود

نظم ترافیکی در مراسم جاماندگان اربعین در بالاترین سطح محقق شودبه گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد، امام جمعه موقت تهران امروز یکشنبه ۱۲ شهریورماه در جمع اعضای ستاد برگزاری آیین جاماندگان اربعین حسینی در تهران ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم، گفت: سامان دادن این حرکت بزرگ فرهنگی و راه را برای حضور انبوه مردم و زیارت حضرت عبدالعظیم(ع) فراهم کردن، کار بزرگی است.

وی با اشاره به اینکه در روایات اهل بیت(ع)، زیارت حضرت عبدالعظیم(ع) برابر با زیارت امام حسین(ع) عنوان و بر انجام آن تأکید شده است، گفت: فراهم کردن چنین فضایی در پایتخت جهان اسلام همراه با ارائه خدمات جانبی اقدام فرهنگی ـ اجتماعی ارزشمندی است که در ارتقای فرهنگ عمومی و کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز می‌تواند مؤثر باشد و اگر به درستی ساماندهی شود، تأثیرات فرهنگی متعددی در جامعه خواهد داشت.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با تأکید بر اینکه باید مراقب باشیم افرادی که در متن این مراسم حضور ندارند، از برپایی این مراسم آسیب نبینند، گفت: باید تلاش کرد حتی آنهایی که در مراسم پیاده‌روی حضور ندارند نیز از این جریان راضی باشند.

وی اضافه کرد: در جشن غدیر ساماندهی خوبی انجام شد که در مراسم جاماندگان اربعین نیز باید مسائل ترافیکی مورد توجه باشد و نظم ترافیکی در بالاترین سطح ممکن محقق شود و راه را برای ارائه خدمات به سایر مردم هموار کرد. هر چند کل این حرکت فرهنگی است اما ارتقای خدمات فرهنگی در این مسیر ارزشمند است. کار رسانه‌ای نیز بسیار مهم است تا مردم بدانند در تهران چه ظرفیتی وجود دارد و دل‌ها با عاشورا پیوند خورده است.

انتهای پیام

The post نظم ترافیکی در مراسم جاماندگان اربعین در بالاترین سطح محقق شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment