بازدید رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین از مرزها

بازدید رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور از مرزهای کشوربه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، حسین نظری، رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور و معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در جریان بازدید از مرزهای خروجی کشور به سمت کشور عراق، ابتدا از قرارگاه مرزی شلمچه که کلانشهر شیراز و شهرداری منطقه یک مستقر و به خدمات‌رسانی می‌پردازند، به موکب شهرداری منطقه یک رفت و از سوله‌های اسکان زائرین که توسط این منطقه احداث شده است، بازدید کرد.

نظری در این بازدید با اشاره به وظیفه کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در پیاده‌روی اربعین حسینی، گفت: ما براساس وظایف تعیین شده از سوی کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور، وظیفه نظافت، رفت و روب و خدمات رسانی در مرزهای هشتگانه و در کشور عراق را بر عهده داریم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اظهار کرد: وظیفه رسیدگی به خدمات شهری در دو مرز ورودی و شش مرز خروجی و یک مرز بین‌المللی بر عهده این کمیته بوده است که امیدوارم به همت همکارانم در این مرزها خدمات شایسته‌ای را به زائرین عزیزمان ارائه دهیم.

وی با اشاره به اینکه شهرداری شیراز از سنوات قبل خدمات‌دهی گسترده و مناسبی را در این محور ارائه می‌دهد، گفت: خدا را شاکریم که امسال شهرداری تهران به همت شهرداری منطقه یک با احداث این سوله‌ها کار ارزشمندی را برای راهپیمایان اربعین حسینی انجام داده است.

در ادامه این بازدیدها، رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور از گذرگاه مرزی چذابه که کلانشهرهای اهواز، اصفهان، یزد و شهرداری منطقه سه در آن مستقر و به خدمات‌رسانی به زائرین عزیز می‌پردازند، بازدید کرد. در این بازدید نظری از محورهای مسقف شده جهت تسهیل در تردد زائرین عزیز توسط عوامل اجرایی منطقه سه در نقطه صفر مرزی بازدید کرد. 

وی در خصوص اقدامات برنامه‌ریزی شده‌ای که توسط ستاد اربعین برای مرز چذابه تدوین شده بود، گفت: ستاد اربعین و استانداری خوزستان از اقدامات صورت گرفته در این مرز ابراز رضایت دارند و ان‌شالله که توانسته باشیم در راستای خدمت به زائرین حسینی قدم برداریم.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در نشست با مسئولان و نمایندگان شهرداری‌های استانهای اصفهان، یزد، خوزستان و عوامل اجرایی منطقه ۳ در ستاد خدمات شهری استانداری خوزستان در مرز چذابه گفت‌وگو کرد و طی آن نشست گزارش اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های پیش رو ارائه شد.

نظری در ادامه از زمین اهدایی استانداری خوزستان به شهرداری تهران و اتمام دیوار چینی این سایت بازدید و ابراز امیدواری کرد با برنامه‌ریزی‌های لازم ساخت و تجهیز این سایت، یک مقر دائمی مجهز در مرز چذابه برای شهرداری تهران به‌وجود آید.

در ادامه بازدیدها رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور با حضور در شهر مهران و شرکت در جلسه ستاد اربعین شهرستان که به ریاست معاون عمرانی استانداری ایلام برگزار شده بود، ضمن استماع گزارشات کلان شهرها و اقدامات صورت پذیرفته به بیان موضوعات و اتخاذ تدابیر لازم جهت بهبود مستمر وضع موجود در خدمت‌رسانی به زائرین اربعین حسینی (ع) در مرز مهران که کلانشهرهای اراک، کرج، ساری، قزوین و شهرداری‌های مناطق پنج و 11 مستقر هستند، پرداخت.

در ادامه رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعين کشور با حضور در گذرگاه مرزی خسروی در استان کرمانشاه که کلانشهرهای کرمانشاه، اردبیل و شهرداری منطقه 22 در آن مستقر هستند، ضمن بازدید از زیرساخت‌های تردد اربعینی مرز خسروی با هموطنانی که این مرز را برای تردد به کشور عراق انتخاب کرده بودند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این بازدید مسئولان کمیته خدمات شهری ستاد اربعین حسینی شهرداری منطقه ۲۲ گزارشی از نحوه خدمات‌رسانی جهادگران منطقه ۲۲ به زائران اربعین حسینی در پایانه مرزی خسروی و اقدامات اجرا شده در حوزه‌های فرهنگی، ترافیکی و … را به رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعين کشور ارائه دادند.

در ادامه این نشست، رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعين کشور پس از استماع گزارش اقدامات و فعالیت‌ها در مرز خسروی، گفت: با توجه به 24 ساعته شدن این مرز و استقبال زائرین عزیز جهت عبور از مرز خسروی شهرداری منطقه 4 به عنوان پشتیبان و معین منطقه 22 قرار گیرد و تعداد 100 نفر نیروی کارگری، چهار دستگاه ماشین‌آلات حمل زباله نیز به مرز خسروی اضافه شود.

براساس این گزارش در بازدید صورت گرفته که پس از جلسه کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در مرز خسروی برگزار شد، وی ضمن دریافت گزارشاتی از خدمات و اقدامات صورت پذیرفته در این نقطه مرزی و بررسی آخرین وضعیت میدانی مرز خسروی با تعدادی از خادمین منطقه 22 مستقر در پایانه اربعین حسینی (ع) گفت‌وگو و از نزدیک در جریان اقدامات صورت گرفته قرار گرفت.

در ادامه رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعين کشور از مرز زرباطیه بازدید و در جریان آخرین اقدامات و فعالیت‌های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در این مرز قرار گرفت و گفت: شهرداری منطقه دو با استعداد 200 نفر نیروی کارگری و 20 دستگاه ماشین آلات خدمات شهری در مرز زرباطیه مستقر است و به انجام نظافت، رفت و روب و پاکسازی این منطقه می‌پردازد.

همچنین در پایان این بازدیدها معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از مرز باشماق در استان کردستان و شهر مریوان بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات و فعالیت‌های کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین کشور در این مرز قرار گرفت.

یادآور می‌شود، در این مرز شهرداری مریوان و شهرداری تهران با ظرفیت 120 نفر نیروی کارگری و هشت دستگاه ماشین آلات خدمات شهری و شش دستگاه ماشین آلات آتش نشانی به انجام نظافت، رفت و روب و پاکسازی این منطقه می‌پردازد. همچنین در این مرز دو دستگاه ماشین‌آلات حمل زباله نیز جهت کمک به شهرداری مریوان در این نقطه مستقر شده است و به خدمات‌رسانی می‌پردازند.

انتهای پیام

The post بازدید رئیس کمیته خدمات شهری ستاد مرکزی اربعین از مرزها Originally appeared on iqna.ir

Leave a Comment