«مجنون» باعث آشنایی بیشتر نسل جوان با شهید زین‌الدین می‌شود

«مجنون» باعث آشنایی بیشتر نسل جوان با شهید زین‌الدین می‌شود

به گزارش ایکنا به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین طاهری آکردی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به همراه جمعی از مسئولان این ستاد ضمن دیدار و گفت‌وگو با مجتبی امینی، دبیر جشنواره فیلم فجر در کاخ رسانه این دوره از جشنواره، به تماشای فیلم «مجنون» نشست و در پایان اکران از دست‌اندرکاران و عوامل آن تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام طاهری آکردی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این نشست هنر را عرصه بروز خلاقیت و نوآوری دانست و بر نقش آن در ترویج مفاهیم دینی از جمله امر به معروف و نهی از منکر اشاره و تصریح کرد: هنر، ابزاری برای انتقال مفاهیم دینی و ارزش‌های والای انسانی است.

وی با تأکید بر اینکه فریضتین را نمی‌توان با شیوه‌های سخت و بدون جذابیت در جامعه ترویج داد، بر برخورداری از خلاقیت و نوآوری در عرصه هنر جهت تأثیرگذاری بیشتر بر جامعه تأکید و بیان کرد: هنر واقعی بیان‌کننده خوبی‌ها، معروفات و امر به معروف است. هدف هنر، تعالی انسان و مبارزه با بدی‌ها، پلشتی‌ها و منکرات است.

دبیر ستاد امر به معروف با اشاره به اینکه هنرمندان می‌توانند با آثار خود پیام‌های فرهنگی را منتقل کرده و بر این فضا تأثیرگذار باشند، بر گسترش فضای سالم نقد برای به چالش کشیدن معضلات اجتماعی و انسانی تأکید کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه نبود حمایت از تولیدات هنری از چالش هنرمندان در ترویج آموزه‌های دینی است، بیان کرد: از دغدغه‌های هنرمندان فروش آثارشان است که همین موضوع می‌تواند بر ترویج امر به معروف و نهی از منکر تأثیرگذار باشد، به همین دلیل حمایت از هنرمندان بیش از پیش لازم است.

طاهری آکردی گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز نسبت به این تأثیر هنر بر عرصه فریضتین شناخت دارد، از این رو اقدام به برگزاری نخستین جشنواره ملی معروف با شعار «حکمرانی عادلانه» در ۹ بخش شامل شعر، هوش مصنوعی، پویانمایی، فیلم، رسانه و فضای مجازی، هنر‌های آوایی، ادبیات و پژوهش، عکس و هنر‌های تجسمی کرده است.

وی افزود: فیلم مجنون نشان داد به کمک مردان بزرگ در مراحلی که به ظاهر شکست خوردیم، می‌توانیم با توکل و برنامه‌ریزی دقیق نه تنها از بحران خارج شویم بلکه حتی به پیروزی نیز برسیم. عملیات خیبر و رشادت‌های شهید زین‌الدین نمونه این امر است.

همچنین، در این نشست امینی، دبیر جشنواره فیلم فجر نیز بر ضرورت استفاده از عرصه فرهنگ و هنر برای ترویج خلاقانه فریضتین تأکید کرد و گفت: بازیگران و فعالان عرصه فرهنگ و هنر افراد دغدغه‌مندی هستند که اگر تعامل مثبتی با این مجموعه‌ها شکل بگیرد آثار فاخری در حوزه دغدغه‌های دینی و ملی تولید می‌کنند.

وی افزود: در این دوره از جشنواره آثار دفاع مقدسی خوبی حضور دارند که ادای دین هنرمندان کشور به قهرمانان هشت سال دوران دفاع مقدس است و این فیلم‌ها هم با استقبال خوب اهالی رسانه مواجه شده است. ما تلاش داریم با استفاده از ظرفیت جشنواره فیلم فجر جریان‌سازی لازم برای ارتقای کیفیت تولیدات دفاع مقدسی را در کشور انجام دهیم.

یادآور می‌شود، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر بعد از تماشای فیلم ضمن گفت‌وگو با مجید انتظامی، آهنگساز فیلم مجنون و بازیگران این مجموعه از جمله حسام منظور از زحمات عوامل این فیلم دفاع مقدسی قدردانی کرد.

انتهای پیام

The post «مجنون» باعث آشنایی بیشتر نسل جوان با شهید زین‌الدین می‌شود Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment