شورای عالی انقلاب فرهنگی به دنبال کاهش تصدی‌گری و توسعه سیاست‌گذاری

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دیدار با آیت‌الله شب‌زنده‌دار گفت: در طول چند سال گذشته، تغییراتی در ساختار و اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی ایجاد شده است که مهمترین آن، کاهش تصدی‌گری، توسعه سیاست‌گذاری و ایجاد ساختار مناسب برای فعالیت‌های قرارگاهی برای تمرکز بر ظرفیت‌های فرهنگی در موضوعات مورد نیاز است. یکی از ستادهای چهارگانه این شورا، مسائل اجتماعی است که در کنار ستادهای خانواده و زنان، تعلیم و تربیت و فناروی در شورا تشکیل شده است.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به مشکلات و معضلات اجتماعی گفت: ستادهای چهارگانه «تعلیم و تربیت»، «فرهنگی و اجتماعی»، «علم و فناوری» و «خانواده و زنان» در شورای عالی انقلاب فرهنگی با هدف استفاده از ظرفیت‌های تمامی دستگاه‌های اجرایی، همچنین استفاده از ظرفیت فعالان مردمی در تمامی شاخه‌های مرتبط با فرهنگ، از موضوعاتی است که در این قرارگاه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تشریح قلمرو فعالیت شورا در محور ستادهای چهارگانه گفت: مأموریت شورا در چهار حیطه راه‌بینی و رصد، راهبردی و سیاست‌گذاری، راهبری و هدایت‌گری در قالب قرارگاهی و راه سنجی است و براساس همین موضوع، گسترش تعامل با نهادهای قانون‌گذاری و اجرایی یک ضرورت است که جلسات آن در حال برگزاری است.

شورای عالی انقلاب فرهنگی به دنبال کاهش تصدی‌گری و توسعه سیاست‌گذاری

حجت‌الاسلام حمید پارسانیا، رئیس شورای حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این دیدار ضمن اشاره به تعاملات سازنده میان شورای حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی حوزه، گفت: تأمین نظر بزرگان حوزه و اعطای مجوزهای مناسب برای بخش‌های مختلف حوزوی مطابق با اهداف و سیاست‌های شورای عالی حوزه از مهم‌ترین فعالیت‌های شورای تخصصی حوزوی بوده است.

آیت‌الله شب‌زنده‌دار، از فقهای شورای نگهبان نیز در این نشست، ضمن تشکر از فعالیت‌های صورت گرفته در شورای عالی انقلاب فرهنگی، از ضرورت گسترش تعاملات با بخش‌های مختلف قانون‌گذاری و اجرایی گفت: افزایش تعاملات و گفت‌وگو در مورد موضوعات مشترک میان مجلس، شورای نگهبان و شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوعی پسندیده است که باید با قدرت ادامه پیدا کند و امیدواریم با اشراف و تدبیر شما امور بهتر از سابق انجام شود.

انتهای پیام

The post شورای عالی انقلاب فرهنگی به دنبال کاهش تصدی‌گری و توسعه سیاست‌گذاری Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment