سند منحوس 2030 به دنبال اجرای اهداف نظام سلطه است

حجت‌الاسلام عزت‌زمانیبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام رضا عزت‌زمانی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی شامگاه هفتم مهرماه در «نشست معرفی نمایشگاه تخصصی مسجد و اداره جامعه انقلاب اسلامی» با تأکید بر اینکه اندیشه اسلام ناب؛ مردم عالم را در برابر نظامات لیبرال و نئو لیبرال بسیج کرده است گفت: سند منحوس 2030 در عرصه‌های ۱۷ گانه تمام آرزوها و اهداف دستگاه طاغوت، لیبرال و نئولیبرال را در نظر گرفته تا اجرا کند و در قالب یک نوع استعمار جدید قصد دارد تا این اهداف را ازسوی خودمان و نظاماتمان محقق کند. 

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست، اظهار کرد: امروز انقلاب اسلامی با طی کردن مسیر متعدد و پشت سر گذاشتن دشمنی‌ها، فشارها و ضربات سهمگینی که هرکدام از آن‌ها می‌توانست حکومت و دولتی را سرنگون کند به برکت اسلام ناب و مجاهدت‌های علما و شهدا، امروز میراث دار حرکت اهل‌ بیت(ع) است. 

وی افزود: انقلاب اسلامی در مواجهه با یک تمدن و نظامی که شیطان در عالم برپا کرده بود تا هویت و شرافت انسانی را از انسان سلب کند و آن را به کالایی مبدل سازد که ریزه‌خوار دستگاه شیطان باشد، شکل گرفت. لذا انقلاب اسلامی بر اساس دستورالعمل سیاسی اسلام ناب با محوریت و مجاهدت مردم در اقصی نقاط این کشور به برکت مجامع و محافلی که اسلام پایه آن‌ها و مساجد میدان‌دار آن‌ها بودند اتفاق افتاد و به برکت همین مساجد و راهنمایی‌ها و رهنمودهای علمای اسلام توانست مسیر تعالی را طی کند. 

عزت‌زمانی با بیان اینکه حکومت اسلامی و ولایت‌ فقیه در عرصه نظامات سیاسی در مقابل نظام طاغوت قد برافراشته و ایستادگی کردند اظهار کرد: اسلام در حوزه‌های مختلف دیگری نیز دارای دستورالعمل، راهکار، ساختار و نظامات مختلف برای اداره جامعه است؛ بنابراین، می‌توان گفت اسلام برای اداره حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و بخش‌های فرهنگی دارای ظرفیت عظیمی است که این ظرفیت‌ها باید به برکت انقلاب اسلامی به منصه ظهور برسند. 

وی ادامه داد: نظاماتی در طول این سال‌ها بر این کشور حاکم بوده است گاهی کوتاهی‌ها، فراز و نشیب‌ها و عدم توجه‌های ما باعث شده ظرفیت‌ها و سرمایه‌های عظیم اسلام، دیده نشوند اگر ما مسجد را به‌عنوان مرکز اداره جامعه و حکومت اسلامی و سرمایه محتوایی اسلام را برای اداره جامعه یک حقیقت می‌دانیم، فرآوری و تبدیل آن به ساختار و نظامات اجرایی یک امر اساسی و کلیدی است این در حالی است که بار مسئولیت این حرکت، بر دوش حوزه‌های علمیه است. حوزه‌های علمیه همان‌طور که انقلاب را ایجاد و در عرصه‌های مختلف پشتیبانی کردند امروز موظف هستند حرف، مدل و برنامه خود را برای اداره جامعه معرفی و ارائه کنند. 

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه تلاش‌های مستمر و مختلفی صورت گرفت همچنین، راه‌هایی طی شد تا مسجد و جایگاه آن همچنین روحانیت به‌مثابه امام جامعه به‌عنوان مدل اصلی و کلیدی و شاهراه تحقق اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی معرفی شوند تصریح کرد: نظامات لیبرال و نئولیبرال این مدل را نمی‌پسندند چراکه آن چیزی که اساساً مردم را در برابر هجمه‌ها و ساخت‌های آن‌ها در عالم بسیج کرده، اندیشه اسلام ناب است البته امروز شکست و تزلزل لیبرال و نئولیبرال برای همه بارز شده است این تفکر در نظامات پولی و مالی، نظامات اجتماعی، هویت انسانی، جایگاه زن و حقیقت انسانیت در تمام این موارد به بن‌بست رسیده است و سنگرهایی که نظام سلطه و نئو لیبرال ایجاد کرده ازسوی اسلام ناب، در حال فروپاشی است طوری که حتی اندیشمندان آن‌ها در برابر تفکر و مبانی خود موضع‌گیری می‌کنند و این نشانه شکست تفکر لیبرال و نئولیبرالیسم در جهان است. 

حجت‌الاسلام عزت‌زمانی گفت: امروز حقیقت اسلام در حوزه اداره جامعه باید نمایان شود؛ تلاش مجموعه‌های مختلف برای احیای هویت مسجد، تحقق جایگاه باعظمت مسجد در اداره جامعه، مایه افتخار است. «نشست معرفی نمایشگاه تخصصی مسجد و اداره جامعه» فرصتی ایجاد کرد تا نظریات اندیشمندان و سرمایه‌های مختلفی که در مجامع علمی ما در حوزه‌های علمیه تولید و درباره آن‌ها، بحث، گفتگو و تبادل اندیشه شده که برگرفته از مکتب ناب اهل‌ بیت(ع)، آیات و روایات است، به بهترین شکل مطرح شوند. 

وی ادامه داد: ما باور داریم که اسلام می‌تواند برای همه عرصه‌ها پاسخ داشته باشد لذا این نشست، نقطه شروع و عزیمتی برای تحقق اجرای برنامه‌های کلیدی در ادارهٔ جامعه توسط مسجد است. مباحثات و نشست‌ها حضور و مشارکت‌های علما و اندیشمندان مختلف در این موضوع می‌تواند ما را در این مسیر کمک کند.  

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: امروز مردم جامعه باید حقیقت و توانایی اسلام را در اداره جامعه مشاهده کنند تا جامعه امیدوارتر و محکم‌تر در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی و تمدن اسلامی حرکت کند. تمدن اسلامی برنامه‌ها و اندیشه‌های بدیع و متعددی برای ارائه دارد و اولویت‌هایی را برای خود مشخص کرده است و برای مقابله با سند منحوس ۲۰۳۰ که ما فقط گاهی به عنوان نظام تربیتی ومسائل و راهبردهای تربیتی به این سند معطوف می‌شویم، راهکارهای ارزنده‌ای ارائه داده است. 

وی در پایان یادآور شد: سند منحوس 2030 در عرصه‌های ۱۷ گانه تمام آرزوها و اهداف دستگاه طاغوت، لیبرال و نئولیبرال را در نظر گرفته تا اجرا کند و در قالب یک نوع استعمار جدید قصد دارد تا این اهداف را ازسوی خودمان و نظاماتمان؛ محقق سازد و مانع اقتدار و پیشرفت ملت ما شود البته مدل و الگویی در حوزه اولویت‌هایی دوازده‌گانه تمدنی اسلام ناب طراحی‌شده و در اختیار تمام مجامع علمی قرارگرفته است که از مبانی تا مراحل تحقق و اجرا، دارای برنامه و طراحی است و طرح‌ها و حرف‌های تازه‌ای برای گفتن دارد.

 

انتهای پیام

The post سند منحوس 2030 به دنبال اجرای اهداف نظام سلطه است Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment