عربستان مجوز پروازهای عمره را نمی‌دهد

11 هزار نفر پول خود را پس گرفتند؛ عربستان مجوز پروازهای عمره را نمی‌دهدبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزارشد.

در این نشست غلامرضا رضایی، معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت از ثبت نام بیش از 45 هزار نفر برای حضور در حج تمتع سال آینده خبر داد و اعلام کرد: دارندگان سندهای اولویت دار تا پایان مهر ماه سال 1386 می‌توانند با تکمیل اطلاعات خود در سامانه رزرو حج و واریز وجه اولیه ثبت نام کنند. به زودی اطلاعیه در خصوص انتخاب کاروان‌های حج آینده و تکمیل وجه نیز منتشرخواهدشد.

در ادامه این جلسه، آخرین وضعیت امکان مشرف شدن زائران عمره بررسی و اعلام شد: با توجه به طولانی شدن زمان ارسال پاسخ از سوی کشور میزبان، تاکنون حدود یازده هزار نفر انصراف داده و وجوه خود را پس گرفتند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز از مسئولان سازمان حج و زیارت خواست که وضعیت عمره با هماهنگی دولت و دستگاه‌های دست اندرکار ظرف روزهای آینده نهایی و به زائران اطلاع رسانی شود.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در ادامه گفت: همچنان پاسخی از سازمان هواپیمایی کشور عربستان مبنی بر صدور مجوز برای پروازهای عمره دریافت نشده است و ما در حال نزدیک شدن به پایان موسم عمره و فرارسیدن ماه رمضان هستیم و عمره رمضانیه نیز شرایط خاص خود را دارد.

رضایی در عین حال افزود: طبیعی است افرادی که برای سفر عمره ثبت نام کرده و وجوه‌شان مسترد شود علاوه بر اینکه سند شان پایدارخواهدشد در صورت راه اندازی عمره در اولویت اعزام خواهندبود.

وی اضافه کرد: در صورت دریافت موافقت کشور میزبان، در قالب بسته‌های جدید ایام سفر عمره و بالطبع هزینه آن مشخص و اعلام خواهدشد.

آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص انتقال ارز و تعیین قیمت ارز و بلیط هواپیما برای حج آینده از دیگر محورهای مطرح شده در نشست امروز بود و سرپرست حجاج ایرانی لزوم توجه به تعیین قیمت عادلانه را یادآور شد و تصریح کرد به نحوی تدبیر شود که در روند زمان بندی و برنامه ریزی‌های حج نیز خللی وارد نشود.

این جلسه با ارائه گزارش در خصوص ساختار کاوران‌های حج آینده و تعداد عوامل اجرایی و فرهنگی پایان یافت و تاکید شد که در این روند همچنان کاهش درصد عوامل نسبت به زائران مد نظر بوده است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر اینکه ارائه ساختار بهتر و مناسب‌تر در این حوزه موجب صرفه جویی در هزینه‌ها خواهدشد، تصریح کرد: تربیت کادر در حوزه‌های اجرایی و فرهنگی در برنامه ریزی‌ها باید از قوام لازم برخوردار باشد و این مورد نیز از حقوق زائر است.

انتهای پیام

The post عربستان مجوز پروازهای عمره را نمی‌دهد Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment